LPG KABLO

Hyundai I20 1.2 Benzinli Rolantide Gelen Ses

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda ahemtu tarafından 19 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. ahemtu

ahemtu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Emre Ahmet Tunç
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Arkadaşlar forumda baya okudum ama yinede sorunumu tam anlatan bir problem ve çözüm bulamadım.

Benim sorunumda araba çalıştığında torpidonun ordan içerideyken şıngır şıngır ses geliyor. kaputu açtığımda ise ses kayış kasnakların ordan geliyor. klima motorumudur marş motorumudur nedir elimi onun bağlantı kulaklarına koyduğumda çok az bir sürtme hissediyorum. bide kasnaklardan en altta ve en arkadaki kasnak yalpalıyor gibi geliyor. Servise götürdüğümde sistemine bağlandılar ve arıza tespitinde birşey çıkmadı. 30 bin bakımı da gelmişti yaptırdım. motorda sarsıntı da vardı sarsıntı azaldı (klima çalışmıyoken). Aracı kullanırken o sürtmeyi pedallarda arasıra hissediyorum. Meslekten kaynaklı sanırım müzik çalsa bile motorun sesini vibrasyonunu veya farklılıklarını hissediyorum... Bu da tedirgin ediyor beni
    sonuç olarak serviste Bize 1günlüğüne bırakmanız lazım dediler ama gün veremiyoruz yine bir gün uğradığınızda bırakın dediler. araba 2015 ve garantili. sorunun büyümesinden korkuyorum. arabadan soğudum binmiyorum artık yine bir gün ugrayacagım günün gelmesini bekliyorum...

Not. aracımda lpg felan bulunmamaktadır.

2. Bossanova

Bossanova Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    U.S
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Ses yapan arızalar genelde bilgisayara bağlayınca tespit edilemez kanımca , bence ses gelen yerin sökülüp incelenmesi gerekiyor eğer imkan varsa başka bir yetkili servise götürmekte fayda var sonuçta her usta aynı kalibrede olmuyor. 1.2 MPI motor aslında sessiz ve sarsıntısız bir ünite bence tabi araç CRDi olmuş olsa başka hikaye , umarım kısa sürede sonuca ulaşırsınız. B segmenti araçlarda bu tarz ufak tefek sesler sık karşılaşılan problemler maalesef.

3. ahemtu

ahemtu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Emre Ahmet Tunç
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Evet dediğiniz gibi bu gün Başka bir şehirdeki yetkili servise gittim. sesi duymadıklarını krank milindeki kasnağın küçük yalpalar yapabileceğini söyledi. Sonra sanayide ün yapmış iyi bir hyundai ustasına gittim oda sesin normal olduğunu söyledi. Sonuç olarak sorunun kendimde olduğunu karar kılıp geri döndüm...

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş