LPG KABLO

getz sis farı montajı (resimli )

'Getz Forum - Club' forumunda dved tarafından 5 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. cemba81

cemba81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    allah kazasız cezasız kullanmayı nasip etsin.

bende 2006 getz ime taktırmayı düşünüyorum ama servis dısındakilere güvenemiyorum.serviste bu işi 400-500 arası olacagını sölüyor.bu konuda nasıl bir yol izlemem doğru olur.sisler orjinal mi ve kaça aldın?

2. dved

dved Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

sisler orjinal tanesini 40 tl den almışdım . 30 tl de orjinal düğmesine verdim 50 tl de işçilik (delik delme vs dahil ) röle için 5tl verdim yani toplamda git gel ıvır zıvır masrafları ile 180 tl ye mal oldu bana . serviste sade kit olarak fiyatı 250 tl idi

Düzenleyen : dved

3. Fırat sos

Fırat sos Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende aracıma 1 ay önce sis farı taktım montajınıda kendim yaptım.

Servis sadece sislere 200 tl istedi parçacıdan orjinal sisler ve ön tampon altındaki sakalı 100 tl'ye aldım.
    Düzenleyen : Fırat sos

4. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    sanayide, orjinalin yan sanayisi 90tl e satılıo. 30 tlde montaj desen 120tl. yılda kaç kere gerekecek ve ben kullancam die dusununce gereksiz kalıyor. milelt gibi de gunduzleri kırohttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley9.gif gibi sis yakmayı sevmem. Hele bazı kırolar tam apaçi seklinde aksamları far yerine sis kullanıo. Onları gorunce sis taktırmaktan iyice cekiniom.

5. Fırat sos

Fırat sos Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende pek sis farını kullanmam hatta düğmesini bile arka sise değil başka bir düğme ile pedalların oraya çektim tek gayem yakışması.Gündüz sis açanlara bende anlam veremiyorumhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif
    Düzenleyen : Fırat sos

6. dved

dved Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

kaan cım sis farını gündüz yakmak çok rahatsız edici bir durum değil, hatta uzun yolda yakıldığı zaman daha kolay fark edilemeni bile sağlıyor. o dediğin apaçilerden bıkkın geldi banada zaten :)

7. mehmetgs

mehmetgs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    aslında bu sis farını aracı alırken ekletcen ( sıfır araç alırken tabiki) bence daha mantıklı..

mesela şu an X araçta , sis farı + çelik jant + karartılmış camlar hepsi 800 TL gayet uygun hemde orjinal sonuçta.

8. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    benim araçta orjinal olarak var ama sadece garaja girerken kullanıyorum o da xenonlar parladığı için. ama araca kattığı hava başka tabi.

9. Legend22

Legend22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar orjinal sis farlarının boyutları nelerdir bu konuda yardımcı olabilecek olan varmı ? Şimdiden teşekkürler.

10. MURON70

MURON70 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad Soyad:
    MURAT A.
    Yaşadığınız Şehir:
    57-SİNOP
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    sayın dved acaba ön sis farı düğmesini kaça aldınız ???

11. dved

dved Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ben aldığımda fiyatı 30 tl idi yanılmıyorsam yetkili servisden bulabilmiştim ben belki yedek parçacılarda vardır .

Düzenleyen : dved

12. zeropoint

zeropoint Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    havalar da bugünlerde pek sisli :)

13. tugi

tugi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabar Resimler gözükmüyor

14. Gökhan Meletli

Gökhan Meletli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    resımlerın gozukmemesi normal. konuyu hortlatmışın :d

15. tugi

tugi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet baya bir zaman geçmiş gerçi ama bende yeni aldım getz imi sis farı yok. taktırmayı düşünüyorum o yüzden araştırma yapıyorum. resimlerini görebilseydim iyi olacaktı.Servisine sordum 350 TL istedi.

16. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  17. punisher-26

punisher-26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    PSA
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gifKeşke resim çekseydim ben 3 gün önce taktırdım sislerimi. Taktırmak isteyenler için biraz anlataym, servis 350-400 arası para istiyor. Onun yerine ben ***Yasaklı***'dan yan sanayi sisleri alıp montajını sanayide yaptrdm. Aslında servisle görüştüm tüm parçaları alsam siz yaparmısınız diye, tamam dediler 100 liraya hallederiz dediler ama cuma günü gittim randevu alıp sonra teknisyen arkadaş bugün yok size yanlış güne randevu vermişiz diyip geri yolladılar, ben de sinirlenip sanayide yaptırdım. Aldığım parçalar ve fiyatları:
    Sis farı yan sanayi takım: 30x2=60 TL Akpardan Sis farı orjinal düğmesi: 25 TL Akpardan Sis farı ampulu(Narva marka h27 tip): 10x2=20 TL Akpardan Röle: 10 TL Sanayide elektrikçiden 8 mt 2x1.5 luk kablo: 5 TL MONTAJ: 70 TL
    bana yaklaşık 190 TL ye maloldu hepsi.Ama usta saolsun çok temiz işçilik çıkardı. Sigortasına kadar taktı. Parklara bağlattım aynı orjinalindeki gibi. Şuan orjinalinden bi farkı yok sisleriminhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gifServise o kadar para vermeye değmez yani. Siz tanıdık falan varsa sanayide daha ucuza maledebilirsiniz çünkü bana sadece tampon söküp takmaya 40 lira alırız dediler sanayide kime sorsam.
    Yapılışı da önce tamponu söküyorlar, sisfarı yerlerini ilk önce gelişigüzel kesip daha sonrada yuvarlatarak genişletip düzeltiyorlar. Sonra zaten halihazırda var olan yerin üzerine sis farını oturtuyorlar. Bundan sonrasını elektrikçi halledio, sislerden aküye kablo çekip bir ucunu da sigorta kutusunun oraya getirip röle ve sigortayla bağlantısını yapıo, bu işlem için direksiyonun altındaki raf gibi bölmeyi söküyor. Bağlantılarını yapıp geri kapatıyor. Bu şekilde işlemi tamamlıyor. Ama şunu söyliyim arabanın duruşu değişiyor gerçektenhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

18. qazwsx24

qazwsx24 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Batuhan AŞCI
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    konudaki fotoğraflar görüntülenemiyor güncellememiz mümkün olur mu?

19. Erhan D.

Erhan D. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    243
    Ad Soyad:
    Erhan D.
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    4.5 yıllık bir konu ve son mesaj 3 yıl önce yazılmış.Güncellenmesi pek muhtemel görünmüyor.

20. byronur

byronur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Onur
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    üstad merabalar. sis raının montajını nasıl yaptınız. ? yardımcı olabilir misiniz orjinal sis rarı düğmesi aldım. duruyo öyle

Bu Sayfayı Paylaş