LPG KABLO

Hyundai Erk Servisine Gitmeyin.!!!

'Marmara Bölgesi' forumunda burak_52 tarafından 24 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. burak_52

burak_52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Burak ÖZDELİCE
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Merhaba,aracımı satılığa çıkardım.Bir kişi geldi aracı servise göstermeden 300 tl kapora verdi ve yarın gelip servise götüreceğini söyledi.Neyse geldi ve bayrampaşa Hyundai Erk servisine götürdük aracı.Ordakilere usta diyorlar ya ben daha bir şey demiyorum.Aracımı ben alırken sadece sol tarafı ve ön arka tamponda boya olduğu söylendi Hyundai Elmas ve Hyundai Maslak ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) otoda.Bu Hyundai Erk servisinde aracıma bir pert kayıtlı demedikleri kaldı.Ben o usta yüzünden aracımı satamadım ama o usta ve servis yetkilileri hakkında yasal yollara baş vuracağım.Ben o servis yüzünden kaporasını aldığım aracımı satamadım.Sizlerde araçlarınıza değer veriyorsanız Hyundai Erk'e sakın gitmeyin.Orda usta aracımı aşağılarken kendimi zor tuttum.Lanet olsun böyle ustalara böyle Hyundai servisine.
    Eğer aracınızı önemsiyorsanız başka bir servisi tercih etmelisiniz.

2. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ilk tramer yapılan yere tamamen güveniyormusunuz ?

3. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Tam olarak olayı anlatırsanız gidip gitmeyeceğimize biz karar veririz. Nasıl aracınızı aşağıladılar? Aracınızda olan eksiklikleri söylemeleri normal değil mi? Siz aracınızı alırken Hyundai Elmas ve Hyundai Maslak ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) eksik bilgi vermiş olamaz mı?

4. burak_52

burak_52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Burak ÖZDELİCE
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    İki Hyundai servisi de yalan söyleyecek değil ya.Aracımı Hem Hyundai Elmas'a gösterdim alırken 1 hafta sonra da Hyundai Maslak ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) servisinde Expert yaptırdım ve iki serviste sol tarafında ve ön arka tamponda boya olduğunu söyledi.

5. burak_52

burak_52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Burak ÖZDELİCE
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Başkan,servisteki kaportacı aracın sol tarafında boya olmadığını aksine sağ tarafında boya olduğunu söyledi.Boya kontrol cihazında ise sol tarafta boya çıkıyor sağda boya çıkmıyor.Yeterli bir açıklama oldu mu ?

6. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Başka servise de gösterin derim...

Ama geçenlerde karşılaştığım bir olayı anlatayım.
    Özel bir galerinin önünden geçerken adamın biri arabaya yaklaşır yaklaşmaz boya var bunda diye söze başladı... Şaşkınlıkla herhalde gözlerinde ultraviyole ışınları mı var ne dedim... Daha arabayı incelemeden BOYA VAR diye söze girmesi sırf p... liğine söylenecek sözdür... Bir arkadaşım aracını satılığa çıkardığında aracında boya var diyenlere satmıyordu.Sırf fiyat kırmak için böyle yapanlar çok...

7. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Açıklamayı ilk mesajınızda yapsaydınız daha iyi olurdu. Öyle bir yazmışsınız ki açıklama yok ama aracınızı ERK e götürmeyin diyorsunuz. Kusura bakmayın burda kimse babamın oğlu değil birisi çıkıp oraya arabanızı götürmeyin dedi diye servisimi değiştirmem. Ben Bayrampaşadayım mekanik kısmı gayet iyi fiyatları da Ekole göre daha makul, aracımı aldığımdan beri hep oraya götürüyorum tüm bakımları orda yapıldı yani nedenini o yüzden sordum. Demekki kaporta boya bölümü iyi değilmiş.

8. burak_52

burak_52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Burak ÖZDELİCE
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Alıcı kişi özellikle o servise gitmek istedi.Gittik ve böyle bir şeyle karşılaştım.Aracımda bu kusurları çıkardıkları halde alıcı fiyatı kırmaya çalıştı abi 15.500 tl ye veriyorsan aracı alıyım dedi.Bende aracıma güvendiğim için ve neyi var neyi yok bildiğim için aracımı servisten çıkardım,evime geldim.Yasal olarak ne gerekiyorsa yapacağım o servis için.Arkadaşlar üç beş kuruş bir şeylerden kısıp araç alıyoruz o kadar özen gösteriyoruz.Ustayım sıfatıyla biri gelip aracımıza kusur atınca insanın zoruna gidiyor.

9. burak_52

burak_52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Burak ÖZDELİCE
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Orasını bilemem.Sinirle yazıldığı için bir yanlış anlaşılma olmuş.Karar tabi ki de senin.Bir kusurumuz olduysa af ola.

10. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Esatağfurullah ne kusuru burda bilgi alışverişinde bulunuyoruz forum bu yüzden var biz de bu sebepten üyeyiz. Ben sadece sebebini öğrenelim diye sordum yoksa yazdığınız şey çok havada kalacaktı. Yoksa amacım ne servisi korumak ne de sizi suçlu çıkartmak.

11. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Suan kullandigim araci ankaradan aldim orada usta tanidigim olmadigi icin ATA hyundai ye goturdum sagolsun omer ilgilendi yardimci oldu.

Sahibinin beyanindan farkli seyler cikti buda dogal sonucta. Bende fiyattan indirim istedim sahibide ben arabama guveniyorum bu para arkadas dedi. Ben de hesabimi yaptim aldim geldim. Cikan extra seyler triger seti degisimi ve debriyaj ust merkezi 1 parca boya.

Ben ozellikle ATA hyundai ye gitmemin nedeni kimseyi tanimamamdi. Sanirim sizin arabaniza bakan arkadasin da tanidigi kisi o servisteymis. Birde sirf fiyat kirmak icin arabayi pislemis de olabilirler.

HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Ben de Murata katılıyorum, sanki tanıdık servisi önceden tembihlemiş gibi. Bu günlerde alınacak araba bulmak daha zor. kısmetini bulur elbet.

13. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Arkadaşım.

Aracına ERK içindeki usta bazı şeyler söylemiş olabilir. Bu ERK in KÖTÜ olduğunu doğrulayamaz.
    SERVİS istediğini söylesin.

YARGISIZ infaz olmaz.

İçin rahat olamsı için DIŞARINDAN ADAM gibi bir Kaporta ustasına gider Aracının önden arkadan seceresini ÇIKARTIRSIN.
    Sende gönül rahatlığı ile VAR yada YOK dersin.

Keza kendi aracımda Bel atı boya var.
    ARAÇ Boya var diyecekler diye ,Ne yapacağız vuruk ÇİZİK, EZİK VERNİĞİ KALKMIŞ, berduş gibi mi gezdirelim aracı.

Gitsin BOYASIZ bir araç bulsun.

Ayrıca , Aracını görmek için KAPORA bırakan muhterem senden KAPORAYI da istemiştir Allah bilir. VERMEYECEKTİN.
    Aracına bakarken aracın ne olduğunu bilmiyorsa bilen biri ile gelip inceler ve kaporayı verir. Kötü çıkarsa da KAPORA YANAR.

Kapora " Yarı Anlaştık, Aracını ALDIM SATMA, anlaşamazsak sende kalır" anlamındadır.
    Sen Git bakalım bir emlakçıya ver kapora sonrada vavgeçtim de! Alabiliyromsuun PARAYI.

14. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    ben de elantrayı satarken denizliden vatandaş geldi araca bakmaya, ben hyundai bayraktardan randevu aldım oraya baktıralım dedi. bende tamam dedim.
    Araç bayraktar otoda yaklaşık 3-4 saat ekspertiz yapıldı. çıkan sonuçta boyalı ve değişen kısımlarda sorun yoktu.
    Ama gel gelelim. servis yetkilisinin söylediği. mekanik motor ve şanzımanda hiç sorunu olmayan araç için söyledikleri

Motor bitik yapılması lazım 3-5-7-10 bine kadar masrafı çıkabilir
    (Motorda yağ eksiltme bile yok en ufak bir sorun yok. alacak şahıs sıfır motor taksak kaç lira diye soruyor o 3500 tl :) yaptırmazsak ne olur diye sorduğunda yolda giderken bir tekler iki tekler üçüncede tık der yolda kalır :) :) )

Aks kafaları tamamen bitmiş. değişmesi lazım ikisi 3 bin küsür civarında
    (akslardan en ufak ses bile gelmiyor ayrıca alacak şahıs değiştirmezsek ne olur diye soruyor servisin verdiği cevap çok daha ilginç eğer değiştirmezseniz aks kafası kopar ve tekerlek yerinden çıkıp araçla takla atarsınız :)) )

Debriyaj baskı balata bitik (En ufak kaçırma bile yok kendim zaten değiştirtmiştim) ayrıca şanzıman yağı debriyaj üst merkezi vs vs vs bir çok değişek listesi.
    Aracı sizin olsun desem üste para isterler yani.

Ben serviste hiç bir yorumda bulunmadım.

servisten çıkınca arkadaşa aracın bir şeyi olmadığını aracıma güvendiğimi isterse başka bir servise ya da ustaya gidebileceğimizi belirttim. o da hyundai yetkili servisinde çalışan bir tanıdığını aradı. yaklaşık 10 dakikalık konuşmanın ardından aracı alıyorum notere gidelim dedi.

Çoğu Yetkili servisler ekspertiz işlemi yaparken maalesef 1'e 10 katarak söylüyor. ileride masraf açma ihtimali olan herşeyi listeye ekliyorlarki yarın birgün aracı alan şahıs kendilerinden davacı olmasın mantığı.

Bence durum budur. daha önceden her aracın yetkili servise ekspertiz ettirilmesini savunuyordum. ama şu an araç eğer garanti kapsamındaysa yetkili servise gösteririm sanırım. değilse güvendiğim usta zaten var ayrıca bazı özel servislerde (bosch servisleri gibi ) uygun fiyata ekspertiz işlemi yaptırılabiliyor.

15. burak_52

burak_52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Burak ÖZDELİCE
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Gerekli açıklamayı yapmışsın hocam zaten.Ama insan sinirlenince gözü hiç bir şeyi görmüyor.Bir kusur işlediysek af ola.

16. burak_52

burak_52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Burak ÖZDELİCE
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Mürsel abim gerekli cevabı verdin.Çok saol.benimde demek istediğim buydu.Ama öfekliyken kendimi iyi anlatamadım.

17. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    ben elantramı alırken bursada şentürklere götürdüm expertize 1-2 saat baktılar ettiler, boya vb işlemlerin yanında ufak tefek eksiklerini de belirttiler(yağ değişimi gelmiş vb). onun dışında kötüleme namına bişey demediler hatta yazılı olarak çıktı bile verdiler expertizle ilgili. çok memnun kalmıştım.

18. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Geçen beni de biri aradı...

Neymiş servise gidildiğinde araçta masraf çıkarsa expertiz parasını ben ödeyecekmişim:)

Dedim ki adama,

" Hadi kardeşim benden sana araba yok. Bir daha arama beni ...

19. Uğur K

Uğur K Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,046
    Ad Soyad:
    Uğur Karagüzel
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Fiat
    Bir Arkadas servise değil de bir kaportacıya gidin demis.İnanın sanayide dönen dolaplar daha fazla.98 Yılında yumurta kasa almadan önce babamın kdz Ereğlide galerici bir arkadası vardı babamın kafasına girmis onlar esnaf ne yapacaklar taksiyi onlara Kartal verelim deyip gittik arabayı almaya.Ben kartal benzeri bir araba istemiyordum tabi.
    Ben galericiye babamın yanında bu aracı göstermeden almam dedim.Elemanı ile sanayide bir kaportacıya gittik ilk içeri o girdi bir seyler konustu gülüstüler.Ama usta hep orjinal dese bile ben almayacaktım sırf babamın gönlü olsun diye yalandan yere müsteri havasındaydım.
    Kaportacı baktı orası orjinal burası orjinal dedi.
    Ben ustanın yanında galericinin elemanına bu usta yalan söylüyor ne senin nede benim tanımadığımız bir kaportacı gidelim dedim.Usta baya bozuldu ama yanımdaki arkadastan olsa gerek galiba biraz tırstı ;)
    Baska bir kaportacı usta baktı bir basladı tavan değismis,Bagaj kapağı bayağı ellenmis ve eğri duruyor,Ön çamurluktan biri değismis vs vs
    Yani sirket kurulursa bu servis te de olur,Sanayide ki her hangi bir kaportacıda da.

20. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Ben de aracımı Bursa'dan aldım ve orada hiç bir tanıdığım olmadığı için Şentürklere gittim. Bayağı ilgilendiler ve eksikliklerini söyleyip ekspertiz çıktısı vermişlerdi. Ayrıca ufak tefek rötuş da yapmışlardı. Memnun kaldım.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş