10 Kasım LPG KABLO

H4 Led Lamba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

'Aracın Dış Modifiyesi' forumunda fraps34 tarafından 15 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. fraps34

fraps34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    73
    Ad Soyad:
    ismail
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşlar piyasa dandik dunduk led lambalar ile dolu.Bunlara para verip aracınıza takmayın.... Uzun ömür ve beyaz ışık isteyen kişiler led almak istiyor. Bende lede geçtim daha önceden biraz araştırdım. Almadan önce dikkat etmeniz gerekenlerden bahsetmek isteyeceğim. Sadece h4 cinsinden bahsedeceğim.

içinde veya harici olarak canbus devresi olmayan led lambalar arıza ışığı yakabilir.
    Alacağınız led lamba adi ise farları açınca radyoda parazit yapıyor.
    Soğutucu fanlı led lambalar hafif vızıltı gibi fan sesi çıkartabilir.Motor çalışırken duymazsınız ama motor kapalı farı açınca duyuluyor.
    Aldığınız led lambanın soğutucu kısmı uzun ise arkadaki far kapakları kapanamaz ve farın içi toz dolar. Led lambanın boyutunu iyi araştırın.

Led lambanın üzerinde halojen lamba gibi yan reflektör yoksa karşıdakinin gözününu alır küfür yersiniz. yayaları ve sürücüleri rahatsız edersiniz.
    Led lambanın takılış yönü önemlidir 180 derece ters takarsanız yolu değil yukarıyı aydınlatır . karşıdakinin gözünü alırsınız. Yine küfür yersiniz :))
    Led lambanın ampülleri ZES veya CSP olmasına dikkat ediniz. En iyi aydınlatmayı bu lambalar sağlıyor.
    Eğer tam beyaz ışık istiyorsanız kelvin değeri 6000k eya 6500k olmalıdır. Hafif sıcak beyaz içinse 5000-5500k değerini tercih edin.

En iyi lambaların aydınlatma şekli aşağıdaki gibi böyledir. Üstteki Kısa aydınlatmanın ledlerinin yanında yansıtıcı perde olmalıdır. Ve led lambalar yanyana dizilmiş küçük karelerden oluşmalıdır.(csp veya zes)

Araçların farları halojen lamba için tasarlanmıştır. Eğer lambaların yönü ve açısı farklı olursa , üstündeki ledlerin bulunduğu konum farklı olursa aydınlatma başarısız olur. Odaklanma sorunu ortaya çıkar..

https://img.staticbg.com/thumb/larg...6/D3/ea973962-365e-4406-a832-323ea791eee9.png

https://www.dhresource.com/0x0s/f2-.../zdatt-h7-led-h4-led-h11-araba-i-k-canbus.jpg

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    civic te fabrika çıkışı komple led far grubu var gündüz farı, sis farı, kısa ve uzun farlar ile arka sis lambaları komple led ancak bunların led olması öyle ahım şahım iyi birşey değil çünki led farlar eski tip halojen farlardan çok daha beyaz renkte bir aydınlatma sağlıyor ve yağmurlu havada ıslak zemini aydınlatması kötü, ayrıca yol kenarındaki direklerin aydınlatması sarı olup beyaz farları bu sarı renkle aydınlanan yola vurduğunuz zaman yine pek güzel bir görüş sağlamıyor anca böyle karanlığın oldukça hakim olduğu şehir içi mahalle aralarında ve kuru zeminde aydınlatması ideal

Sırf ampül ömrü yüzünden en sarı olan led aydınlatma tercih edilebilir, led ampül halojen ampulden uzun çalışma ömrüne sahip olması lazım birde daha az elektrik tüketiyor olmalı.

Bence en iyi far ampulü osram nightbreaker tarzı ampuller. Hem full legal hem birebir uyumlu.

3. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    katılıyorum osram h4 nightbreaker unlimited aldım aldığım günden beri çok memnunum aydınlatma iyi derecede arttı yağmur performansıda gayet yeterli

Asel Kaan Efe ve <<bülent>> bunu beğendi.
  4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

sizin tavsiye ettiğiniz marka model nedir h4 olarak?

Yusuf bunu beğendi.
  5. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Abi olur mu? Golf'de led kısa/uzun var, halojen ampule göre arada uçurum var, dönüş aydınlatmaları bile çok fark ediyor. Asıl halojen ampul yağmurlu havada hiç aydınlatmıyor. Nightbreaker kullandım oyle aman aman bir fark olmadı, hatta benden habersiz takılmıs olsa farkı anlamazdım bile.
    Bu led ampullerden kullanmak istiyorum ama genelde göz alıyor, ve aydınlatma homojen olmuyormuş yani sadece selektörde şimşek etkisi için kullanılıyor deniyor.

Asel Kaan Efe, ardaozdemir ve erenuzel41 bunu beğendi.
  6. fraps34

fraps34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    73
    Ad Soyad:
    ismail
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Şu şekilde duvara karşı foto çektim. Far konumu 0 a ayarlı.

7. fraps34

fraps34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    73
    Ad Soyad:
    ismail
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Üstad ben letgoda bir arkadaş satıyordu ondan aldım oda aliexpressten almış.
    Aldığım ürün şu. Ben yüzde 90 memnun kaldım. Yalnız yanında gelen canbus kutusu farın içine soğmıyor. Dışarı koyduğumuzdada içeri giren kablolar far kapağının kapanmasını engelliyor. Ben dışarı koydum , kapağın kenar tarafınada kablolar için ufak 5mm boyutunda oyuk açtım.
    Z7 led h4 soket

45 _50 dolar civarına satılıyor aliexpresste

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. bnym97

bnym97 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    bünyamin çetinkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Sizin aracınız nedir acaba?Farlarınız mercekli mi merceksiz mi?

Bu Sayfayı Paylaş