LPG KABLO

Getzden Gelen Çözülemeyen Ses Ve Egzoz Spirali ..

'Hyundai Yedek Parça' forumunda gurkan2627 tarafından 27 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. gurkan2627

gurkan2627 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    GÖKHAN YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar son 4 ayda aracımın içerisinde ses var.Motora baktığınızda bu sesi yaratabilecek bilye ve kayış aksamında herhangi bir düzensizlik görünmüyor.Ayrıca motordada dışarıdan bu ses yok...Sanayide eksantrik bilyasına kadar tüm bilyaları söker değiştirir bakarım ama ne çıkar bilmem diyen ustalar dahi oldu ama tekrar gitmedim. Diğer ustalar sesin motor bölümünden kaynaklanmadığını ama sürtme sesine benzediğini bulamadıklarını söylediler.Serviste olmadığı için sese alışmak zorunda kaldım:)Ön konsoldan bir parçadır diye bir ara düşünmedim değil.Geçen ön takıma baktırdığımda egzoz spiralini alttan vurmuşum ve sallanıyor motor ustası çok aciliyeti yok ama bir ara baktır dedi.Şimdi bir umut ile seste kesilir düşüncesiyle değiştireceğim fakat Eskişehirde servis olmadığı için ankaradaki servisten parça istedim servis 495+kargo ücreti çekti telefonla sanayide 130 a hallederiz diyen oldu değiştiren varmı yan sanayide sıkıntı yaşarmıyım???Aradaki uçurum oldukça fazla önemli bir parçamı?Şimdiden teşekkürler..

2. Postman52

Postman52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Erkan A.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    S.a aynı zırıltı sesi bende de var ve spiralden kaynaklandığını düşünüyoruz. Baya zaman geçmiş ama siz çözdünüz mü sorunu. Spiralle mi alakalıymış.

Bu Sayfayı Paylaş