LPG KABLO

HYUNDAI TUCSON, EURO NCAP’TEN BEŞ YILDIZ

'Hyundai'den Haberler / Yenilikler / Tarihçe' forumunda MSC tarafından 7 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    HYUNDAI TUCSON, EURO NCAP’TEN BEŞ YILDIZ ALARAK GÜVENLİKTEKİ İDDİASINI SÜRDÜRDÜ

Hyundai Tucson, Euro NCAP’in gerçekleştirdiği çarpışma testlerinden 5 yıldız alarak segmentinin en güvenlikli modellerinden biri olmayı başardı. Aldığı bu başarılı sonuçla birlikte Hyundai’nin gelişmiş teknolojisini de gözler önüne seren Tucson, donanım listesinde bulunan Otomatik Acil Fren Sistemi (AEB) ile de olası kazaları önlemeye yardımcı oluyor.

Hyundai’nin SUV segmentindeki yeni modeli Tucson, geçtiğimiz günlerde yapılan Euro NCAP çarpışma testlerinde 5 yıldız alarak ne denli iddialı olduğunu kanıtlarken aynı zamanda teknoloji ve güvenlik donanımları açısından da markanın hızla yükselen grafiğine ışık tutmuş oldu. Şerit Takip Sistemi (LKAS) ve Hız Sınırı Uyarısı gibi donanımlar Euro NCAP tarafından dikkate alınan en önemli özellikler olarak öne çıkarken aynı zamanda olası kazaları önlemek için geliştirilen Otomatik Acil Fren, Kör Nokta Uyarısı, Arka Çapraz Trafik Uyarısı (RCTA) ve Araç Denge Yönetimi gibi kapsamlı aktif güvenlik sistemleri de Tucson’un artı puanlar almasında önemli rol oynadı.

Tamamen yeni bir platform üzerinde inşa edilen Hyundai Tucson, daha güçlü bir darbe direnci sunmak için burulma sertliği yüzde 30 artırılmış yüksek mukavemetli çelik bir gövdeye sahip. Ayrıca gelişmiş gövde bağlantı noktaları da çarpışma enerjisinin dağılımında önemli bir rol oynayarak Euro NCAP testlerinde beş yıldız alınmasında etkili oldu.

Zorlu çarpışma testleriyle bilinen Amerikan IIHS de geçtiğimiz ay Hyundai Tucson’u mercek altına almış ve gerçekleştirilen testler sonucunda sürücü ve yaya güvenliği bakımından en yüksek değer olan “Top Safety Pick+” ödülünü kazanmıştı. Hyundai Tucson, böylelikle Amerika ve Avrupa’da gerçekleştirilen çarpışma testlerinde en yüksek skorları kazanarak güvenlikte 1 numara olduğunu kanıtlamış oluyor.

asbengu ve penner2608 bunu beğendi.
  2. lostcoast

lostcoast Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad Soyad:
    ..
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    adamlar araba görünümlü tank yapmışlar.

3. cenker_baba

cenker_baba Guest

Son teste kadar camlar bile kirilmadi etkilendim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Tüm testleri başatılı olarak tamamladı ama bizim vergi sistemimizden kaldığı için sokaklarda göremiyoruz malesef.

Benzin fiyat kıyaslamasında malesef pek çok kişiyi caydırıyor.

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gogo17 bunu beğendi.
  5. aliii0752

aliii0752 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    534
    Ad Soyad:
    Ali İNCE
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Gerçekten beş yıldızı haketmiş. Bir kaç tane gördüm. Ama yakından inceleme fırsatım olmadı.

6. Network

Network Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    119
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    İyiymiş, geçen akşam bir tane izmitte gördüm, gece farları güzel duruyor, araç birazda yüksek gibi geldi bana
    bu arada bu küçük çocuk koltuklarının pek bu videodaki gibi çocuğu ters oturtarak kullanıldığını görmüyorum bilmiyorum dikkat eden var mı

7. onur_

onur_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Onur K
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Tucson'u dün servise gittiğimde inceledim çok kaliteli bir araç yapmışlar arabaya bindiğinizde premium hissiyatını alıyorsunuz.
    Daha alt seviye aracınız varsa gidip binmeyin aracınızdan soğuya bilirsiniz :)
    Ncap testide mükemmelmiş
    paylaşım için teşekkürler.

asbengu ve MSC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş