LPG KABLO

Hyundai Elantra Hareket Halinde Stop Etme

'Elantra Forum - Club' forumunda canbey06 tarafından 2 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. canbey06

canbey06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Can Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Merhaba Arkadaşlar,
    Dün başımdan geçen bir olayı sizlere anlatmak istiyorum. Belki bir arkadaşımıza faydam dokunur. Dün 2013 Model düz vites benzinli/lpg li hyundai elantra aracımla evimin önünden çıktım vitesi 2 ye attım koseyi donerken vitesi 1 e cekerken araba stop etti ve saatlerce hatayı aramamıza rağmen bi çözüme ulaşamadık pazar olması nedeniyle açık elektrikci usta vs bulamadık. Bildiğiniz üzere elantralarda debriyaj kilidi olduğu için debriyaja basmadan çalışmıyor. Aklıma ilk gelen şey debriyaj balatası,debriyaj müşiri oldu daha sonra mars motoru lpg akü derken günü bitirdik. Bugün elektrikçi çağırdım ve sigortalarımızı tek tek kontrol etti 7.5 amperlik ufak bi sigorta patlaması sonucu aracın calısmadıgına tanık olduk. Bu sigorta debriyaj sistemi ile ilgili bir sigortaymış elantralar debriyaja basmadan çalışmadığı içinde araçtan marş sesi bile çıkmıyordu. Umarım başınıza gelmez ama gelirsede aklınızda bulunsun.

gokhan06 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş