10 Kasım LPG KABLO

HYUNDAI'den Şikayetleriniz

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda Misafir tarafından 24 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Misafir

Misafir Guest

Konu arşiv niteliğinde olduğundan bu bölüme taşınmıştır. Yeni şikayetlerinizi, isteklerinizi bu bölüm altında ayrı ayrı başlıklar altında saklayacağız, bu nedenle konu kilitlenmiştir.

2. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    759
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Semtimizde Hyundai Erk plazadaki araç bakımları v.s gibi durumlarda fiyatları hep yüksek.

Örneğin 2006 1.3 Otm. Accent 60 bin bakımı için Erk plazayı aradık 700 lira, Uçar 550 fiyat vermişti. Ekol plaza bize yakın olduğu için Ekolde bakımı 520 liraya yaptırdık... Akabininde fiyatlarını yüksek olmasının yanısıra ; şirket aracı olarak Hyundai si olan arkadaşlarda araclarını devamlı Erk plazaya götürürken artık farklı servislere gidiyorlar yaptıkları işçiliktende v.s memnun olmayışlarından.

Şimdi kendi aracımın 60 bin km bakımı var başka servisten 320 lira fiyat aldım Erk plazayı arayacağım kesin 500 ve üstü fiyat vereceklerinede eminim.

Düzenleyen : GRAFTT

3. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Gebze GörTan otodan 09.04.2008 tarihinde aldıgımız Tucson için söylenen hediyelerden 2.000tl değerindeki tatil çekini ve arac ustu kayak tasıyıcısını alamadık..daha sonra ikinci aracımız olan getz i 16.06.2009 tarihinde alırken 500tl indirim yapıldı ama acık kapanmadı..

yine aynı serviste yapılan arka tamponun boyanması sonucu boya portakal kabugu gibi oldu ve boyada su anda atmalar mevcut..

getz in kapı kolları ve aynalarını boyattık rengini tutturamadılar..

getz e park sensörü taktırdık acısını ayarlayamadılar ve bunun sonucunda beni suçladılar..

Tucson un direksiyon yagı eksilmesi şikayetiyle servise gittiğimde alaycı bir tavırla "bişey olmaz bir daha eksilirse getir bakarız" dediler..

sonuc olarak Gebze Gör-Tan otonun servis bölümündeki servis danışmanlarından (özellikle murat beyden) servis mudurunden, tahsilat bölümündeki bayandan alaycı tavırlarından, üzerime yurumelerinden, memnuniyetsizliklerinden, tecrübesizliklerinden dolayı memnun değilim..

ve eger bu örneklerden daha fazlasını görmek istiyorsanız Gör-Tan otoya gidip servis bölümünde bekleme salonundaki kişilerle görüşün..

4. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    759
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Getz II modellerinde Arka süspansiyondan gelen sesleri bir daha olmaksızın onarılamıyor. Aracımı ilk aldığımda arka kısımdan gelen sesler için servise gittim amortisör burçları değişti ama 1000 km olmadan o sesler tekrar geri geldi.

Teşekkürler.

5. sezer002

sezer002 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle böyle bir sayfa açıldığı için tesekkür ederim. Umarım yetkililer burada bize bir açıklamada bulunurlar.
    Benim sorunum her hangi bir servis veya şahısla değil direk hyundai fabrikasının kendisiyle.Hyundai Accent 1,5 crdi modeli araç sahibiyim.Aracımdaki sorun yakıt deposunda,deponun içerisine atılmış olan bir tür simli boya zamanla koyulan euro disel yakıttan dolayı kalkma yapıyor.Depodan kalkan boya mazotu çeken pompanın ucundaki filtrede toplanıyor,araç belli bir zaman sonra acayip bir ses yapıyor ve biraz daha sonra stop ediyor ve gitmiyor cünkü pompa boyadan yakıtı çekemiyor.Aracın ilk sahibi değilim ancak servislerle konuştum bir çok ustada bu araçlarda bir hastalık olduğunu söyledi yani bu bir üretim hatası aldığımız yakıtta boyayı kaldırıcı extra bir madde olması söz konusu bile değil yani yakıt temiz cünkü bu sadece bizde yaşanan bir durumda değil yine hyundai getz vb bir kaç araçta böyle durumla karşılaşılmış.
    Servisten bu işlemin maliyetine yani deponun ve yakıt pompasının değiştirilmesine 700 tl gibi bir fiyat çıkartılıyor.Hyundai gibi büyük bir firmanın bu masrafı araç sahiplerine ödetmesi oldukça saçma geldi bana çünkü bu araçın üretim sorunu daha önce bir kac yerde yapmış olduğum yazılara bırakın cevap verilmesini yetkililer tarafından okunduğunu bile sanmıyorum.
    Umarım ki hyundai'nin türkiyedeki club formundan yapmış olduğum duyuru aracılığı ile en azından yetkili bir ağızdan sadece konu hakkında açıklama duyabilirim.

6. rambo65

rambo65 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Coskun abi. Buraya yazılan şikayetlere ne işlem yapılıyor. Yani kimler ne yapıyor. Yoksa sadece burada paylaşıp kendi kendimize mi? sorunu çözmeye çalışıyoruz. Azıcık bi açıklama yaparsan çok sevinirim. Saygılarımla.

7. Misafir

Misafir Guest

Bu forum zaten ilgili kişilerce okunuyor, ayrıca bu sayfayı Hyundai genel merkeze ve Hyundai Kore'ye göndereceğim...

8. carlo

carlo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    99 model 1.6 motor brc lpgli sıralı enjeksiyonlu elantra aracım var. forumun birkaç yerine de çeşitli sorunlarımı belirtmiştim. manisa mesir servisine aracımı götürdüm. hiç bir derdime çözüm bulamadılar üstüne sağlam olan yerlerede burası problemli dendi. parçaları değiştirmemin üzerine harcamış olduğum paralar bana hiçbir fayda sağlamadı. sorunlarım olduğundan fazlasıyla devam ediyor. aracımın motor kısmında birçok parça değiştirdim. sorunlar hala devam ediyor. bu aracımı satıp bir daha her türlü hyundai almamaya kendime söz verdim.
    aracın üzerinde birçok sensör var. arac bilgisayara bağlanıyor hata vermiyor. bunlar işe yaramayacaksa sensörleri takamanın anlamı ne. şahin veya doğan alsam sorunsuz araba keyfi yaparım. 10 dan fazla servis ve tamirci gezdim ama hepsi sorunu buluruz diyor ama kesin çözüm üretmiyor. sorun şundan yapıyor diyorlar. o parçayı yeni değiştirdim yada yeni temizlettim deyince aldığım cevap 'allah allah' oluyor. yaklaşık 2 aydır araba ile uğraşıyorum bir gün sorunsuz günüm olmadı. istsyen arkadaşlara da sorunlarımı ve yapmış olduğum çalışmaları aktarabilirim. şu sıralar netten biraz uzağım mesajlara geç cevap verebilirim şimdiden özür dilerim.

9. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Siz bu sıkıntıları benzin de yaşıyor musununuz? Benzinde de performansın düşük olduğuna inanıyor musununz?

10. Dimitri

Dimitri Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    189
    Ad Soyad:
    Özhan Tok
    2004 Accent Admire 1.5 Crdi Gp Sahibiyim o yıllar arabayı imzayı attık dörtlü dügmesi silinmiş haberimiz yok ikinci günü servisegeldim (Erk plazadan çıkışlı ve servisinde bakımları yapıldı ) servise geldim abi imzayı attın aracını almadan baksaydın dediler değiştirilmesi lazım dedim yok belki siz yaptınız dedi 2 günü araçın sadece 20 kilometre yapmıştı depodan tam doldumdan hafif azalında frene basıldıgında arkadan tak diye ses geliyordu dalga kıran mı ne yokmuş yeni gelen elemanlardan birini verdiler adam rabayı bir kullanıyor aman Allahım rallide sanki dövecektim elimden aldılar bem frene basıldımı ses geliyor diyorum onlar 140 süratle test ediyorlar . araç diğerlerine göre biraz fazla yakıyordu test ettiler tam stop edecekken vites küçültüyorlardı orda gene kavga ettim aracım servisleri biliyorum yapılırken yanında durmak isterim bu hakkım en dogal hakkım yok biz de arabanız emin ellerde yag çubugunu takmayı unutmuşlardı kaputunu açtım farkettim bunlarla birlikte serviste çekilmez bir adam oldum sonraları aracım geldimi ben ne dersem onu yaptılar yani illa kişi hakkını araması için cazgır bişey mi olması lazım acaba suskun olanlara neler yapılıyor biz 2004 senesinde 3 adet aldık 3 ünlede ben ugraştım öteki araçların birine benzin doldurmuşlar erk plazayı aradık araç stop ettin ne kadar olur dedik garantiden yapılamıyor o zaman 300 tl gibi bir masraf çıkardılar tavsiye ile bayraktar servisini aradık 30 tl ye yaptılar 300 nerde 30 lira nerde çok hor kullanıyorlar araçları bunuda eklemek isterim tşk ederim çoşkun abii çok şeyler var onlarıda aklıma geldikçe eklerim birde servislerde bakım içerikleri farklı mesela 30000 bakımında vites kutusu yagı değiştiriliyordu erk plazada bu yok elmas oto da değiştiriyorlar farklılıklar neden ?

11. veydel

veydel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    veysel
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    PSA
    merhabalar. aracımı d.bakır çavuşoğlu plazadan aldım. zaten yetkili serviste kendileri. aracımda merkezi kilit problemi yaşıyorum. servise bikaç kez gitmeme rağmen herhangi bir sonuç alamadım. işin aslı onlarda sorunu anlayamadılar. sorun tam olarak merkezi kilit bazen çalışmıyor. arabamı açamıyorum anahtarla bile açılmıyor kapıları. bi 10-15 dk beklemem gerekiyor. onun dışında servisten memnunum. şimdiden teşekkürler...

12. mehmet38

mehmet38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    herkeze slm ben hem aractan hemde servisten şikayetçiyim aracımda kapılardan ses geliyo 120km hızda gögüstende ses geliyo taktıkları park sensörü güneste kalınca arac kafayı hoplama zıplama lop lop sesler üstüne tuz büber servısteki usta bana aynen sunu dedi sen eranın sesını dinlersen binemezsin dedi yani kıl olma demeye getirdi ama sıfır araba alıcaksın tıkır tıkır sagından solundan ses gelıcek sikayet edınce kıl olucaksın belırtıyım dırek kıl demedi ama anladık artık ne demek istedigini ayrıca formdanda sikayetciyim takip ettikce siteyi kesin bende birsey var galiba diyorum sanki araba deyil ucak öve öve bitiremiyor millet kimse kızmasın 30 yasındayım yaptgım en buyuk hata hyundai almak oldu sanyınden kurtulalım dedık servisten usandım saygılarımla .servis kayseri gürpınar

13. enginis58

enginis58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    199
    Ad Soyad:
    engin öz
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    ben de rize metelerden şikayetçiyim...aracı bana çizilmiş bir şekilde teslim ettiler...sonra çizik için cila yaptılar.. bu seferde arabada harelenme oldu...

14. @ykut

@ykut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ben Aracımı ANKARA / AKBAK' tan aldım ve şuana kadar periyodik bakımlarını ve aksesuarlarını buradan almış bulunmaktayım.
    Başlarda servisle bir takım sorunlar yaşadık sonra halledildi...
    Servislerinden çok memnunum en ufak 1 arıza da çok yardımcı oluyorlar ve gerekirse garantiden değiştiriyorlar hiçbir problem yaşamadım şuana kadar
    Arka amartisörlerden ses geldiğini söylemiştim beraber test etmek için yola çıktık haklı oldugum anlasıldı ve tereddütsüz değiştirdiler.
    2 defa Direksiyonumun EPS sistemi değişti çok gırrr sesler weriyordu onu da beraber test ettik haklı oldugum anlaşıldı hemen siparişin ardından parça gelip değiştirdiler...
    Aracıma Spoiler almıştım garantisinin 2 yıl oldugunu söylemişlerdi ama devamlı beni tanıdkları için bana süresiz garanti werdiler onlara buradan tşk. etmek istiyorum..
    Şuan ki problemim ise LPG takıldıktan sonra aracım 120km den sonra direksiyonum titremesi yakında servisime ugrayacağım eminimki sorunumu çözeceklerdir.

15. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    759
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hyundai Ekol

01/09/2009 tarihinde Aracımı 60 bin bakımı için yetkili servis olarak Hyundai Ekole götürdüm. Şikayetlerimin arasında 120 ve üzeri hızlarda direksiyonda aşırı sağa sola titreme olduğunu belirttim. Bu şikayet ve diğer şikayetlerimden ötürü aracımı 3 defa servise bıraktım toplamda 8.5 iş gübü aracım serviste kaldı...

Sorunun lastiklerin balans ayarı tutmamasından ötürü bağımsız olarak çalıştıkları dışarıda bir balanscıya aracımı götürmelerine rağmen problem giderilmedi. Problemin lastiklerin tabanlarından kaynaklandığı belirtildi hemde 4 lastikten. Lastikleri ve jantları aldığım yere gittim balans ayarlarını 30 dk hallettiler. Aracımı hemen otoyolda test edip 150 km gibi yüksek hızlarda test ettim. Sonuç servisin gideremediği balans problemi lastikçim yaptı ve sorun giderildi...

Saygılarla...

16. Av.Burak

Av.Burak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hyundai i20 1.2 team aracımı 2 hafta kadar önce Ankara Akbak plazadan
    aldım. Ancak pazarlık sırasında anahtar teslim fiyatı diye anlaştığımız
    fiyatı ödemeye gidip, aracı teslim alacağımız sırada aracın MTV sini
    ödemediklerini belirttiler..

Anladığım kadarıyla akbakta millete park sensörü hediye etme furyası
    var B hediye araç almak için dolaştığınız sırada aklınızı
    çelebiliyor ve orda karar kılıyorsunuz ama bunun fiyatını mtvden
    çıkarıyorlar..

Anahtar teslim fiyatı demek, aracın trafiğe hazır hale gelmesi (ruhsat,
    plaka mtv vs.. halledilip) müşterinin kullanımına sunulmasıdır.. ama bayi bu 196buçuk liraya bile tenezzül ediyor

Ayrıca satış elemanları da müşteriye nasıl hitap etmesi gerektiğini bilmiyorlar, ve saygı kurallarını zorlayan konuşmalar yaşanıyor..

Yeni araç alcak arkadaşlar varsa lütfen bu konuyu en baştan açsınlar, eğer anahtar teslim fiyatı ise, bayi bunu ödemek zorundadır.. Eğer kandırılıp mtv ödemek istemiyoruz diyorsanız, kesinlikle akbaka uğramayın. Zira araç fiyatından indirim yapıyorlar ama mtvsi size kalıyor.. Yapılan terbiyesizlikte cabası..

Coolwhisper bunu beğendi.
  17. evrimbayhan

evrimbayhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    benim mtv yi de daha 15 gün önce yatırdılar.. tesadüfen sorguladığımda öğrendim, hemen aradım yatıracaklarını söylediler.. ve yatırdılar 3 ay geçsede..

Coolwhisper bunu beğendi.
  18. fbacanli

fbacanli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Ferruh BACANLI
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    İ40 1.6 GDİ (2012-201X)
    coşkun bey bu sayfadaki şikayetleri ilgili yerlere göndermeye devam ediyorsunuzdur mutlaka. sayfayı hem güncel tutmakta hemde sohbet kısmından alarak belki herkesin rahatlıkla görüp takip edebileceği bir kısma yerleştirmekte fayda var sanırım. çünkü çok önemli bir hizmet bana göre.

19. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    759
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Belirttiğim şikayetlerim umarım kaale alınmış ve gerekli işlemler yapılmıştır.

20. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    hocam acaba dönüş oluyor mu.?

Konu Durumu: