10 Kasım LPG KABLO

Huyundai Ix35 Artık Prins Lpg Li Yorumunuz 18 03 2016

'İX35 Forum - Club' forumunda digital-06 tarafından 18 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. digital-06

digital-06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    mesut kunt
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba değerli form arkadaşlarım

1. aracı alalı 15 gün oldu araç 2015 model 20 binde

2. aracı almadan karışım değil sıvı sistem lpg takmayı kafama yazmıştım marka olarak karar verememiştim

3.yetkili serviste aracım 15 bin km bakımını yaptırdım yetkili serviste karışımlı lpg takıyorlarmış kafama yatmadı zaten ne yaparsan yap motor garantisi bitiyor

4.markalar arasında fazla bir fiyat farkı yok ve kafama pris sıvı lpg sistemi yattı ,,,,,,,,tl anlaştım

5.aracın montaj işlemi bir buçuk gün sürdü ben işim nedeni ile aracın başında bulunamadım tamamen güven meselesi ustam her konuda beni aradı bilgilendirdi lpg dolum yeri ben benzin dolum yerinin yanı düşündüm ama oda dolum sırasında aracın torpidosundan dolum aparatık çıkarıp pompacıya verecekmişim onu istemedim alt kısma gizli yaptırdım eski usul şahin doğan misali

6. lpgli aracı bu gün test ettim sızdırmazlık aldım sızdırmıyormuşuz o işlem ok derhan muayine sırası randevu aldım aracı muayine ettirdim o işlem de ok emniyet kaldı yetişmedi

7. iyisiyle kötüsüyle ilk gözlemim şunlardır

aracı kapıdan yani anahtarsın giriş yapar iseniz araç çalışmıyor dedi usta denemedim ben kumandadan açıp çalıştırdım sistem ilk uyandırmayı anahtarsız girişte uyandıramıyormuş ama kumandadan açar isen sistem uyanıyormuş anlamadım ne iş yorumlar size nasıl bizimki gibimi acaba?

performans harika benim ilk gözlemim sanki performans dahada artmış gibime geldi

merşur pompa sesi evet araç ilk çalışınca bir pompa sesi var 1 dak sonra o ses yok bilemiyorum akşama kadar gezdim duymadım hiç ilk çalıştırma hariç

aracı akşam park ettiğimde dikkatimi çeken birşey oldu kapıları kilitledim ama aracın lpg-penzine geçiren düğme prins yazan düşme ışığı sabit yanıyor du bir süre sonra sönermi bilmiyorum belkide bu normaldir bilmiyorum yorumlarınızı bekliyorum.

bir başka dikkatimi çeken başka bir durum sanki yolda giderken araç lpg de gitmesine rağmen sanki benzim deposu göstergesi eksiliyor gibi gözüme çarptı şu kadar mesefe gideceksiniz diyer yazan yazıda sürekli km düşüyor gibi geldi bana bu normalmi bilemiyorum bence hiç normal değil yorumlarınızı bekliyorum

aracı teslim almaya gittiğimde heycanla bagajı açtığımda stepme karşımda prins valizinin içinde yapacak birşey yok zaten bunu biliyorduk artık depoya koruz 2 yıl sonra muayinede çıkarırız yıllardan beri olduğu gibi

gelelim son değerlendirmeme sistem gerçekten harika olmuş ne arıza lambası yanıyor ne stop etme vs hiç bir sorun görmedim bu sistemde bakım falada yokmuş onuda bu gün öğrendim simit tüp performans harika tararruf %45 olduğu soleniyor ben yıllık 10 ile 15 bin km yol yaptığım için bu şekilde bir karar aldım bakalım sonuçları yazarım sizde konu ile ilgili değerlendirmelerinizi beklerim.

2. enginis58

enginis58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    199
    Ad Soyad:
    engin öz
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Hayırlı olsun çok iyi yapmışsınız ekonomik bir aracınız oldu şimdi, rahat binersin...prins kaliteli bir kit.

3. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    kapıdan açma ile kumanda dan açma arasında çalışmama durumu elektrik aldıkları yer ile alakalı. şöyle izah etmeye çalışayım depodaki yüksek basınç pompası siz arabayı kullanmadıgınız zaman doğal olarak hat üzerinde basınç oluşturmuyor ve aracınızın benzin pompasında ( lpg sıvı olarak geliyor ) da gereken basınç oluşmadıgından araç çalışmıyor. bu sorunu ilk başta şöför kapı sivicine bağlayarak çözmeyi denediler ama kapıyı açıp oturup çalıştırana kadar sanırım süre yetmediğinden firmalar bunu kumandadan açarak yapmayı denemişler. pompa sesisni sonradan duymamanızın sebebi bu olabilir ilk çalışması sesli oldugundandır.

performansın artması doğaldır çok yakacak bilmem ne olacak derdi yok artık yapıştırıp gidiyorsunuz keyfinizce biniyorsunuzu.

lpg/benzin düğmesinin ışıklarının yanık kalmasının nedeni yine elektrik aldıkları yer ile alakalı. siz kapıları kilitlediğinizde araç daha sistemi kapatmıyor ix35 de sanırım 60 saniye kadar sürüyordu.

araç benzin kullanamasada hesabı tekerden yapıyor ve menzil düşüyor bir süre sonra - - - şeklinde kalacak taki siz bir daha benzin alana kadar ama onda da yine menzil düşerek ayı şekli alacak.

aracınız 9 litre benzin yakıyor ise 11 litre civarı lpg yakacak muhtemelen buda benzinde 38 krş (4,35) lpg de 23 krş edecek ortalama.

hayırlı olsun güle güle kullanın keyifli gazlamalar.

4. murat243

murat243 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    murat erkul
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Bende taktırdım bir kaç gün önce bende de neredeyse aynı sorunlar mevcuttu.Bunlar;
    1-Araç çalıştırılınca bir süre LPG nin ince bir sesi duyuluyor.
    2-Gidiş hesabı yaparak ekranda KM düşüyor. Sizde de düştüğünü görmek bunun normal olduğunu gösterdi.
    3-Araç kapatıldıktan sonra yaklaşık 1 dk sonra tamamen kapanıyor.(aç kapa ışığı ve LPG sesi)
    4-Bence en önemli sıkıntı LPG üstünde bulunan kapak emanet gibi 3-5 santim kalkık duruyor siz de de var mı bu durum çözüm varsa nedir?. TEŞEKKÜRLER

5. murat243

murat243 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    murat erkul
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Bende taktırdım bir kaç gün önce bende de neredeyse aynı sorunlar mevcuttu.Bunlar;
    1-Araç çalıştırılınca bir süre LPG nin ince bir sesi duyuluyor.
    2-Gidiş hesabı yaparak ekranda KM düşüyor. Sizde de düştüğünü görmek bunun normal olduğunu gösterdi.
    3-Araç kapatıldıktan sonra yaklaşık 1 dk sonra tamamen kapanıyor.(aç kapa ışığı ve LPG sesi)
    4-Bence en önemli sıkıntı LPG üstünde bulunan kapak emanet gibi 3-5 santim kalkık duruyor siz de de var mı bu durum çözüm varsa nedir?. TEŞEKKÜRLER

6. atabey174

atabey174 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Engin ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun keyifle binmeniz dileğiyle..Lakin keşke fiyatlarıda belirtseydiniz.Fikir sahabısı olurduk :)

Onur- bunu beğendi.
  7. deskim

deskim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    abdurrahim çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    72-BATMAN
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    merhaalar ben hundai ix35 2013 model arabama 2013 aralık ayında sıvı sistem lpg sistemi taktırdım 6000 tl şuan araba 112000 km de
    araba 53000 km de motor arıza ışığı yanmaya başladı 2015 nisan,merkezden geldiler çözemediler.ustalarda çözemedi.bu sistemde
    km fazla yapınca sıkıntılar ortaya çıkıyor.benzinde kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok.lpg ye geçince aynı arıza devam ediyor.araba gaz yemiyor gitmiyor.bütün parçalarda değişti yine aynı sıkıntı.en sonunda kendi ustalarıda bu sistemin sıkıntılı olduğunu itraf ettiler.çünkü sorun çözülmüyor. bu bir küsür senedir g.antepteki disbürütör, ordaki usta d.bakırdaki usta ve merkez hiçbiri çözemedi.dolayısıyla kesinlikle tavsiye etmiyorum. yazık oparanıza. kesinlikle taktırmayın.

Halil bunu beğendi.
  8. deskim

deskim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    abdurrahim çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    72-BATMAN
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    sonuç olarak çözüm yok...

9. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

paylaşım için teşekkürler.

zaten uyum kısmı en hassas konu,

10. Atilla25

Atilla25 Guest

Aslında direk sıvı sistemlerde şimdilik en iyi marka vialledir bana göre... Aracın kendi benzin enjektörünü kullanır, araçta fazla delme oyma işi olmaz:) Kullananlarda gördüğüm kadarı ile %100 müşteri memnuniyeti var. Tek eksisi fiyatı bana göre..

emrex bunu beğendi.
  11. murat52

murat52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    murat turan
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Merhaba arkadaşlar merak edenler için bende bu sistemle ilgili tecrübelerimı paylaşmak isterim. 2013 elit ix35 e bu sistemi taktirmadan önce elimden geldiğince araştırdım ve sonunda 30.000 km civarı iken 7000 tl ye taktirdim.şuan 50.000 km ye geldim. Performans artışı var densede hissedilir değil ancak düşme kesinlikle yok.Yakıtı defalarca denedim ve genel olarak uzun yolda 1 lt gaz ile ENAZ 10 km lik yol gidilir. Yani gazı kactan alirsaniz km de okadar yakarsiniz.Yılda ortalama 30.000 km yapıyorsaniz yaklaşık 2 yıl da kendini amorti eder. pompa sesi ilk çalışırken varla yok arası bir vızıltı şeklinde ama sonra hemen kesiliyor. Kesinlikle rahatsız edici bi durum yok yani.Yukarıda Arkadaşların yaşadığı bazı sorunlar bende olmadı .arıza ışığı yanmasi yada arabayı ister anahtarla ister kapı kolundan acildiginda çalışma farkı yok . Benzin tüketimi 20.000 km lik deneyimim sırasında arada depodaki benzini yenileme ihtiyacinin dışında olmadi.olduysa da farkedilir değil. Yedek lastik yerine takılan simit tüp yaklaşık yarım cm yüksek geldiğinden bagaj zemini tam oturmuyor.25 bin km de bir bakımı var.sanirim 50-100 tl arasında bir ucreti var. Özetlersek beklentilerim karşılandı diyebilirim. Umarım karasızlik yaşayan arkadaşlar için faydalı olur.

sukru56 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş