LPG KABLO

Gösterge Paneli Üstü Çatlamış

'Getz Forum - Club' forumunda Mastek91 tarafından 26 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Mastek91

Mastek91 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Necmettin
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Arkadaşlar kolay gelsin. Arabamın gösterge panelinin üstündeki kapak gibi olan kısım çatlamış. 2 gün önce a101 den aldığım torpido parlatıcıyı sürmüştüm ama ondan mı çatladı bilmiyorum. Belki daha önce de catlakti bilmiyorum. Başına gelen oldu mu nasıl tamir olur

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    tamir olur olmasına iki tane yıldız başlı vidası var sökerken dikkat ediniz vidaların yuvaları kırılıp tekrar takılamaz hale gelebilir, yaş itibariyle gevremiştir

Birde şöyle kötü bir durum var bu vidalara tornavidayı değdirdiğiniz anda satarken vaaay bunun km si ile oynanmış muamelesi ihtimalini göz ardı etmemek gerek:)

torpido parlatıcıdan değilde arabanın içinde yazın güneşi yedikçe ısınarak gevreyen sert plastik parçalar en sonunda porselen gibi olur ve şu an yaşadığımız gündüz gece sıcaklık farkları fazla olan bahar aylarında bir genleşip bir büzüştükçe iyice ayrılıp dağılırlar

torpido parlatıcı sizin bu parçanın kırığını görmenizi kolaylaştırmıştır. O bölgeyi parlattığı için yada parlatıcı sürdükten sonra torpidoyu dikkatle incelediğiniz için fark etmişsinizdir:)

ben olsam hiç söktürmeden lokal olarak karbonfiber kaplatırım Mclaren in binek otomobilleri gibi olur. Resim ekliyorum aşağıya oradan bakın:) sizin dediğiniz kısım resimdeki gibi değilde bunun alt kısımı olmalı.

antrasit direksiyon da şahane:) antrasit lafı da yeni moda oldu bildiğimiz nubuk işte :)

Mastek91 bunu beğendi.
  3. Mastek91

Mastek91 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Necmettin
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bilgiler için çok teşekkürler.tam da o karbon fiber olan yerden bahsediyorum. Orası çatlamış acaba hiç kırılmamış gibi tamir edilebilir mi

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    iz kalır, kaplama şart. Tamir etme metoduna göre tekrar çatlayabilir.

Önce çatlağı ilerlemeyecek biçimde izole edip üzerini sağlamca kaplatın derim, ama orası neyle kaplanacak onu önce araştırmak lazım:) ben gösterge paneli içindeki üst kısımdaki parlak siyah parça zannettim ama o değil demişsiniz demekki gösterge panelinin göğüs kısmı çatlak, orası göze daha çok batar karbonfiber kaplama değilde onun yerine kapladıktan sonra dikkatli kullanmak şartı ile antrasit olabilir airbag kaplaması olabilir ama kirlenirse solarsa pot yaparsa fena.

Mastek91 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş