LPG KABLO

Hyundai Accent Era 1.5 Crdi

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda Larathi_ tarafından 25 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Larathi_

Larathi_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Mert Gün
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Merhaba değerli forum sakini arkadaşlar..

Aracı yeni aldım,2. el 2011 model,0 kokusu içinde çok güzel,temiz bi araç..
    Yaşadığım büyük atraksiyonu anlatayım sizlere .)

Araba kullanmayı bilmiyorum,arabamız yoktu,kimseye de minnet etmedim öğret diye,ehliyeti 18de almıştım ancak 6 seneyi geçkin süredir araba kullanmamıştım..
    Yahu bende mi sorun var yoksa araba mı bana fazla geliyor bilmiyorum..
    Direksiyonum gayet iyi,bir sıkıntı yaşamıyorum,ancak sağa sola dönüşlerde sıkıntım büyük,arabayı stop ettirebiliyorum,durmam gereken yerde duramıyorum,bugün yaşadığım anıyı anlatayım sizlere..

Aracı sadece dün kullanmıştım bi arkadaş gözetiminde tenha bi yolda..
    Bugün de başka bi arkadaş gelecekti,çıkacaktık dışarı,kendisi beni ekince canım sıkıldı arabamız var kullanmak için birilerini bekliyoruz diye..
    Gece 2 ye doğru yola çıkacam dedim..
    Baktım karşımda çöp kovası var dedim ki dümdüz gelirim falan bi sola çektim onu,baktım hizaladım,arabayı çıkarttım..
    Kullanmaya başladım heyecandan ölecem ama bir şey olacak diye :))
    İlk 2 dakika falan farı açmadığımı anlayamadım,sonradan aklıma geldi baktım önümde ışık yok,arıyorum,tarıyorum falan silecekleri çalıştırmışım onu kapattım bi yandan da araba sürmeye devam,neyse en sonunda buldum far kısmını çalıştırdım .))

Yollar tenha zaten gece olduğu için,askeri yola girdim,amacım dün gittiğimiz tenha yere gitmekti,ancak ilerledikçe orayı bulamayacağımı anlayıp geri döndüm,sonra U dönüşü yapıp tekrar askeri yola girdim,sonra tekrar derken..
    Polis aracını farkettim,zaten panik halindeyim dönüşler sıkıntı,arabayı gene stop ettirince polisler peşime takıldı,bilerek hızım düşük tuttum ki durdursunlar da sonra boşa ceza vs. gelmesin diye..
    Durdurdular sağa çektim,hayırdır ne yapıyorsun dediler,nasıl yani dedim,üstümü aramaya başladılar,döndüm herhangi bir şey yok araba kullanıyorum dedim,dön arkanı dediler.
    Ne iş yapıyorsun dediler,mühendislik fakültesinde öğrenciyim dedim,kimliğimi gösterdim okula ait..

Niye 3 kere geçtin burdan dediler,tenha burası güvenli yol o yüzden dedim,aracın belgesini gösterip dün aldım daha,acemiyim dedim,adam bana burayı mı buldun çalışacak dedi..

Arabaya fener tuttu,ehliyeti kontrol etti,yanındaki arkadaşı da gbtye bakmak için araca döndü..
    Bagajı aç dedi,dedim bagajı açmayı bilmiyorum,anahtarı çıkartamıyorum.. .)
    Çıkmıyor istersen sen çıkart aç bak abi istediğin yere dedim,adam kalıbımdan tırstı yok sen çıkar dedi,abi bilmiyorum nasıl çıkacağını çıkaramadım heyecandan dedim.
    Ben de bilmiyorum dedi yanındaki arkadaşını çağırdı,o düğmeye bastı bagajı kontrol ettiler bomboş..

Dedim var mı sıkıntılı bir durum yok dediler,kusura bakmayın sizi de boş yere meşgul ettim dedim,sorun değil bizim için dediler,gidebilir miyim dedim tabi dediler bindim araca gittim..

Şimdi arabayı çıkardığım yere asla park edemeyeceğimi biliyordum başından beri,en kötü ihtimal yoldan birini çevirir rica eder park ettiririm diyordum..
    Neyse geldim,geri vitese aldım,bi deneyeyim dedim,istediğim gibi gidiyordu,nasıl yapacağımı biliyordum ama riske etmek istemedim..
    Düz park edeyim dedim ve şu şekilde park ettim..

Final round..

Ben vs Anahtar

Arabanın her şeyini hallettim,anahtar çıkmıyor,bi arkadaş gece uyumaz,aradım bilmiyorum valla dedi,başka bi arkadaşı aradım o da şunu yaptın mı bunu yptın mı derken yaptım dedim hepsini,anahtarı ittir içe doğru dedi,tamam dedim ittirebiliyorum,sonra sola çevirdim çektim ve anahtar çıktı..

Hayatında ilk defa araca binip,yola çıktığında polis tarafından durdurulan bir tek ben varımdır galiba..

Adamların ben gittikten sonra arkamdan zengin velet işte,arabayı sürmeyi bilmez aldığı arabaya bak dediklerinden eminim .)
    Silik bir tip değilim,polis diye el pençe divan duracak da değilim,tevazu sahibi biri olduğum için alttan aldım,onları da anlamaya çalıştım,kim bilir adamlar terör ortamının bu hale geldiği bi atmosferde nasıl da paniklediler..
    Eniştem savcı,kuzenim avukat.. Yasaları iyi biliyorum,onlara ne yaptığımın hesabını vermek zorunda da değilim,istediğim yoldan istediğim şekilde geçebileceğimi biliyorum.. Ancak dediğim gibi insanım işte,çok üstüme gelmediklerinden ve de biraz daha dikkatli olmam için birazcık gözümü korkutmaya çalıştıklarını gördüğümden iyi niyetlerine inandım.. Dikkat et fakülte öğrencisi falan dinlemezler terör şüphelisi diye alırlar başın ağrır boşa dedi..

İyi geceler dileyip ayrıldım yanlarından..

Korkmadım desem yalan olur,daha ilk günden anneme mahçup olmak istemezdim,sigortayı aldıgım gün yaptırdım,ruhsatı hemen aldım,kaskoyu da yarın mutlaka yaptırıcam..

Hepinize tekrar selamlar..
    Ben de artık sizlerin yüz karası olsam da Hyundai kullanıcısıyım .)

2. Larathi_

Larathi_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Mert Gün
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:

İlk parkım.. Tek seferde bu şekilde girdim,inşallah kaza vs yapmadan hayırlısıyla binerim şu araca..
    Gerçekten mahçup olmak istemiyorum kimseye,tavsiyeleri olan varsa dinlerim..

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hayirli olsun. Direksiyon hocasi tutup 3-5 saat ders alirsaniz bence daha iyi olur.

cenker_baba, Larathi_ ve oguztiryaki55 bunu beğendi.
  4. akkayat

akkayat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    77
    Ad Soyad:
    Erdem Akkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Iyi günler
    öncelikle aracınız hayırlı olsun,benim nacizane tavsiyem profesyonel yardım almanız arkadaş veya dostla bu iş zor. mesela bizim Maltepede sadece bu iş için özel eğitim veren bir kurs var yani ehliyeti olupda trafiğe cıkamayanlara özel ders veriyorlar..eğitimi kendi arabalarında verdikleri için yanınızda otursalar bile
    kendi oturdukları yerde tertibat oldugu için acil durumda araca müdahale edebiliyorlar..sistemleri şöyle ,seni alıp direk yoğun trafiğe cıkartıyorlar ve özellikle inadına korkularının üzerine gidiyorlar mesela yokuşta kaydırırım endişenmi var ??direk bu işe en uygun yerlere sürdürüyorlar yoğun trafiğemi giremiyorsun en yoğun yere sokuyorlar yola aracı sığdıramıyormusun en dr yerlere götürüyorlar ve sonunda 1 hafta içinde tüm cekincelerini atmış oluyorsun,kendine güvenin geliyor sonrasıda zaten km yaptıkca ustalaşmakla oluyor..bence oturduğunuz yerde böyle bir sürücü kursu arayıp 1 haftalık profesyonel yardım alın göreceksiniz faydasını..aksi takdirde eş dost ancak tehna yerlerde yanınızda oturuyor haklı olarak.. cünkü yapacagınız hataya araba bu işe özel olmadığı için engel olmaları cok zor yani bir nevi kurbanlık koyun gibi olmak istemiyorlar..oysa sizin 1 profesyonelle direk trafiğin içinde çalışmanız gerekli.. ne kadar tehna yerlerde alıştırma yapsanızda sonunda trafiğe cıkmak farklı...

Larathi_ bunu beğendi.
  5. Larathi_

Larathi_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Mert Gün
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Çok teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırıp yorum yaptığınız için,hoşbulduk.
    Ehliyet alırken ben arabayı rahat kullanabildiğimi sanıyordum,meğer dediğiniz gibi yandaki hoca frene de basıyormuş gaza da,bense kendim yapıyorum sanıyordum doğru şekilde.
    Hoca tutmaya tutarım,sorun değil ancak gene aynı durumun olabileceği endişesini taşıyorum,olmazsa öyle yapıcam artık.
    Yoksa terörist muamelesi görücem valla,ellerini ensende birleştir falan bari demediler allahtan .))

6. cenker_baba

cenker_baba Guest

aracınız hayırlı olsun. tanıdıktan ders almak sizin için sıkıcı olacaktır herhangi bir ehliyet kursundan bu konuda yardım alabilirsiniz ben motosiklet kullanacağım zaman para ile ders almıştım çok faydalı olmuştu. ileride çok iyi bir şoför olacağınıza eminin şimdiden kolay gelsin.

Larathi_ bunu beğendi.
  7. MSI

MSI Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,893
    Ad Soyad:
    Mahmut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Aracın hayırlı olsun. 7 yıldır ehliyeti olan eşime artık kullanmayı öğrenmelisin deyip yukarıda yorum yapan arkadaş gibi neden korkuyorsa onun üzerine gittim.
    Yokuşta arabayı kaldırma, araba arkasından takip mesafesi, dur-kalk ve geri geri basitçe gidebilme. Bence bu 4 alıştırmayı denediğin gibi müsait ve trafiğin az olduğu yerlerde denersen kendine güvenin geldiğini göreceksin. Sormak ve danışmak istediğin başka şeyler olursa bizle buradayız.

Larathi_ bunu beğendi.
  8. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Güzel çalışma olmuş gençlik yıllarım canlandı, bu işe gerçekten heves ettiyseniz tam manasıyla yapmaya özen gösterin, bazı kurallar vardır heryerde yazmaz, mesela en basitinden bir örnek olarak; arabaya binmeden önce farların nasıl yandığına sileceklerin nasıl çalıştığına bagajın nasıl açıldığı gibi şeylere kılavuzdan bakıp sonra dört lastiğinde havası yerinde mi? diye uzaktan bir göz atıp arabaya binince nereye gideceğinizi kesin kararlaştırıp yolda başınıza birşey gelirse neler yapabileceğinizi önceden tasarlamanız uygun olur, yola çıktıktan sonra bir baktınız ki ayna yada koltuk ayarsız arabayı durdurup öyle ayarlamanız gerekli, çünki benim kendi fikrim şöyledir ki otomobil sürücülüğünün sadece yüzde 10 luk bir kısmı direksiyon kabiliyetinden oluşur geri kalan yüzde 90 lık kısmında ise hiçbir sürücü kursunda öğretilmeyen diğer teorik bilgiler vardır bunları basite indirgeyerek anlatmak gerekirse; doğru kararlar vermek, emniyetli olmak, sorumluluk bilincinde olmak, empati kurabilmek, sabır potansiyeli, biraz muhakeme yapmak, biraz geometri algısı ile bedensel ve ruhsal sağlık durumu vardır, bunlar buzdağının görünmeyen tarafıdır bunlardan biri olmazsa sürücülük iyi yönde gelişemez.

Bu durumda gece 02:00 de sokağa çıkıp ortalığın tenha olduğunu düşünerek deneme yapmanız doğru bir karar, ancak arabanıza binmeden önce farların nasıl yandığını bilmemeniz emniyetsiz bir durumdur, park ederkende en lazım olan şey geometri algısıdır ne kadar iyi bir geometriniz varsa o kadar iyi park edersiniz bunu okullarda okutulan kitaplarda yazan geometri ile karıştırmayın o farklı bu farklı:) sigorta kasko vergi gibi şeyleri doğru takip etmek motorunuzun karterinde ne kadar motor yağı olduğunu yada silecek suyunun ne durumda olduğunu takip etmek gibi şeyler ise sorumluluk bilincidir bunların hepsi sizi tam sürücü yapar. Polisin durdurması mevzusuna gelirsek herhangi bir kolluk kuvvetinin görev yaptığı bir meskun mahalde şüpheli davranışlarda bulunduğunuzu düşünmeniz ve sizi durduran polisin niye sizi durdurup üzerinizi aradığını da kendinizi polisin yerine koyup düşünmeniz gerekli, buna empati kurmak diyorlar:) bence polisin durdurması bir problem değil, polisler beni hergün durdursalar ben dururdum çünki onlar görevini yapıyor ve herhangi bir suç işlemediysem sadece tedbir amaçlı olduğu bellidir zaten bu kötü birşey değil:) sonuçta onlarda sizin bizim gibi birer insandır işleri de çok zor, o yüzden o olayı kafaya takmayın bir nevi macera diyip geçin. Trafik levhaları dönüş ve yol verme kuralları gibi şeylerde kursta ve kitaplarda kalmasın onları hep aklınızda taşımaya özen gösteriniz:)

Kendinize iyi bir sürüş eğitmeni bulmanızda fayda var ancak iyi sürücüden de iyi sürüş eğitmeni olmuyor, ben kendi çevremden bunu biliyorum o sebeple sürüş eğitmeniniz olacak bir sürücünün yıllanmış çok aşırı tecrübeli bir sürücü olması şart değil ihtiyaçlarınıza doğru cevap versin kafa dengi olsun yeterli. Otomobilden ve yoldan alacağınız tepkileri boş ve tenha yollarda geliştirebilirken, mental açıdan gereken sürüş gelişiminide ancak yoğun trafikli, sık kavşak dönüşlü, sık sık dur kalk yapılan yerlerde geliştirebilirsiniz. Erken gelişim göstermek adına risk almayın alışarak öğrenin daha iyi, ben 10 yıldır aktif otomobil sürüyorum benim halen sürücülükte yapamadığım bilmediğim şeyler var bunun yanında zamanla geliştirmiş olduğum şeyler ve hiç yapamadığım şeylerde var. Accent Era gibi bir otomobille bu işe başlamak ta sizin adınıza iyi birşey hidrolik debriyaj kemiksiz kolay geçen vitesler, kolay anlaşılır direksiyon, yüksek motor torku ve tek marşta çalışan motor gibi bunlar hep avantajdır.

Benim ilk tecrübelerimde ellerim ayaklarım titrerdi, sonra düzeldi, ilk kaçırdığım ve kaçırdıktan sonra keyifle kullandığım ilk otomobil milenyum accent idi, evin önünde merkezi kilit düğmesi şılak diye ses yapmasın gece babam duymasın diye yolcu kapısından anahtarla açıp binerdim, vitesin üzerinden atlayıp sürücü koltuğuna geçerdim, evin önünde ses çıkarmasın diye motoru çalıştırmazdım çünki ses çıkmaması gerekli ses çıkarsa bizimkiler uyanırdı onun için vitesi boşa alırdım evin önü yokuş aşağı idi ve o saatte bizim arabanın önünde başka araç olmazdı, yokuştan aşağı motoru çalıştırmadan taş gibi sertleşik bir hidrolik direksiyonla ve şişmiş iyi tutmayan fren pedalıyla zar zor inerdim, sonrası yahey tabi:D bunu birkaç kez yaptıktan sonra bir tek iki teker üzerinde gitmediğim kalırdı:) gençlik işte, evin önüne geri gelirkende gelmeden 50 metre önce motoru stop edip farları söndürürdüm ve düz şekilde girerek aynı yere park edeceğim yeri iyice kestirip ağır ağır gelir öyle bırakırdım nasıl olsa arabanın sahibi kilometreyi not etmiyor:)

Kazasız belasız sürüşler

MSI ve Larathi_ bunu beğendi.
  9. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Hayırlı olsun bence araca tam hakim olmadan ana caddelerde ve trafikte dolaşmayın. Boş bir alanda kendinize parkur yapın aracı iyice tanıyın sonra zaten gerisi gelir.
    Daha geçen gün adamın biri gözümün önünde araç park etmeye çalışırken bir öndekine bir arkadakine vuruyor aracını, o arabalardan biri benimkisi olsaydı sıkıntı olurdu aynı duruma kendinizi koyup değerlendirin. Ayrıca sadece maddi sıkıntılar dışında hayati sıkıntılarda olabilir.
    Siz benim tavsiyeme uyun bence boş alanda pratik alışınca trafik. ;)

Larathi_ bunu beğendi.
  10. Network

Network Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    119
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hayırlı olsun,

Aracınız kendi klasında performans olarak oldukça başarılıdır dolayısıyla gazlarken dikkat etmek lazım,
    honda civic, renault fluence ve bmwciler (pisliğine sellektör yaparlar) musallat olabilir gaza gelip yarışmaya kalkmayın, henüz erken...

Aklımdakiler;
    - Emniyet kemersiz araba kullanmayın,
    - Alkollü araba kullanmayın,
    - Sol ayak freni denemeyin,
    - Yanlamaya çalışmayın (araba önden çekişli zaten),
    - Gazlaması için arkadaşlarınıza arabayı vermeyin,
    - Lastik basıncıydı, yağıydı, tuzuydu, lambasıydı tam ve çalışır halde olduğuna emin olun,
    - İlk çalıştırırken 1 dk falan beklemeye çalışın bir yere gitmeden,
    - Motor soğukken (Gösterge ekranında mavi ışık yanıyorken) çok gazlamayın,
    - O ışığın kırmızısı yanıyorsa hemen sağa çekip servisi arayın,
    - Motoru durdurmadan önce yine 1 dk falan bekleyin sonra anahtarı çıkarın.

İyi gezmeler...

Larathi_ bunu beğendi.
  11. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Ilk park için fena sayılmaz, tek seferde kafadan girdiğiniz için bu kadar olmasi normal. Ilk sürüşler için gece değil, gundüz saatleri seçilmeli, mesela pazar sabahları. Ilk başta aracinızı tanıyın, klavuzu okuyun, motoru çalıştırıp pedallara basın ayağınızı alıştırın. Nasıl dönülur, nasıl park edilir, geri geri giderken ne zaman hangi yöne direksiyon çevrilir diye düşünüyorsanız oyuncak araba edinin ve kullanın, kafanızda tasarlayın.
    Direk korkularınız üzerine gitmek, hata yapmanıza sebep olup hevesinizin kırılmasına neden olabilir. Her yöntem herkes üzerinde aynı etkiyi oluşturmaz.
    Ayrıca kaliteli düzgun bir park sensörü edinin.
    Kocadan hoca olmaz mantığı ile İYİ bir direksiyon eğitmeni ile çalışmanız mantıklı olacaktır. Daha sonra tanıdık ile pratik yapabilirsiniz.

Larathi_ bunu beğendi.
  12. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Ben de polisim hiç bir kişinin arkasından zengin velelt diye o şekilde konusmadim. Polis senin neyin den tirsin her gün bombalı araç ihbarı geliyor görevini yapıyor kimsenin el pençe divan durmasina gerek yok her kes saygı çerçevesinde işini yaparsa kimse kimseyi kırmaz. Bagaj konusuna gelince bagaji bende acmam araç surucusune atiririm ve bu bir tedbirbdir senden tirstigi ve korktugundan değil.oyle kendini dev aynasında görme azcık mutevazi ol. Sonuçta herkes işini yapıyor

MSI, Larathi_, SaMeTT ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Katılıyorum.

Larathi_ ve SaMeTT bunu beğendi.
  14. Larathi_

Larathi_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Mert Gün
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Çok teşekkür ederim iyi dilek ve temennileriniz için.
    Görüşleriniz benim için önemli,hepsini tek tek okudum,aklıma kazıdım. Takıldığım bir yer olursa,yada bilgilerinizden,tecrübelerinizden faydalanmak istersem sizlere danışacağım. Çok memnun kaldım buraya katıldığım için,umarım birbirimize çok şey katar,paylaşırız.

Park sensörünü edineceğim yakın bi zamanda,geometri konusuna gelince,tabi bunun kitaplarda yazan geometri olmadığını biliyorum,yoksa zaten hemen park etmem gerekirdi.
    Zira zaten mesleğimin türediği kelime olan hendese sözcüğü arapçada geometri demek .)
    Ders alma konusunu bir daha düşüneceğim,üstünde duracağım,almayı düşünüyorum..

15. Larathi_

Larathi_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Mert Gün
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Öncelikle SEN değil SİZ diye hitap ederseniz biraz da olsa medeni görünürsünüz..
    Yazdığım yazıların hiç birini okumadığınız,öylesine geçtiğiniz ve yorum yapıp egonuzu tatmin etmek için yazdığınız o kadar aşikar ki...

Ben ne demişim,iyi niyetlerinden şüphem yoktu,iyiliğim için uyardılar demişim..
    Polis benden korkuyor,çekiniyor,tırsıyor demiş miyim? Tipimi beğenmedi anlamında kalıbımdan tırstı demişim..
    1.80 boyunda 100 kilo sakallı biriyim,karşımdaki polisin yüz ifadesini gördüm siz açın dediğimde..
    Araba almadan önce kuzenlerimle gezerdik,alkollü araç kullandıklarına çok şahit oldum,babalarının savcı kimliğini gösterdiğinde polisin yüzündeki ifade değişirdi,çok yadırgadığım bir durumdu hiç de tasvip etmezdim..
    Babaları ise trafik polisi kemer takmadığınız için durdurduğunda kızı savcı beyi götürüyorum diyince,kendisine dönüp kusura bakmayın efendim dediklerinde memur bey kusurluk bi durum yok,görevinizi yapın,cezanızı yazın dediğine de şahidim.
    Ben de onunla aynı görüştenim..
    Kusura bakmayın ama bende ego sorunu yok,kendimi de dev aynasında gördüğüm yok..

Bence siz aşağılık kompleksine girmeyin,hiç gereği yok,insan gibi yazıyorum,derdimi anlatıyorum gördüğüm tepkiye bakın..

Ülkemizin şu sancılı günlerinde onların bu tavrını yadırgamadım,tam aksine takdir ettim,müteşekkirim can güvenliğimiz için ihtiyatlı davranmalarına...
    Eğer tevazu sahibi bir insan olmasaydım kendilerinin vaktini alıp,meşgul ettiğim için özür dilemezdim..

Gerçekten sizin gibi anlayışsız,saldırgan insanlarla aynı toplumda olmak zor..
    Siz milletvekili oğlunun önünde hizaya geçen,topuk selamı veren,bir mazlum gördüğünde ise üstüne yürüyen zihniyettensiniz malesef..

Son düzenleme: 26 Mart 2016
  16. Larathi_

Larathi_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Mert Gün
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Ayrıca kendilerinin aracı durdurduktan sonra direkt kimlik sorup üstümü aramalarının sebebi yaşadığım yerdeki en ünlü gece kulübü sahibinin dün akşam beyaz bi araçtan açılan kurşunla vurulmuş olmasıymış,az önce bir arkadaştan öğrendim..

Bana bugün beyaz bir arabayla biri vuruldu senin üstüne kalsa nolacak diyince ben göz korkutmak için yada laf olsun diye demiştir diye düşünmüştüm meğer durum böyleymiş..
    http://www.laodikyahaber.com/bar-isletmecisi-sokak-ortasinda-pompali-tufekle-olduruldu/

Son düzenleme: 26 Mart 2016

Bu Sayfayı Paylaş