10 Kasım LPG KABLO

Hava Kaçıran Lastik

'Getz Forum - Club' forumunda object1500 tarafından 5 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. object1500

object1500 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    samet
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    merhaba benim getzimin ön sol lastiğine 4 güne 1 hava basıyordum yarı yarıya iniyordu. 32 basıyorum sonrs bir bakıyorum 18 e inmiş. Sonra ustaya baktırdım abi jantlar paslanmış dedi törpüleriz bakımını yaparız hava kaçırmaz dedi . Bu arada : "Lastikler Sıfır" yani taktırdığım günden beri bu sorunu yaşıyorum.

Neyse usta halletti öğlen verdim akşam aldım aracı. Şimdi gene inmeye devam ediyor, usta tüm sibopları değişti, 4 jantada bakım yaptı. Ama sonuç aynı eskisine göre sadece biraz yavaş iniyor.

ayrıca ikinci sorunum ise; 4 lastiğede 32 basıyorum. Nedense sorunlu olan sol taraf lastik sanki tüm motorun yükü oraya binmiş gibi inik görünüyor. Yani araç düz zeminde ancak hepsi 32 psi olduğu halde yeni bastığım halde o lastik diğerlerine göre inikmiş gibi görünüyor.

Lütfen yardım edin. Başka yolu yokmu bunun.

2. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Şimdiki aracımda hava 1 haftada 3-4 psi iniyordu. Lastikler 3 yıllık ve hafif çatlamalar vardı. Değiştim sorun kalmadı. Babamın aracında jant kenarları deforme olmuştu. Sürekli hava kaçırıyordu. Kenarları düzeltti sorun kalmadı. Lastik patlak olabilir yada jantı düzelten iyi düzeltememiştir. Bir tarafın inik gibi gözükmesi olağan değildir.

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Muhtemelen çivi girmiştir

4. object1500

object1500 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    samet
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    valla yukarda ayrıntılı anlattım geriye tek bişi kalıyor. jantı iyi düzeltemediler galiba

yukarda ayrıntılı anlattım abicim... lastik ilk günden beri iniyor ki usta hem patlağa baktı lastiğe baktı hemde janta baktı gereğini yaptı.

-lastik sıfır
    -jantlar bakım yapıldı
    -siboplar sıfır

bunlara rağmen hala iniyor. ve bu sol lastik hem sıkıntılı hemde 32 psi hava alıyor ancak diğer lastiklere göre hala biraz inik görünüyor. yemin ediyom delirecem.

5. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Lastik diğerlerine göre gerçekten inik mi değil mi bir ip yardımıyla ölçebilirsin. Ya da uğraşamam dersen rot ayarı yapanlar ölçer. Bakım yapıldıktan sonra eskiye göre daha az iniyorsa yapılan tamiratta ufak hatalar kalmıştır.

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    büyük ihtimalle lastiğin görünmeyen bir yerinde çivi var, ben iki tane lastikçinin bulamadığı çivi ile üç ay gezdim en sonunda gittiğim başka bir lastikçi lastiğin tam sırt köşesinde kafası olmayan sadece sivri kısmı saplanmış kalmış bir tane çivi buldu.

Lastiği güzelce dikkatlice havuza soksunlar janttan mı kaçırıyor çivi mi var görünür. Sessiz bir yere arabayı çekip lastiği dinleyerek fısss sesinden de bulabilirsiniz dört günde 18psi ye inen lastik yüzde 90 çivi tarafından delinmiştir.

Her önüne gelen lastikçi olmuş zaten, lastiği janttan ayırmaya üşenip dıştan fitil sokan mı ararsın, havuza lastiği daldırmaya üşenip lastiği boya fırçasıyla ıslatan mı ararsın, yama yapılmış lastiğe balans ayarına gerek yok diyeni mi ararsın dolu lastikçi var piyasada bu dediklerimin hepsi işini düzgün yapmayan lastikçiler. Nerdeyse patlak lastiği arabadan sökmeden japonla yapıştıracak türden lastikçiler var.

Çok lastik patlattım zamanında oradan biliyorum:) Jant üzerinde bile kullandım arabamı, acele işim varken lastiğim patlayıp komple indiğinde her 500 metrede bir kompresörle şişire şişire 4km ötedeki lastikçiye gitmişliğim var, tel kırdım yanak bile yardım.

7. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Yazlık kışlık lastikleri aynı teneke janta taka söke lastiklerin göbek çevresi deforme oluyor.Benimde ön taraf ayda bir 32 havadan 28 e iniyor.Bende sibopları degistim sonuc aynı.lastikcilerin bazıları baya kasap.2 bijonumu kırdılar.

8. object1500

object1500 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    samet
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    ne yapacam şaşırdım valla...kime güvenecez yaa? verdiğim paralara yazık...yazlıkları sıfır taktırırken 65 tl verdim sibopları yeni taktı lastikleri taktı balans yaptı 65 aldı...sonra nu olaydan dolayı 100 liraya tümjantları elden geçirttim başka birine gittim bu sefer toplam 165 lira gitti...ben sadece sıfır lastiklerimi laktırmak isteedim yaa :S

9. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Geçmiş olsun ben almanyadaki gibi yazlik ve kışlık jantların ayrı olmasından yanayım sök tak mahvediyorlar

Fırat Ö. ve micomico bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş