10 Kasım LPG KABLO

Hyundai Assan Müşteri Memnuniyeti

'Marmara Bölgesi' forumunda Airforce7 tarafından 8 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Airforce7

Airforce7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar;

Aşağıdaki mesajı bir konu altına yazmıştım ancak yeni bir konu olarak açmayı uygun gördüm. Burada asssan'ın müşteri memnuniyetine dönük yapılabilecek çalışmaları işlemek istedim.

Daha öncede bahsetmiştim. Ne Assan Türkiye nede servisler gereken hassasiyeti göstermiyorlar diye. Sorun küçük olsun büyük olsun bu böyle. Bir konu için 9 mesaj yazmış; 6 telefon (telesekreter) ederek kayıt vermiş olmama karşın hiç bir cevap gelmemiştir.

Bunun sonucu olarak bir akşam vakti saat 20:00 civarında Hyundai Assan Kore (site ingilizcedir.) sitesine sadece yaşadıklarımı anlatan bir mesaj yazdım. İnanırmısınız sabah saat 09:30 10:00 civarı türkiye assan aradı cep telefonumdan. Kore sitesine bir mesaj yazdığımı ve bu nedenle aradıklarını kendilerine daha önce yazmış olduğum ve bıraktığım telefon mesajlarının sistemden kaynaklanan bir arızadan dolayı silinmiş olabileceğini; bu nedenle bundan sonra koreye değil kendilerine başvurmamı istediler. Okuyunca nedenve nasıl aradıklarını umarım anlamışsınızdır.

Evet araçlarımız mükemmel değil; olsalar bile genede bir şey bulmak çok kolay. Ama malumunuz aynı kasa aynı model aynı yıl üretiminde bile eksiklikler ve değişiklikler olabiliyor. Buda biz alıcı ve kullanıcıları üzüyor. Sıkıntı yaratıyor. Ama zaten hayatın kendiside biraz sıkıntı yaratmıyormu sizce?. Bu nedenle evet kötüde olsa iyilerle yetinmesini bilmeliyiz bence. Ama bu demek değildirki sineye çekelim. HAYIR. Tabiki tepkimizi saygı çerçevesinde koymalıyız.

Ama tepkiler bireysel olunca ses getirmiyor. Malumunuz toplumun geneli böyle şu an. "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" misali. Ama o yılan bir gün bizide bulursa o zaman kime gideceğiz?.

Eğer kabul ederseniz bir teklifim olacak sizlere. Bir kampanya başlatalım demokratik ölçülerde. Komple tepki mesajlarımızı aynı anda Assan'a fax çekelim yada posta ile gönderelim. Yada istanbulda olan arkadaşlarımızdan müsait olanlar tüm üyeler adına (ki farklı forumlarda olanlarla birlikte baya varız) gidip görüşsünler assan'la. Belkihiç bir şey olmasa bile birlikten güç doğar misali mahkemeye başvurarak medya desteği ile birşeylerin değişebileceğini gösterebiliriz. Çoğunluk hayal diyebilir ama hayaller azmetmedikçe hayal kalmaya mahkumdur.

Yani kısacası burada birbirimize düşmeyelim. Birlik olalım. Bu konu için yeni bir başlıkaçalım.

Sayın Coşkun UÇAR;
    Forumdaki üyelerimizin genelini tanımam. Ama sizin fotonuzdan yaşça olarak bizlerin büyüğü olduğunuzu görüyorum. Bizlere bu konuda önderlik edip, yapıcı olarak yönlendirip bilgilendirip katkı sağlamanızı bekliyorum. Başka büyüklerimiz veya yardımcı olabilecek üyelerimiz varsa alınmasınlar lütfen onlarda katılabilirler.

Hepinize saygılar sunarım.
    Düzenleyen : Airforce7

2. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Gör-Tan benim 2.500TL değerindeki hediyelerimi vermedi..assan da buna ses çıkarmadı..müşteri hizmetleriini aradım hale hanımı biraz yordum bana bagırmaya basladı..hangi memnuniyetten bahsediyoruz acaba..

3. Airforce7

Airforce7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende bunu diyorum işte. Neden yanlış anlaşılıyorki. Lütfen yazdıklarımı bir daha okuyunuz. Ben değil biz olalım. Bu yazı bizler için.

Teşekkürler; Saygılar
    Düzenleyen : Airforce7

4. Misafir

Misafir Guest

Hocam benide Assan dan aramışlardı bir ara. Hazır bulmuşken ağzıma geleni saydım. Sonuç.... Sonuç yok elbette...Müşteri memnuniyeti, 5 yıl garanti hikaye. Assan ın ağzına yakışmıyor bu söylemler... Daha öncede söylemiştim. Assan gibi bir firma bu araçları nasıl üretebiliyor anlamakta zorlanıyorum artık.

5. hayta38

hayta38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    İsmail HAYTA
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    araç fiyatları biz aldıktan sonra acayip düştü bize bu düşüşe yönelik bazı bakımlarını bedavaya yapsalar iyi olur

6. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    iyi bir konu olmuş çok güzel teşekkürler assan bazen hiç aramıyor bazende beni her hafta arıyor km'niz niye fazla şikayetiniz varmı diye

7. Misafir

Misafir Guest

Hocam bu konudaki önerilerinizi merak ediyorum ne yapabiliriz? Biz olmak çok önemli. İşlerim dolayısıyla forumu ancak akşamları takip edebiliyorum ama yasal olarak ne yapabiliriz yaplılabilecek birşey varsa ben varım...

8. Misafir

Misafir Guest

bakımların bedava olabilceğini düşünmüyorum ama sizlere aksesuar verebilirler.orjinal jant park sensoru vs vs

9. Misafir

Misafir Guest

era 06 hocam var sende birşeyler. Heralde size team modeli 30.000 e sattıkları için vicdan azabı duyuyordur Assan. O yüzden arayıp duruyordur. Sizden ricam, bir dahaki aramalarında deyinki, foruma uğrayıp bu başlıklara bir göz atsınlar. Kafalarını kumdan çıkarsınlar biraz.

10. hayta38

hayta38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    İsmail HAYTA
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    onada razıyız hertürlü bende varım

11. Airforce7

Airforce7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende konuyu bunun için açtım zaten. Arkadaşlar okusun biraz kafamızda gelişsin başlangıç olarak kore sitesine ingilizce bir hazır metin hazırlayıp belirlediğimiz bir gün ve saatte ayrı ayrı atarakolanları anlatabiliriz bence. Olmadı tekrar olmadı tekrar bizi nasıl bıktırıyorlarsa bizde onları bıktırabiliriz. Taş atıp kolumuz yorulmadan. Ama bunun için zaman lazım. Konu gelişsin biraz diye düşünüyorum.

12. hayta38

hayta38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    İsmail HAYTA
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    destekliyorum

13. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    ben o zamanlar selecti 29,500 tl ye aldım.teamları 26,500 tl ye veriyorlardı.ben neden aradıklarının farkındayım hatta geçen arayıp aracınıza özel check-up uygulayacağız şu servise gidin dediler.

14. Misafir

Misafir Guest

Allah bozmasın hocam aranızı. Bu forumda 5000 kişiden bir tek sizi aradıla sanırım. Yanlış anlamayın size inanıyorum ama bizim başımız kel mi? Bizi niye arayıp böle jestler yapmıyor bu adamlar yahu? Takıldım buna şimdi...

15. hayta38

hayta38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    İsmail HAYTA
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    katılıyorum bizi veya çevremdeki kullanıcıları hiç aramamışlar bizi neden aramıyorlar

16. Airforce7

Airforce7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar lütfen senli benli konuları özelden görüşelim. Biliyorum hassasiyetinizi ama konunun özünden çıkmayalım derim sizcede uygunsa.

Teşekkürler saygılar

17. gone

gone Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    ERKUT ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bende bi ara bu konuya eğilmiştim ama sonradan bi ses çıkmadı

18. Airforce7

Airforce7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bir daha Bir daha Bir daha.

Daha iyi güzel mutlu günlere hep beraber inşallah.

Saygılar;

19. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Biz değil tüm Türkiye olsak Assan bizi dikkate almaz. O yüzden bişey çıkacağına inanmıyorum. Pervasızca siz telefonda oyalayıp cevaplarlar hepsi bu kadar. Gerisi komple hikaye olur. En az 30 aramamda bana bir kere dönmediler. Ama Mehmet Bey malumdurki Assan tarafından çok seviliyor. Her ne hikmetse 5000 kişi arasından onu arıyorlar. Kusura bakmayın inanmıyorum... SAYGILARIMLA...

20. gone

gone Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    ERKUT ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    zaten telefon işi hikaye yüzü yüze görüşünce bişeyler hallolur oraya 10-20 kişiyle gidince bazı şeylere mecbur kalırlar

Bu Sayfayı Paylaş