LPG KABLO

Getz Merkezi Kilit Kumandası Sorunu

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda sinemberil tarafından 4 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. sinemberil

sinemberil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sinem AKYEL
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Merhaba arkadaşlar 1 ay önce 2010 Getz araba aldım az kullanılmış orjinal 45000 km.de aldığım zaman anahtarda takılı olan (sonradan yapılmış ) merkezi kilit Kumandası 1 haftadır açmıyor ve kapatmıyor pili bitmiştir dedim pil değiştirdim ama yine değişen bişey olmadı açılmıyor...anahtarcıya gösterdim kumandayı motorda sorun olabileceğini yeni Hyundai merkezi kilit seti almamı söyledi anahtarı sustalı bişeyler,ben bilemedim kararsız kaldım şu an anahtardan kapatınca 4 kapıda kapanıyor sıkıntı yok,anahtar ile devam mı etmeliyim bu Anahtarcının söylediği sistemi almalı mıyım bilemedim lütfen yardımcı olur musunuz ?

2. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Benim aracım da 2004 model Getz, aracımdaki merkezi kilit sistemi de sonradan takılmış. Dönem dönem bazı kapıların kilit pompaları bozulur, cüzi bir ücrete değiştiririm. Parçanın fiyatı ucuz da, işçiliği parçanın üç katı neredeyse... "Sonradan yapılmış" demişsiniz, öyleyse universal kilit sistemlerinden takmışlar. Fiyatları uygundur, bence taktırın. "Anahtar işimi görüyor" derseniz yine siz bilirsiniz. Uzaktan kumandalı kilit aman aman bir ihtiyaç değil, tamamen kolaylık amaçlı...

sinemberil bunu beğendi.
  3. Erhan D.

Erhan D. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    243
    Ad Soyad:
    Erhan D.
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Merkezi kilit motoru arıza yapmıştır.Komple merkezi kilit seti almanıza gerek yok. Herhangi bir oto elektrikçi sorununuzu çözer.Hatta biraz el becerisi biraz cesaretle siz bile yapabilirsiniz.Ben ortalama yılda bir değiştiriyorum.

sinemberil bunu beğendi.
  4. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    sımdı o sıstem 2 parcadan olusur .
    merkezı kılıt motoru -taş çatlasın 50tl
    merkezı kılıt kumanda mekanızma 100tl

sımdı sızın mekanızma calısıyor ama motor acmıyorsa motor genelde yag pıslık kır vb seylerden bozulmus olabılır kı
    normalde kılıt yan olması lazım ama getzde yer yok dıye dıkıne verıyorlar .Mekanızma bır zaman sonra yukarı cekmıyor.30-5o tl arası bırseydı alıp sız bıle takabılırsnız elınız yatkınsa.

yok mekanızma hıc elektrık almıyor yada bozulmussa eskıyı sokup yenıyı takıcaksınız. tavsıyem yenıyı aynı marka alın hıc elektrık ugrasmadan onun soketlerıne takarsınız.

Lakın elektrıkcıler 100tl ye mekanızmayı halledıp 100tl baglama parası ıstıyor gercekten kapı sokme vs ugrastırır ama aynı marka olursa soketı basıtce uyar ve sorun cozulur.

sinemberil bunu beğendi.
  5. Erhan D.

Erhan D. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    243
    Ad Soyad:
    Erhan D.
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Muhtemelen motor arıza yapmıştır.
    https://urun.n11.com/merkezi-kilit/...MIr5LQ9_6E3AIVaCjTCh2f7QASEAQYAiABEgKGC_D_BwE

El becerisi olan birisi kolaylıkla değiştirebilir diye düşünüyorum.

sinemberil bunu beğendi.
  6. y_cerci

y_cerci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    yıldırım çerçi
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    sinemberil bunu beğendi.