LPG KABLO

Hyundai I30 Sunroof Problemi

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda suatars tarafından 29 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. suatars

suatars Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    suat arslanbulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 GDİ (2012-201X) GD
    2013 model Hyundai i30 arabam sunroof'dan su aldığı için servise götürdüm. Serviste sunroof altındaki çıtanın kırıldığı ve değişmesi gerektiğini bununla beraber su aldığı için döşemeninde değişmesi gerektiğini bildirdiler. Yaklaşık olarak toplam 8000 TL maliyet çıkardılar. Bana 5 yıl veya 100.000 km garantisinin Ağustos ayında bittiğini bildirdiler ve garanti süresi Ağustos ayında sona ermiş. Ancak servis bakımlarını Hyundai da yaptırdığım için iyi niyet göstergesi olarak 3000-3200 TL arası ücret alacaklarını söylediler.
    Bu arızada benim hatam olmaması ve yapısal bir hata olması nedeniyle vereceğim bu tamir ücretini anlayamıyorum.
    1- Arabayı 2013 yılında Ekim ayında sıfır km olarak aldım. Ancak Hyundai servisi ikinci yeni gibi satmış ve benim 5 yıllık garanti süremi kısaltmışlar. Garanti süresi benim alış tarihime göre 3 ay önce bitmiş2- Sunroof çıtasının kırılması sağlayacak kaza veya dış bir etken olmadan kırılmasının gizli kusur olduğunu düşünüyorum. Kullanıcı hatası olmayan ve bence gizli kusur olan bu yapısal sorunun 5 yıllık garanti süresini kapsamamalı.
    3- 5 yıllık garanti süresi dolar dolmaz böyle bir problem yaratması ve bunu garanti kapsamına almamaları Hyundai olan güvenimi sarstı.
    Maalesef üzülerek oldukça memnun olduğu arabam ve Hyundai den bu tutumu görmek ve benim hatam olmayan gizli kusur nedeniyle oluşan problem için benden ücret alınması nedeniyle şaşkınlık içindeyim. Bundan sonrasında çok sevdiğim Hyundai arabalardan bana gösterilen bu tutum nedeniyle artık almayacağım ve kimseye tavsiye etmeyeceğim. Çok üzücü bir durum. İlk fırsatta Hyundai arabamı satarak başka marka alacağım.

Bu şikayetimle ilgili olarak müşteri hizmetleri beni aradı ve servise ödemeyi kabul ettiğimi bildirdiğimi ve bu şeklde olayı sonuçlandırdıklarını ilettiler. Ben ödemeyi zorunluluk nedeniyle kabul ettiğimi bildiririm. Bu tamiratı yaptıracağım. Ancak bu durumu kabullendiğim anlamına gelmiyor ve peşini bırakmayacağım. Bana göre hyundai garanti süresi biter bitmez arıza veren güvenilmez bir araç. Kimseye tavsiye etmeyeceğim. Konu ile ilgili olarak bilir kişilerle görüşerek gizli kusur için mahkeme yolunuda inceleyeceğim. Bu konuda Hyundai dan beklentim yok çünkü hyundai müşteri memnuniyeti ve hatasını kabul etmediğini gördüm.

2. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Size şunu sormak isterim; aracınızı alırken bu 3 aylık garanti farkına neden ses çıkarmadınız? Arabanın çeşitli parçalarının belirli kullanım ömrü vardır. Bu kullanımdan kullanıma değişir. Her sorun çıkan parçayı garanti değişmeli mi? Bence gereken iyi niyet gösterilmiş ve gerçek ücretin yarısından az bir paraya işlem halledilmiş.

3. cenker_baba

cenker_baba Guest

araç fatura tarihinden itibaren 5 yıl veya 100.000 km dolduysa garanti biter.
    iyi niyet garantisi altında zaten indirim yapmışlar o fiyatta size uygun gelmezse neden başka yere yaptırmıyorsunuz aracı ben olsam dışarıdan da fiyat alırdım

Bu Sayfayı Paylaş