LPG KABLO

Getz Yol Bilgisayarı Menzil Hakkında

'Getz Forum - Club' forumunda freyist61 tarafından 8 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. freyist61

freyist61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ahmet bıyıklı
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    arkadaşlar selamun aleykum . aranıza yeni katıldım 1.5 getz aldım henüz bir hafta oldu .
    aklıma takılan bir şeyı sormak istedim iki kere mazot aldım. Kaç km gideceğini gösteriyor ya kalan mesafe 150 ye gelince mazot lambası yanıyor ve 40-50 km yol yapılır diye biliyorum .. sormak istedıgım kalan mesafe 150 olup ışığın yanması normal mi? ve en son kaça gelince mazot almalıyım.
    2. olarakta 50 lira koyunca çeyrek depoda mesafeyı 200 gösteriyordu 150 liralık mazot alınca çeyrek depoda 250 felan gösteriyor bu normnalmı? cevaplarsanız çok sevinirim

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

yol bilgisayarları çeşitli hesaplar yaparak size tahmini bir bilgi verir. bu nedenle yol bilgisayarının verdiği bilgilere çok güvenmemek gerekir.

sizin son kullanımınıza göre ortalama yakıt tüketimini hesaplar ve kalan yakıtla ne kadar gideceğinizi size söyler. yani 150 olup ışığın yanması normal. diğer verdiğiniz rakamlar da hep aracın hesapladığı değerler olduğundan normal.

aracın sağlığı için çeyrek deponun altında kullanmamanız gerekir.

genel olarak lamba yandığında en kısa sürede yakıt almak gerekir.

yol bilgisayarı menzili 50 kmnin altında değer göstermez, kesik çizgiler yanar. bu durumda en acilinden yakıt almanız gerekir.

ben getz kullanırken mecburiyetten dolayı lamba yanarken 100km şehir dışı yol gitmiştim.

aracın beyin verilerini sıfırlamak için akü kutup başını söküp birkaç saat sonra geri takın.

freyist61, deza ve MSC bunu beğendi.
  3. freyist61

freyist61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ahmet bıyıklı
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için .. hani 150 kn gösteriyorda ışık yanıyorya ben isterimki 50-70 km arası yol alabileyim ama bi bakıyorum gösterge çubuğu E ye yaklaşmış alıyorum hemen mazotumu :)

Bu Sayfayı Paylaş