10 Kasım LPG KABLO

Hyundai Ioniq Hybrid Yakıt Tüketimi Testi

'Ioniq Forum - Club' forumunda MSC tarafından 24 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Bir şeyi merak ettim. Araç, istenildiğinde otomatik olarak öndeki araçla aradaki mesafeyi hep sabit tutuyor galiba. Mesela diyelim öndeki kamyonla aradaki 20 metre mesafeyi koruyor. Araya aniden makas atarak başka bir araç girdi. Artık öndeki araç kamyon değil makasla gelen araç ve aradaki mesafe 10 metre. Araç nasıl tepki veriyor? 20 metreyi sağlamak için ani fren mi yapıyor?

2. katitan

katitan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    halil
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhabalar.Öncelikle forumda yeniyim,böyle bir forum olduğunu görünce üye oldum hemen çünkü hybrid konusunda kimsenin tam bir bilgisi yok.Ben de bir İoniq kullanıcısı olarak deneyimlerimi aktarmak istedim ayrıca bilmediğim şeyleri de soru cevap olarak öğrenmek.İlk öncelikle diğer kullandığım araçlardan sonra farklı geldi çünkü premium sınıf araç kullanırken ister istemez hyundai bindiğim içinde ortalamanın altında bir algı vardı bende(10 sene veya daha önce hyundai deneyimlemiştim).Araştırmaya başlayınca ne kadar geliştiğini gördüm,çağımızda artık yenilik çağı ve kullanınca donanım kalitesini görünce hoşuma gitti aldım ve 4-5 aydır kullanıyorum 7 bin kilometrede sayılır.Premium ile kıyaslarsam genişlik ve rahatlık olarak çok iyi,bagajı da geniş ama yol tutuşu onlar kadar değil beklemem de zaten çünkü süspansiyonları sert oluyor ve performans odaklı araç onlar ama yinede ortalamanın üstünde lastikte çok önemli bu konuda.İoniq tam olarak konfor ve rahatlık aracı performansıda iyi.Araçlarım benzinliydi şehir içi tüketimlerim 9.0-11 lt arası şehir dışı 6lt oluyordu(şehiriçinde benzinli araçlar trafikte 6.5 lt nin altına zor düşer düşen var mı bilmiyorum).Genelde sakin kullanan biriyimdir o yüzden zorluk yaşamadım ve benim ilk kullandığımda Yakıt Tüketimim 3.3lt oldu ataşehirden -bakırköy-bahçeşehire çok sakin kullandım fotoğrafınıda çektim çünkü bende inanmadım trafikte.Daha sonra il dışı kullanımımda 290 km lik mesafede 4.1 lt dönüş 4.2 oldu daha sonra motoru açma amaçlı yüksek devirlere çıkıp spor modda kullandığımda 5.2 oldu (sıfırlanarak yapılmış testlerim 180 km yolun 70km spor modda kullanılmıştır 15km kullandım otomatiğe aldığım sonra tekrar 15-20 km kullandım aldım şeklinde) şu an yakıt tüketimim aşağı yukarı ortalama 4.4 lt dir bazen 4.3 lt ye düşüyor 4.5 lt ye çıkabiliyor ama bu civarlar oldu.Kullanımım da orta kararda sakinde değil hızlı da değil alışıyorsunuz zamanla kullanımına.Şöyle bir şey var polo bile o zaman 105.000 tl idi araba fiyatları ülkemizde çok uçtu.İoniq 120.000 di golf,astra 130.000 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam ayrıca sınıfları farklı fastback hybrid bir araç geleceğin teknolojileri tam f/p aracıydı fiyatı artmış 180 bine alınır mı bilemem ama pirius ile karşılaştırılıyordu o da advnce paketi 45 bin usd(216.000) premium paketi 48.500 usd(230 civarı)

HMB ve ai_torcuk bunu beğendi.
  3. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Turkiyede satista olan Ioniqlerde akilli hiz sabitleyici yok. Sadece lansman araclarinda (progressive pack) var.

Bu ozellik suan sadece i30 Smart paketlerde var.
    Bu ozellik cok stabil calisiyor. Trafik durursa arac da duruyor. Ama cok yakin mesafeden makas atarsa baska bir arac radarin algilayamayip fren yapmama ihtimali var herzaman.

katitan, HMB ve sunbeki bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş