LPG KABLO

Hyundai Getz 1.5 Crdi Anahtar Tanımama Sorunu (immobilizer Sorun)

'Elektrik & Elektronik Sistemler Sorun Ve Çözümleri' forumunda tuncay_geronimo tarafından 21 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. tuncay_geronimo

tuncay_geronimo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Tuncay Kızıldağ
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba,
    Arkadaşlar özetle dizel getz kontak anahtarı tanımama sorunu ile ilgili olarak yaptığım çalışmayı anlatıyorum. Öncelikle anahtar bazen hiç tanımıyordu 4 5 defa kapat aç yapıyordun sonra tanıyordu.. Çözüm olarak direksiyon etrafında plastik korumayı çıkardım anahtarın o bölge..
    Altta 3 vida tutuyor tırnaklar var plastik bastırarak tırnak boşa çıkarılıyor dikkat etmekte fayda var. Ayrıca vida yuva çok sıkmamak lazım plastik.. Şimdi immobilizer denilen parça pres bozulması zor. Kilit etrafını sarar üzerinde kontak işaretleri var..
    Sorun ise direksiyon etrafında kullanılan yağ zamanla buharlaşıyor ve immobilizer soket yağlanma yapıyor temassızlık yapıyor. Soket balata sprey temizledim iki taraf. Sonra taktım sonuç başarılı. Plastik montaj iki gün sonra yaptım test için..
    Herkese iyi çalışmalar

HMB, Fırat Ö. ve rpurcek bunu beğendi.
  2. canpolat53

canpolat53 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    adnan kaboğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    53-RİZE
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    bendede aynı sıkıntı var ama bazen çalışıyor bazen çalışmıyor bende söktüm kontağın orayı soketleride temizledim fakat eskisikadar olmasada gene yapıyor ustaya götürüyorum başka bi arıza olabilir diyor servise git diyor serviste biliyorsunuz

Bu Sayfayı Paylaş