LPG KABLO

Hyundai Getz 2009 Conta Yakma Sorunu Ve Maliyeti Ne Kadar Tutar

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda hilalmavisi tarafından 22 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. hilalmavisi

hilalmavisi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Muhammet Şeyhoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhabalar aracım dizel 2009 getz. Motorun suyu hemen bitiyordu ve sürekli su ekliyordu. Ortadaki motorun önündeki bölmedende suyu ekliyorum çünkü su deposundan çekmiyordu ve her iki yerdede su rengi kahverengiydi. Tabi tecrübesizlik nedeniyle sürekli su eklememe bir snlam verememiştim. En son su ekledipimde farkettim ki aracın altından eklediğşm su olduğu gibi dökülüyordu. Dopal olarak tamirciye götürdüm. Motoru komple indirmeleri gerekiyormuş indirdiler baktılar devir daim çıkış borusu paslanarak bitmiş çürümüş. Onu değiştirip aracı birleştirdiler. Sonra sorun aynen devam etti zaten kendileri tespit ettiler ve ben daha almadan motoru tekrar indirdiler. Sonrada. Conta yaktığını söyledi usta. Maliyeti 5 bin ila 8 bin arasında olabilirmiş. Bu fiyat normal mi yoksa başka bir yere mi baktırayım. Daha önce dolandırıcı bir tamirciden ağzım yandığu için danışmak istedim yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

2. cenker_baba

cenker_baba Guest

yedek su kabına fazla su koyduğumuzda fazlasını tahliyeden akıtır zaten farklı bir iş var bence

3. hilalmavisi

hilalmavisi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Muhammet Şeyhoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Yedek su kabına su eklediğimde motor suyu çekmiyordu. Motorun hararet yaptığını anlayabiliyordum ama yedek yerden motora su gitmediği için orta yerden de su eklemesi yapıyordum.

Bu Sayfayı Paylaş