10 Kasım LPG KABLO

Hyundai Accent Era tavan ve bagaj lambası led değişimi

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda mursel_balci tarafından 5 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,777
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    DIY Sahibi : tahirabi
    Konu Linki :2011 ERA'bama tavan ve bagaj aydınlatması yaptım.

2011 ERA'ma tavan ve bagaj led uygulaması yaptım.

1.jpg

Tavan ilk hali (orijinal aydınlatma) (üstte)

2.jpg

Beyaz şerid ledleri 6 lı gruplar halinde 5 şeritin (toplamda 30 led kullandım) birer uçlarının artısını birer uçlarının da eksisini yankeski yardımıyla kesip yanyana getirdiğimde kısa devre yaptırmadan kolayca lehimleme yolu buldum. Alt malzeme olarak da oto elektrikçi bir arkadaşımdan aldığım hurda bir devre kartını temizleyip kullandım. (üstte)

3.jpg

Tavan lambasını toparlarken tavan sacına bakan yüzde de şase teması olmaması için bantlatayarak izolasyon sağladım.(üstte)

4.jpg

Bu işleri hava sıcak olduğu için balkonda yaptım ama lehim havyam da amatör ve güçsüz olduğu için balkondaki esintiden dolayı zor ısındı epeyce uğraştırdı. Fakat ERAbama helal olsun :)) (üstte)

5.jpg

Tavanımın yeni hali bu oldu. (üstte)

6.jpg

Bagajımın yeni aydınlatması 50 cm kadar şerit ledle çözdüm.(üstte)

7.jpg

Bagaj tabanını korumak için de döşeme malzemesi alıp makasla keserek döşedim. (üstte)

8.jpg

Son hali ile bu şekle geldi. Forumda paylaşımlarını okuyarak fikir edindiğim moderatörlere ve tüm paylaşımcılara teşekkür ederim. Umarım beğenmişsinizdir.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif
    İlk fırsatta kapı alt ve torpido aydınlatmalarını yapmak istiyorum.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2015
    Ank40, Dumanyack, hacan ve 3 kişi daha bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş