LPG KABLO

HYUNDAI'den Şikayetleriniz

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda Misafir tarafından 24 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. ultraviolet

ultraviolet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Arkadaşlar ben de Hyundai'ye şikayet bildirmiştim ama daha ne soran var ne de bana dönen. En iyisi serviste bir tanıdığınızın olması. Ancak o zaman işler yürüyor. Ben başka şey bilmiyorum.

2. efe34

efe34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla hyundai yetkilileri şikayetvar da hiç bi mesaja bakmıyolar Chery nin bile şikayetlerine adamlar en azından cevap vermişlerhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

Hyundai 173 şikayet
    Dandik chery 7 şikayet varhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

Düzenleyen : efe34

3. ozkan tomak

ozkan tomak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yaklaşık 1 senedeir ertuğrul plazaya gidip aracımı bakıma sokuyorum ne bir kusurları oldu nede aracımda birsıkıntım olmadı...araçla ilgili bir sıkıntı oldumu hemen getir diyorlar...valla ben çok memnunumhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

4. kaan_sel

kaan_sel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    büyük başın derdi büyük olur. en çok satan hyundai ise en çok şikayetinde hyundai de olması bile normal olur

5. edicix

edicix Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben de maalesef era servisinden şikayetçiyim. 15000 de aracı ERZURUM CİHAN da bakıma koydum.Bakıma götürürken ön camı da değiştirmem gerekiyordu. Servise bakım işlemlerini yaptıktan sonra arabayı alıp camcıdan camı değiştireceğimi söyledim. Onlarda önce camı değiştirin sonra bakıma koyalım dediler. Böylece zaman kazanacağımı belirttiler.Ben cam değişince bakımda bir sorun olup olmayacağını sorunca hiçbirşey olmaz dediler.
    Neyse camı değiştirdik ve servise arabayı bıraktık. Bize siz çarşıda zaman geçirin biz aracın işlemleri bitince haber veririz dediler. 3-4 saat geçti ben merak ettim ve aradım 'bitmiş olsa gerek' dediler.( Nasıl bir ifadeyse artık) gittik araba kirden görünmüyor güya rütuş yapıp 0 gibi teslim edeceklerdi. Şimdi gel gelelim yapılması gereken fakat maalesef yapılmayan işlemlere :
    1.Camlardan ve kapılardan ses geliyordu ( Hala geliyor,değişiklik yok)
    2.Koltuklardan gıcırtı sesi geliyordu ( Hala geliyor,değişiklik yok)
    3.Direksiyonun altından frene basınca ses geliyordu ( Hala geliyor, değişiklik yok)
    4.Sileceklerde su vardı boşaltmışlar ama su koymayı unutmuşlar.
    5.Rütuş yapmaları gereken ufak çizikler vardı özellikle göstermiş olmama rağmen - hiçbirşey yapmamışlar. (Nedenini sordum. Cam değiştiği için arabaya su değsin istemedik. İyi de ben size birşeye engel olur mu cam değişimi dediğimde hayır demiştiniz dedim.Sonuç nafile.Benim analayamadığım arka tampondaki çizikle ön camın ne alakası var.)
    6.Motorda ses yokken, servisten çıktıktan 2 gün sonra ilk çalıştırdığımda kayış gevşemiş gibi bir ses geliyor ( V kayışı olduğu söyleniyor)
    7.Amörtisörlerden lokurtu geliyordu. ( Hala geliyor,değişiklik yok)
    Kısacası o kadar arabamı sevip titiz davranıyordum.daha 13500 deyken 15000 bakımını yaptırdım.Ama bu bayii yüzünden arabamdan soğudum ve şimdi satıyorum. Hyundai ne bir güleryüz , ne bir misafirperverlik, ne müşteri memnuniyetini düşünmeyen böyle bayiilerini düzeltirse çok mutlu olacağım. Bu arada aracı aldığım Elazığ hyundai bayiine ve çalışanı sertaç beye ilgisinden ve diğer bayiilere örnek olması gereken davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Umarım yetkililere ulaşır bu yazdıklarımız. Size de ilginizden dolayı teşekkür ediyorum.

Düzenleyen : edicix

6. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    buraya yazıldıktan sonra herhangi bir arkadasımız dönüş oldumu acaba.?

7. doganerahmet

doganerahmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    173/7=24 küsür yani 24 kat fazla şikayet gelmiş.Ama bence Türkiyedeki hyundai sayısı chery den 24 kattan çok daha fazladır

8. DaMdaKi_KeMaNCi

DaMdaKi_KeMaNCi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Suat suna
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Arkadaşlar artık canıma tak dedi... Bugün de sağ arka kapım içerden açılmıyor...Yeter artık bu arabadan çektiğim ya,daha 1 yaşına girmeden5 ciddi sorun yaşadım ya....

1- Ön helezonlada boy farkı olduğu gerekçesiyle değiştirildi.
    2- Arka frenlerde dengesizlik olduğu gerekçesiyle 3. seferde muyeneden geçti ( + 127 TL ye mal oldu ).
    3- CD çaların usb girişi 2 defa bozuldu.
    4- Cam modülü takarken akümü boşaltmışlar, mükemmel beceri, başkası yapamaz ( İlk çalıştırma anında geç çalışıca,hatta çalışmayıncafarkettim ).
    5- Son olarak da bugün itibariyle sağ arka kapım içerden açılmıyooor...

NE HYUNDAI MİŞ BEEEE...
    Düzenleyen : DaMdaKi_KeMaNCi

9. mates

mates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benimde 3 aylık 2010 model eramın kliması soğutmuyor... servise hergün söylemekten bıktım... en yakın servis 200 km uzaklıkta... ama haftada en az iki defa bulunduğum ilçeye servis araçları geliyor... ilçede oldukları halde tlf ediyorum gelip bakma zahmetinde bulunmuyorlar... bedava veya babalarının hayrına değil yol yardım yaparak kaskodan apara alacaklar... daha sorunun ne olduğunu bile bilmeden sorunun çalıştıramadığımızdan kaynakladığını söyleyip geçiştiriyolar... ulen altü üstü analaog bir klima ve bir düğmesi var a/c daha ötesi var mı? her yolu denedim hava üfürmekten başka bişey yaptığı yok 20 dk açık kaldı soğutmadı...

10. Burak K.

Burak K. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Gazında problem olabilir, servisi veya gelen elemanları siz yönlenidirin ki daha iyi iş yapsınlar.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

11. ultraviolet

ultraviolet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Sağ arka kapı kiltten dolayı açılmıyor olmasın. Arkalarda çocuk kilidi olmalı, bi ona bakın.

12. hayta38

hayta38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    İsmail HAYTA
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    slm araç 2008 model accent era sorun şu ki lanet olasıca teyb sorun bir türlü çözülemedi biktim artık hyundaiden nefret ediyorum daha araç 16000 de

13. ALKZN

ALKZN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben geçenlerde Mersin Derya Plazadagarantisi bitmişHyundai'lara ücretsiz bakım olduğunu duydum.Bir aragittik ve hemen km. ye bakıp (km. miz 108.762) 100.000 bakımınız yok hemen yapalım dediler ve bize servis ucreti olarak 1.350 TL istediler.Sizin ücretsiz bakımınız yokmu deyince var diyolar ama işin sonunda para istiyorlar.

14. typer

typer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    öncelikle böyle bir anket yapdığınız için teşşekkürler.altınzade deki uçar bayiside hiç müşterileriyle ilgilen miyor ve gerçek ten çok pahalı lar.sayglıarla..

15. darkblue

darkblue Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    mimarsinan büyükçekmece de hyundai bayi ve servisi olan bikam kapanmış.
    geri açsınlar . uyuz etmesinler bizi :)

16. kelordekyavrusu

kelordekyavrusu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    1.getz'im çok yakıyor.
    2.havalandırma kapakları ve teybin üzerini sarıp ön göğsün üzerine kadar ortadaki plastiğin kaplaması parlatıcı ve güneşin etkisi ile kavladı.pul pul attı.rezil bir görüntü oluştu. ( Hyundai kullanıcı hatası diyor,değiştirmiyor, herhalde çok pahalı bir parçahttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gif)
    3. hız,devir,vs. ön gösterge paneli içerden benek benek leke oldu.Hyundai'ye gitmeye korkuyorum gene kullanıcı hatası diyecek diye.
    Arabam 14 aylık daha 9500 km de. haftada yada iki haftada bir binerim pek işim olmaz genelde araba ile... garantisinin dolmasına daha 4 yıl var güya ama firma gözden çıkarmış demekki bizi.takmıyo fazla... üç kuruşluk plastiğe kaplama yapıp suçu müşteriye yıkıyor....

17. kelordekyavrusu

Alınan Beğeniler:
    5
    Bir insan ürün ve hizmet satınaldığı firmayı karalamak için şikayet etmez. Zaten 3 kuruş 5 köfte hesabı yapılmıştır müşteri tarafından. Müşteri aldığı ürünün kaliteli,aldığı hizmetin titiz ve güler yüzlü olmasını ve yaptığı harcamanın ileridede paraya dönüşebilecek tatlı bir yatırım aracı olmasını ister. Hyundaiden beklentimiz budur....Garanti süresi içinde kullanım hatası diye bir şey olmamalıdır....

18. olmazxolsun

olmazxolsun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    merhabalar, ben yeni üyeyim bazı alaylara yabancı sayılırım .eger hata yaparsamda kusuruma bakmayın.ben yaklaşık üç aydır huyundaiye biniyorum. aracıda çok sevdim. yalnız bir sorunu var çözemiyoruz. bu aracın k.maraşta iki servisi var ikiside farklı şeyler söylüyorlar. sorunum aracı 15/20 dk park edip tekrar yürümege başladıgında araçtan pıtırtılar geliyor biraz sonra hiç bir ses kalmıyor.servisin biri amotisörler degişecek diyor digeri helezonlar bir başkasıda gazlı amotisrler böyledir hiç ugraşma diyor. şu an kararsızım .ha bu arada araç 2000 gls 1,5,tirve 70 000 dedir.ayrıca araçla 3800km yol yaptım hiç bir soreunda yaşamadım. bilginize sunar bu konuda yardım ve önerilerinizi beklerim. teşekkürler...

19. Halil Altunay

Halil Altunay Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    109
    Ad Soyad:
    Halil ALTUNAY
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    pıtırtı kısmını açıklarsanız daha çok yardımcı olabiliriz. bence sıkıntı yok
    egzos sistemi soğuyor sonra ısınırken genleşip ses yapıyor.

20. kelordekyavrusu

Alınan Beğeniler:
    5
    Plastik konusunda en iyi üniversiteyi bitirmiş.lisans,yüksek lisans yapmış,ulusal ve uluslararası makaleler yayınlamış olan,11 senelik Kalite Güvence Müdürü olarak binlerce müşteriile temas kurmuş,yüzlerce üretici ile çalışmış,onşarca ülke gezmiş olan bendeniz bugün Hyundai yetkili servisinde iyi bir plastik dersi aldım.Orta Havalandırma ve hız gösterge paneli için39 TL ödedim.hemde allahın Kore'sinden gelecek,burda hiç bir servis ve fabrikasındastoğu bulunmayan Muhteşem Hyundai firmasna.Ortada malzeme bile yok ama parası peşin alınıyor.Neden?? Çünkü kullanıcı hatası.Ameleyiz ya plastik nasıl kullanılır bilmiyoruz ya ondan işte.... bende bu resimleri oto dergilerine göndermezsem....sizide rezil etmezsem....

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş