10 Kasım LPG KABLO

Hangi Servis

'Marmara Bölgesi' forumunda Sebozzy tarafından 14 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. Sebozzy

Sebozzy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Merhaba Arkadaşlar;
    Konuyu hatalı bir yere açmış olabilirim şimdiden af dilerim.
    Benim 4500 de i20 Mode Otomatik arabamın 3 aya kadar ilk 10 bin bakımı geliyor. ( 10 bin mi 15 bin mi hala emin değilim) İstanbul da hangi servis e götüreceğim konusunda fikirlerinize ihtiyacım var.
    Forumda gördüğüm kadarıyla evet şu servis çok iyi diyeni görmedim. Hatta bakım ücretleri konusunda da standart bir uygulamada yok servislerde.
    Bana en yakın Maslak servis i ama kimse memnun değilmiş. çok memnun olduklarını söyleyen araç sahiplerinin ardından ben hiç memnun değilim diyen kullanıcılarda mevcut.
    Bu konuda bana önereceğiniz servis neresidir?

Ayrıca ilk bakımda fren balataları değişir mi ya da bakımda neler değişir ve neleri kontrol ettirmeliyim?
    Ücretsiz check-up ı bakım sırasında yaptırabilir miyim?
    Çok uzattım sanırım şimdiden teşekkür ederim.

2. onurkarıncalı

onurkarıncalı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende maslak oto ya yaptirim ama fazla cevrem olmadigi icin hemde sirketin alt katinda iscilik olarak bi sikinti yasamadim ama tabi fiyati biraz fazla geliyo tahminim senin ilk bakimda yagi degisir filtreler fln degisir fren balatalar degismez,Ücretsiz check-up ı bakım sırasında yaptırabilirsin maslak oto da yapiyolar...

3. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    benim era 35 binde daha balata değişmedi, periyodik bakımlarda zaten check up yapılıyor bildiğim

4. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bence Uçar Otomotiv.

5. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Oturduğunuz yere göre değişir tabi hangi servisi tercih ediceğiniz fakat çok uzak değilseniz Maslak Hyundai ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) servisini tavsiye ederim. Her gittiğimde memnuniyetle ayrılmışımdır.

Hatta direkt isimde verebilirim. Hyundai Maslak ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) servisinde Serdar bey var. Her türlü sorununuzla ilgilenir...

6. Sebozzy

Sebozzy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Dün forumu araştırırken ordan bir yetkilinin de araç sahibini kovmaktan beter ettiğini hatta bu nedenle aracını satıp bir daha hyundai almayacağını yazmıştı. Tedirginliğimde bu nedenledir.
    birde araba Erdemirden alındı kocaman arkasında erdemir logosu var üstünede siyah film kapladılar ( çıkartmayalım diye sanırım :))
    sorun etmezler değil mi?
    Ayrıca check-up daki eksikleri bakım sırasında yeniliyorlar mı?

7. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Her firma kendi logosunu koyar bir şekilde. Bu genelde plakalık olarak olur. Servis çıkarır merak etmeyin :)

Kesinlikle bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Ben çok kez gittim Maslak Hyundai ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) ye ve her seferinde bişeyler anlatılıyor. Çok ilginç insanlar var hakkaten. Orada yaşananları anlatıyorlar ki bir yandan gülmekten kendimi zor tutarken bir yandan yuh artık diyebileceğiniz olaylar var. He bu tabi ki oradaki herhangi bir yetkilinin gelen müşteriye kötü davranması gerektirmez o ayrı bir olay.

Araçta sıkıntı olarak görülen herşeyi yaparlar. Ücretsiz yapılıcaksa sormazlar bile. Ama ücrete tabi ise soruyorlar...

8. onurkarıncalı

onurkarıncalı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yok usta kim kimi kovuyo kolaymi oyle kurumsal bi firma sonucda bi sikinti oolmaz extra cikan seyleri sana soruyolar sen istegine gore degistiriyosun bana 80 bin bakimin da debriyaj setini degistirelim demislerdi fiyati cok gelince disarda degistirdim genel bakimi orda yaptirdim ufak tefek seylere para almiyolar

9. Burak Çevik

Burak Çevik Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    556
    Ad Soyad:
    Burak Çevik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Hatta uçar servisde Devrim Bey var servis şefi. Gitmeden bana mesaj atarsanız kendisiyle konuşurum..

10. Sebozzy

Sebozzy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Çok teşekkürler. Maslak bana çok daha yakın. Artık Serdar Bey e selamlarınızı ileteceğim :) nicklerden tanır değil mi ? :)

11. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Siyah Era Gürcan derseniz tanıyacaktır https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

12. Sebozzy

Sebozzy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Arkadaşlar;
    aracımı 5500 km ye dayadım sonunda. Ancak bugün birşey dikkatimi çekti. Frene bastığımda hızlıyken değil ama durmaya yakın ses çıkmaya başladı. Hızlıykende çok ama çok az geliyor bu ses frene basınca. Bakımda fren balataları değişmez dediniz. Açıkcası tedirgin oldum caliperler mi bitti ne oldu anlamadım...
    Sizce neden olabilir servise götürmelimiyim...
    (evet evhamlıyımhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif)

13. Ali Riza

Ali Riza Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    halk otobüsleri bitiremiyor 5500km'de balatayı,siz kaliperleri bitirmekten şüpheleniyorsunuz,hiç takmayın kafaya,bakıma gidince temizliyorlar balata spreyi ile,kontrolü de yapıyorlar,bir sorun olduğunu zannetmiyorum,arabayı fazla dinlemeyin yoksa rahat binemezsiniz,kendimden biliyorum çünkü ben de evhamlıyım https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

14. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    759
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hyundai'nin avrupa ve anadolu yakasında sadece yetkili servis olan 2 yeri var. Buraları çok met ediyorlar. Başakşehir tarafında diğeride Avrupa yakasında İkitelli tarafında.

Genelde Hyundai servisleri diğer markaların servislerine oranla kalite bazında düşüktür. Bunu ne kulaktan dolma nede ön yargı ile söylüyorum. Birçok markaların servisine gittim, en berbatlar içinde Hyundai. Servisten memnun kalmak isterseniz yukarıda belirttiğim yerleri seçebilirsinizde...

15. Sebozzy

Sebozzy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Uçar, Hyundai Maslak ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) olarak öneri sunuldu. Sizin öneriniz neresidir?
    Ücretsiz check-up için biraz önce maslak ı aradım. Arkada barcelona real maçı sesi ve abi satış yaparız servis yok dedi kapadı.. kalitesinden iyice şüphe etmeye başladım buranın...

16. Sebozzy

Sebozzy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Arkadaşlar,
    dün Maslak Hyundai ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) servisine gittim. 5000 km bakım ücretsiz check up için. Belirttiğiniz gibi Serdar Bey oldukça ilgilendi. Güleryüzü ve ilgisi servise olan bakışımı değiştirdi. Aracımın yanında yapılan tüm işlemleri tek tek Bekir USta ile birlikte anlatarak aklımdaki tüm sorulara cevap verdiler. Otomatik kapı kilitleme, akü kutup başları değişimi, Fren kontrolü yağ su hidrolik kontrolleri, park sensörü kontrolü vs derken inanılmaz işçilik ve ilgi üstüne aracımı yıkayarak teslim ettiler.
    Maslak Servisdeki işçilikten ortamdan ve bana sorulmadan yapılan tüm güncelleme ve hizmet için teşekkür ederim.

17. can02

can02 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    konu dışı farklı bi soru:
    Accent 1.yıl 15000 km de servise girer. Eğer aracımız henüz 5-6 binde ise acaba servisten polen filtresi ya da hava filtresini değiştirmemesini isteme hakkımız oluyor mu? Var mı benzer durumda olan ya da duyan?

18. Sebozzy

Sebozzy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    10 Bin bakımı için Maslak Hyundai ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) de Polen filtremi yıkayıp basınçlı hava ile kurulayıp geri taktılar. Ama kışa girmeden mutlaka değiştirmemi önermişlerdi. Bu arada aracım 8000 iken oldu bu.

Ayrıca ücretsiz olarak soyulan kapı kapama plastiğini değiştirip, orjinal i20 karter koruması taktılar. ( 150 TL )

Maslak Hyundai ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) derim başka birşey demem...

Kışa girerken ayrı bir bakım gerekir mi? Antifriz kontrolü vs için?

19. paşalı3455

paşalı3455 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    MEHMET YILDIRIM
    Her Türlü ELMAS-OKMEYDANI

20. mkozan

mkozan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Mustafa Kozan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Elmas servis Kağıthane ye taşındı. Yeni yerleri de çok güzel. Blue kart sahibi olursan indirimlerden yararlana biliyorsun.

Bu Sayfayı Paylaş