LPG KABLO

hava filtresi bağlantı borusu....

'Sonata Forum - Club' forumunda cemilsonmez tarafından 23 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. cemilsonmez

cemilsonmez Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    cemil sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    arkadaşlar merhaba;
    resimdeki yuvarlak içinde olan kısım lazım internette bildiğiniz site varmıdır?

Ekli dosyalar:

2. cemilsonmez

cemilsonmez Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    cemil sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    ayrıca boruyu söktüm ve içinde yağ vardı bu normalmidir?

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Boru içindeki yağ motor yağının buharından zamanla birikerek oluşan yağdır, zamanla sensörleri tıkayan şeyde bu zaten, bu hortumun fiyatını servise sordunuz mu? bu hortum özel olmasaydı düz kıvrımlı bir hortum olsaydı herşey uyardı oraya ama arkasında ilave vakum aparatları rezonatör çıkışına benzer yerleri falan var.

4. cemilsonmez

cemilsonmez Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    cemil sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    izmit sanayideki parçacıları dolaştım fakat aldığım cevap beni sonata içim korkuttu. bi hava bağlantı borusunu bile bulamazsak işimiz zor valla.
    bende ekleme borularla hallettim ama genel olarak sonatada parça lazım olursa naparım bilmiyorum....

5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Hyundai yetkili servisleri perakende parça satışı yapıyorlar illa orada taktırmak veya işçilik ödemek zorunda değilsiniz, randevu almak zorunda da değilsiniz, parçayı alıp oradan direk çıkabilirsiniz gidip kendiniz takarsınız veya dışarıda taktırırsınız bu şekilde parça bulma sıkıntısı nerdeyse yok gibi üstelik servise aracınız için kayıt açarlar indirim olduğu zamanlarda falan mesaj gelir denk getirirseniz ucuza alırsınız, eğer servisin deposunda istediğiniz parça yoksa onu fabrikadan vs. getirtip size satarlar en çok üç dört gün sonra elinize ulaşır, öncesinde belki kapora falan alabilirler servisle muhabbetinize bağlı bu:) birde en incik cincik parçaları bile bu şekilde elde edebilirsiniz:) servisin elinde haos kataloğu var hyundai nin 85 model arabasının bile parça kodlarını görürler. Hemde servisten alınanlar uyumsuzluk yaratma ihtimali olmayan orjinal parçalardır, ancak servisin fiyatları pahalı derseniz bilemem kendi kararınızdır ama her parçayı sanayide bulamayabiliyoruz, birde araç sonata olunca. Bir çoğumuz her bakımda yetkili servise uğrayıp filtre kayış gibi parçaları alıp kendisi dışarıda taktırıyor avantaj olarakta yan sanayi parçalar kullanıldığında olabilecek birçok problemden kendisini koruyor. Ama ne bileyim bir bujidir motor yağıdır onlar gibi aftermarket ürünleri servisten almaya gerek yok mesela. Demek istediğim şey kesinlikle illa orjinal parça diye servis sempatizanlığı yapmak değil, ama öyle parçalar lazım oluyor sanayide olmuyor arayıpta bulamazsanız hiç sıkıntı etmeden son adres servistir:)

6. cemilsonmez

cemilsonmez Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    cemil sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    açıkcası ben servis denilince aklıma hep kazık fiyatlar geldiği için pek yanaşmak istemiyorum ama mecburen bazen gitmek zorundayız. güzel önerileriniz için teşekkürler. ayrıca biz hyundai çalışanlarına indirimde varmış :)

7. Serkan1978

Serkan1978 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad Soyad:
    Serkan S
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    o hava emiş borusunu elektrikçilerin kullandığı bez kablo bandıyla kurtarabilirsin bence on bantlar sıcakta kolay kolay salma atma yapmıyor..bir de üstüne alüminyum folyo bantlardan ilave yaparsan sapasağlam olur ben olsam ilk olarak bunu denerdim...

8. cemilsonmez

cemilsonmez Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    cemil sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    aslında öyleydi zaten ama ben yinede hava alır ve fazla yakıt yakar diye daha orjinal yapmak istedim. kauçukçudan 10 cm 70 lik boru kestirdim ve yaptım, resimleri müsait bir zaman yüklerim.

Bu Sayfayı Paylaş