10 Kasım LPG KABLO

Hundai Getz Hava Filtresi Ve Egzoz

'Motor Modifiyesi' forumunda mmaydogdu tarafından 3 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. mmaydogdu

mmaydogdu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Aydoğdu
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Abilerim kardeslerim oncelikle selamın aleyküm,bi kac sorum olacak arkadaslar dedem 2008 sene sinde sifir bir hundai getz aldi 1.4 motor benzinli bu arada dedem emekli tır şoförü simdi arabayi genellikle ben kullanıyorum daha ehliyet yok alicam bi kac aya her neyse simdi bu araba fabrikadan çıktığı gibi bombos bi halde duruyor ben tekirdagda yaşıyorum, bu arabaya bi tane kumandali egzoz birde guzel bi hava filtresi taktirsak kaca patlar bana yada hangi markalari onerirsiniz egzoz ve filtre olarak ve arabanin gucunu tahminen kac beygir arttirir? He birde ben egzozu ortadan taktirmak istiyorum yani arkadan bakildimi orginali gibi duracak?

2. SerialKiller41

SerialKiller41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    295
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Dediğiniz sistemi arkadaşım honda civic fd6 da yapmıştı,orta susturucunun önüne vanalı egzoz koydu açık hava filtresi kiti yaptı beygir olarak çok bir katkısı yok manifolttan arkaya giden egzoz borusunun boyutunu büyüterek kat iptali ve orta susturucu iptali yaparsan biraz kıpırdanma olur.Hava filtresi ise sesten ibaret profesyonel anlamda yapıcam dersen filtreyi ön farın ordan çıkarman lazım onun dışında sana bir katkısı olmaz sesi duymak için bol bol yakıt harcarsın.

Egzoz konusunda polisler artık göz açtırmıyor vanalı işini çözmüş durumdalar arabanın altına yatıp bakıyorlar ardından aracı bağlıyorlar trafikten men ediliyor çekici gelip aracını otoparka çekiyor sonra çekiciyle tekrar sanayiye gidiyorsun egzozu söktürüp tekrar çekiciyle gidiyorsun kısacası egzoz işine bulaşma derim.

Şunuda unutmamakta fayda var bu araçlar yarış için değil normal kullanım için üretilmiş araçlar yapacağın her ekleme ve zorlama araca zarar verecektir

3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Gereksiz ve rahatsız edici bir uygulama, ayrıca 1.4 lt 97bglik araçtan ne bekliyorsunuz ki, o aracın yapılış amacı bu değil.

ysuatsenyurt, mt_44 ve MSC bunu beğendi.
  4. mmaydogdu

mmaydogdu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Aydoğdu
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bence sizin pek bi bilginiz yok egzoz ve hava filtresinin arabaya zarari yok tem tersine motorda rahatlama acilma yapiyor internetten iyice bi arastirirsaniz eğer goreceksiniz zaten istanbulda bi abimin suprasi var sari hizli kanatsizlar diyede geciyor grubu var baya uzun bir sure onlarla takildim hondalarla cok bilgim var fakat hundai hhakkinda pek bi bilgim yok, ben sadece hangi markalar onerilir diye sordum ama tesekur ederim yinede ama dedigim gibi b nc bi araştırın

5. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bana diyorsanız eğer ben araca zarar verir demedim, etrafındakilere zarar verir dedim, supra ile getzi bir araya koymakta ayrı güzel bir düşünce tabi.

6. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hundai :)

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umutd07 bunu beğendi.
  7. mmaydogdu

mmaydogdu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Aydoğdu
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Sipartacus sana demedim senden oncekine dedim ayricq bn sana supra ile hundai bir tutuyorumda demedim iyi oku suprasi var onlarla takildim dedim yani arac hakkinda bilgim var demek istedim ayrica drag ve roll dede cok bulundum ben sadece aracima nasil bi egzoz ve hangi marka hava filtresi onerirsiniz diye sordum, sizce yapayimmi diye sormadim,yada supra ile falanda bir tutmadim..

8. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Burda genelde araçlarına orjinal şekilde bakanlar vardır. Dediğiniz gibi modifiye işleri pek olmaz. Sanayide daha iyi bilgi alırsınız bu konuda. Yada supradan bahsetmişsiniz modifiyeli falan. İşte o forumda bulursunuz.

ysuatsenyurt ve umutd07 bunu beğendi.
  9. mmaydogdu

mmaydogdu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Aydoğdu
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Teşekkürler sagolun

10. MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN

MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    127
    Ad Soyad:
    MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Önce ehliyet al,cenaze masrafı çıkmasın!

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gogo46 bunu beğendi.
  11. SerialKiller41

SerialKiller41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    295
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Katılığım roll dragların haddi hesabı yoktur yemediğim ceza kalmadı,arkadaş belliki heveslenmiş bu tür şeylere hevesini yarıda bırakmak istemem ama bu işler için daha uygun araçlar mevcut.

Yazımı tam olarak okursanız hava filtresinin ve egzozun bir zararı olacağından bahsetmiyorum yapılacak her eklemenin negatif bir geri dönüşü olacaktır,bu tür ayarlamalar en ince ayrıntısına kadar profesyonel kişiler tarafından yapılmalı sonuç olarak bu araçlar hız performans için yapılmış araçlar değil bütün aksamı normal kullanım için yapılmış.Yarış yapmak için daha farklı araçlar var örneğin palio var palio sporting var ikiside aynı kasa aynı motor fakat palio sporting'in amortisörleri frenleri motor parçaları hepsi performans için yapılmış bir araç palio ise binek araç,demek istediğim bu honda civic ayrı honda civic vti ayrı.

Hyundai hava filtresini tam olarak farın arkasından alıyor kutuyu çıkarıp yerine hava filtresini taktığınızda güç değil güç kaybı elde edersiniz kazanacağınız tek şey hava emiş sesidir.Ön farı çıkarıp hortumu uzatarak açık hava filtresini oraya taktığınızda performans alırsın buda basit mantık soğuk hava daha güçlü yanma demek.Yapabileceğin en basit uygulama açık hava filtresi kutuyu çıkarıp yerine tak filtreyi ses seni tatmin eder egzoz işine bulaşma derim başına dert alırsın

Kısacası şu şekilde açıklayayım 2 arkadaşımda da honda civic fd6 var ikiside f1 vites roll sırasında kafa kafaya gidiyorlar vites geçiş hızlarına göre belki biraz kafa çıkarıyorlar,1 tanesi manifolttan itibaren egzoz borusunu büyüttü varex egzoz taktı performans hava filtresi kiti taktı,pedal converter taktı orjinal olanı sadece 2 araba boyu geçebildi elde edeceğin performans bu kadarla sınırlı

Son düzenleme: 5 Eylül 2017
    sipartacus bunu beğendi.
  12. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    hava filtresi takarsın.sıcak çekerse araç geriye düşer.
    vanalı veya varex takarsın ötmekten başka bir işe yaramaz.perf.da vermez.
    yok ses olsun ben kendimi tatmin edeyim diyorsan yap.ama bana göre parana yazık.

gerçekten bu işe baş koydum illa olucak diyorsan önce yol tutuş derim.
    1.6cc lerin emme kelebeğini araştır.kat.dan kurtul.51lik düz son oem kalsın.filtreyide soguk hava çekebilecek bir yere koy.

2008 getz in eksoz manifoldu nasıl kat nerde bilmiyorum ama eski tarz ve kat ortadaysa iş çıkar.

13. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    1.4 araba... Turbo yoksa hikaye...

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gogo46 bunu beğendi.
  14. cenker_baba

cenker_baba Guest

anket gereksizdi sildim.

15. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    emin ol büyük paralar gömmedikçe bir güç elde edemezsin etsende sen hissedemezsin en iyisi efendi gibi bin:)

16. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    çok tembellige alışmışsın. :)
    tak obd ye tık tık +25-30hp temiz,külfetsiz,sorunsuz,ucuz

atmo. araçta işler tabiki daha zor.
    emme-kelebe uyarmı,yazılım gerekirmi,ayar sorunu olurmu,filtre sıcagı çekermi derken 3-4 ay geçer.para suyunu çeker.sonuç hüsran bile olabilir.ama kardeş biraz heves etmiş gibi.ben bu işlerin dışardan göründüğü gibi kolay olmadıgını anlatmaya çalışıyorum.alacagı 3-6-10hp için harcıcağı zaman,para ürküttüğü kurbaya değmez.

amaç 1.4getz in diğer getzlerden farklı yürümesise önce motor sağlıgı.

buda benim fantastik 1,4 üm...gayet zevkli :)

MSC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş