LPG KABLO

Şikayet Giderildi Hyundai 5 Yil Garanti Sorunu

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda sonay tarafından 19 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    833
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    +1

Bir kaç yıl önce Türk Telekom ile bir sıkıntı yaşamıştım. 5 gün boyunca defalarca müşteri temsilcileri ile görüştüm, en son ses kayıtlarını dinleyip siz haklısınız sizi arayan arkadaşlar yanlış bilgi vermişler dedi. Bu yüzden maddi zarara uğramıştım. İade talep ettim, biz kusurluyuz ama iade edemeyiz dediler, bizden daha üst görüşebileceğiniz kimse yok dediler. Twitterdan Türk Telekom CEO'su Paul Doany'e bir mesaj attım, 5 dk sonra genel müdürlükten aradılar biz aramızda çözerdik neden Paul beye şikayet ettiniz diye sitem ettiler, aramızda çözemediğimiz için konu Paul Doany'e gitti dedim :D Anında maddi zararımı giderip üstüne hediye verdiler.

adgny, rpurcek, uur5560 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Yani her yerde Marko paşa hesabı bir Paul Doany var mıdır diyorsunuz ?

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Sarıaslan bunu beğendi.
  3. cenker_baba

cenker_baba Guest

bende hiç sosyal medya kalmadı bir twiter var onuda şikayet vs için kullanıyorum acayip etkili arkadaşlar doğru diyor.

erenuzel41 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. uur5560

uur5560 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    107
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Kral bu nece harekettir süpersin

Sarıaslan ve rpurcek bunu beğendi.
  5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Keşke önceden aklımıza geleydi evet bu konularda en etkili mecra malesef Twitter:)

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kral hareket. Paul aga 'nın heykelini yapsalar, beton yetmez.

Asel Kaan Efe ve Sarıaslan bunu beğendi.
  7. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    833
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Maalesef özel sektörde hep böyle. Üst yöneticilerin tamamı müşteri memnuniyeti odaklı hareket ediyor. Ama çalışanlar bu odakta çalışmıyor. Çünkü firma içerisinde üst kademeye ulaşamıyoruz. İşler bu şekilde üst yöneticiler ile çözülebiliyor.

8. sainz

sainz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    525
    Ad Soyad:
    Uğur Akar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Türk Telekom beni sinirden zıplattığında, ben de LinkedIn' den Paul Doany' ye yazmıştım. Hatta şikayetimi birileriyle yazışırken görüp "bana tam olarak yazar mısınız" demişti. Sonrasında 3 kişilik ekip gelmişti. Problem kutudaymış ve ondan ben internete bağlanamıyormuşum. Diğer ekiplere kalsa 3 kere falan modem değiştirmem gerekecekti.

Under Ground ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Merhaba arkadaşlar konuyu sosyal medya hesaplarının tamamına ilettim. Hemde tüm sosyal medya hesaplarına bugün yine aradım sürekli aynı şey söylenip duruyor işleminiz devam ediyor. Sanki bana sıfırdan araba yapıyorlar. Şunu anladım ki hyundai müşteri ilişkilerinden bir cacık olmaz. Oyalama taktikleri ile devam ediyorlar bu hafta içinde gereken dönüş yapılmaz ise de direk mahkemeye vereceğim. Davayı kesin kez kazanacağım bundan adım kadar eminim ama hyundai müşteriye yaptığı kocaman ayıp ile onlara kalacak. Terbiyesizlikten başka bir şey değil şu durum.

10. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    muhendus ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  11. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Bunlar iyicene su koyverdiler , bu ne ciddiyetsizlik arkadaş , bunlar da Japonların Civicdeki göçükten dolayı gösterdiği vurdumduymazlığı örnek alıp, onlardan öğrendiler sanırım.

ndipi bunu beğendi.
  12. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aynen öyle firmanın diğer firmalardan farkı vermiş olduğu garanti ve servis hizmetleri idi. Şimdi bir hyundai kullanıcısı olarak şunu fark ettim. Garanti sadece sözde yani reklam başka bir şey değil. Dünya üzerinde yatan yani tekeri yere değmemiş aracın garantisi müşteri den yenen bir sistem. Servis konusuna gelince de şikayet sitesinden okuduğum buradan gördüklerim kadarı ile onunda fazlası ile suyu çıkmış. Bugünde Assan ile görüşme yaptım hala inceleme de deniyor. Sadece oyalama taktiği olarak görmeye başladım. Aralık ayının 30 dan bu zamana kadar bir işlem yapılmadı. Hani 3 günde dönüş yapılıyor idi? Laf onu da öğrenmiş olduk. Peki şimdi bir vatandaş neden hyundai seçeyim ki?

13. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    diğer firmalar da çok berbat durumda olduğu için :D

Asel Kaan Efe ve ndipi bunu beğendi.
  14. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Özellikle garanti konusunda yaşanan aksaklıkların da ana nedeni denetim. Kimsenin yaptığı yanına kalmaması gerek. Şimdi çıkıp 7 yıl garanti demek yerine 3 yıl garanti ver. Ama doğru düzgün hizmet ver. Kaliten ortada olsun.

Asel Kaan Efe ve Halil bunu beğendi.
  15. newrophat

newrophat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    392
    Ad Soyad:
    a. ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    hocam senin şu aşamada garantilik ne durumun var onu anlamadım, zaten daha kaç iş günü oldu konuyla alakalı müracaat edeli, 28'inde diyorsunda 28 Aralık cumartesi gününe denk geliyor 2 ocak perşembeye kadar zaten kimse açıp kayıtlara bakmaz velev ki baktı bunun geri dönüşü incelenmesi için elbette bir zaman gerekecek, aleyhinizde bir karar çıkmış olsa bile yargı yolu açık ki buna gerek kalmayacağı zaten ortada , belli ki bu işin prosedürü hyundaide yavaş işliyor bunda hem fikiriz ama şikayetin sonunda haklı çıkacağınız ve istediğinizi alacağınız benzer mağduriyetlerden az çok belli zaten.

ilk günden beridir konu ana sayfada öne çıktığı için denk geldikçe yazdıklarınızı okuma fırsatı buldum ve tepkilerinizi açıkçası biraz abartılı buluyorum, hyundai tercih etmekle henüz inceleme aşamasında olan bir şikayetin ne alakası var, dibine kadar haklı olduğunuz bir konuda gereksiz bir acele ve öfke yüzünden kendi kendinizi geriyorsunuz sadece.

16. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Açıkçası ben de konuyu takip ediyorum. Aracım garantili ama bugüne kadar garanti kapsamındaki hiç bir olayda mağduruyiet yaşamadım. Hem Sivas hyundai bayisi hem de diğer gittiğim bayilerde hep sorunlarım çözüme kavuştu. Aracı Sivas bayisinden almıştım garanti sürem de aldığım gün başlatıldı 3 yıl sınırsız km seçimi yapmıştım. Bugün de yine başka bir bayi de sol farım da buğu ve sulanma şikayetini dile getirmiştim. Sağolsunlar garantiden ilk etapta sorunun ampul kapakları olma ihtimali üzerinde durdukları için kapak değişimi yapacaklar. Eğer sorun devam ederse far değişimi için gerekeni yapabileceklerini beyan ettiler zaten. Öncesinde de rot başı değişimi yapmışlardı yine garantiden ki genelde alt takım elemanlarını kolay kolay garantiye almazlar ya da zorluk çıkarırlar diye düşünüyorum. Garanti hizmeti açıkçası bende memnuniyet verici şekilde zuhur etmiştir. Yine garanti kapsamında ücretsiz bir kaç ufak tefek sorunu mu da çözdürmüşlüğüm vardır. Ama sizin durumunuz farklı tabiki inşallah haklı olarak en kısa zamanda çözüme ulaşırsınız. Müşteri memnuniyeti konusu sanırım biraz da bayilerle alakalı bir durum. Bayiden bayiye değişiyor anladığım kadarı ile.

17. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Bayi davranışı ve pratik çözüm üretme yeteneği her yerde aynı değil , işi görünenler mutlu , küsenler çok kızgın , bu şekilde gidiyor işler.

HMB bunu beğendi.
  18. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Aynen öyle maalesef Ahmet abi. Son cümlem de dediğim gibi bayinin tavrı ve müşterinin bayi çalışanlarına tavrı etkili oluyor abi. Şimdi servise geldim ben de aracın far kapaklarını değiştiriyorlar. Bakalım sorun hala devam edecek mi göreceğiz. Prosedürü uygulayarak gidecekler. Şayet 1 ay falan gibi bir sürede buğu kaybolmazsa far değişimi için işlem yaparız dediler.

19. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Şimdi arkadaşlar konu da alıntı şeklinde cevap vermek yerine genel bir şekilde cevap vermeyi tercih ediyorum. Bazı arkadaşlarımız belki diyecek ki yav adama bak iyi ki bir araç almış... evet doğrudur. İçinden bu şekilde geçen arkadaşlar vardır. Burada bu sorunu fark ettiğim zaman Assan ilk olarak müracaat ettim zaman direk hayır efendim siz 5 yıllık olan garanti paketini seçmiş ve 4 aylık paket değiştirme zamanı geçmiştir diye red etti. Adamlar bende olan garanti evraklarına dahi bakmadan direk bu şekilde red demeleri zaten başlı başına işlerine verdikleri önemi ortaya koydu. Ben elimde evrakları tamamını yollayınca bu kez de efendim inceleme aşamasında dediler bakalım hala değerlendirme aşaması devam ediyor. Ben bu konu üzerine neden düşüyorum? Çünkü ben bu aracı diyelim 5 yıllık garanti paketi içinde almış dahi olsa idim. Adamlar bayii de yatan aracın garanti süresini benden yiyecekler çünkü adamlar Temmuz ayında aracı teslimi diyorlar. Ama ben Kasım ayında almışım aracı. Assan bayii teslim tarihini bana fatura edemez. Öyle bir dünya yok. Diğer bu konu üzerinde direttiğim mevzu. Yanılmıyor isem aracın garanti kapsamın dışında kalmasına neden bazı durumlar var bunların başında aracın 15 bin bakımının 1 000 km geçmesi yada aracın km dolmaması durumun bakım süresinin 4 aylık zaman içinde aşılması durumunda araç garanti dışı kalır şeklinde bir madde var. Bu adamların hesabına bakılır ise benim araç zaten garanti dışı kalır. Diğer başka bir konu da şimdi burada bir çok arkadaş sıfır araç sahibi eğer yasal garanti süresi sadece 4 gün geçen araçta bir arıza meydana gelse size Assan bu arızayı gider mi? Tabi ki hayır gidermez. Neden? Garanti süren dolmuş der ver işin içinde mis gibi çıkar. Peki sadece 4 günün hesabını yapan firma benim 2 yıl 4 aylık garantinin yok saymasına ne diyeceğiz? Bakalım sabırlı bir şekilde bekliyorum. Ama sorun çözülmez ise ben onu mahkeme de yine çözerim. Lakin bu durum firma için hiç iyi olmayacak bir durum. Sadece mahkeme ile kalmayacağım Sanayi bakanlığına da gerekli şikayetleri yapacağım ayrıca ATO yada çünkü öyle kolay değil bu işler. Ben şahsen Assan dan şunu bekler idim. Evrakların ellerine ulaştığı zaman hemen gerekli güncellemeleri yaparak işlemi sonlandırmalarını ve bana bu aracı bu şekilde veren bayii de güzel bir ayar çekmelerini bekler idim. Ama olmadı. Bakalım zaman içinde göreceğiz. Bekliyorum. Artık bu ülke de sıfır araç almak ta sıfır araç satmakta o kadar kolay değil. Yanlış yapan firmalar kendi ayaklarına bir kurşun sıkar kalırlar.

20. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Sabır en iyi ilaç , onlar çözüm üretmeyip zamana yayarsa , bırakmazsın peşlerini , allah kolaylık versin , marka fanatiği değilim , hangi marka olursa olsun tüketiciyi mağdur ediyorsa orada yokum arkadaş.

HMB ve ndipi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş