LPG KABLO

Getz kapı hoparlörü

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda cem_10 tarafından 6 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

ben kendi 2006 getzimde 16 cm olduğunu biliyorum.

belki bazı yıllar 13cm konulmuş olabilir ama küçük bir modifikasyonla 16 cm sığar.

ayrıca 15,5 yazanlar büyük ihtimalle 16cmyi takmayı beceremeyenler. 15,5 olan yuvaya rahatlıkla 16, 16,5 ve 17 sığar.

hoparlörün derinliği sığmayabilir. yüksek wattlı hoparlörlerin derinliği genelde daha fazla olur. bu durumda çerçeve koyarak takılmaya çalışılır ama takılamadığı durumlar biliyorum.

alper35 bunu beğendi.
  2. alper35

alper35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    alper öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    cevap için teşekkürler halil ibrahim bey. 2008 getzin kapı kolonlarını değiştirmeyi düşünüyorum 16cm coxial sığar umarım, birde ön arka ebatlar aynı boyutta mı hatırlıyor musunuz ?

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

benimkiler aynı ebattı ama forumda arkaların 13 olduğunu da gösteren fotoğraflar yayınlandı geçmişte.

bence bu işe girişecekseniz, getzin kapı döşemesini söküp ölçüm yapın. çok kolay sökülüyor zaten.

alper35 bunu beğendi.
  4. alper35

alper35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    alper öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    bugün araca teyp ve 4 hoparlör baktım, elimde 4 kanal 2400 w + mono çıkışlı 1 adet amfi 1 adette 30 cm 1000w jbl cs1214 subwoofer var, gittiğim elektronikçi 2 takım(4adet) 16cm orjinal pioneer ts serisi hoparlöre 400 tl fiyat biçti yalnız bunları amfiye bağlayamayız dedi.bende fazla soru sormadan oradan ayrıldım meşgul oldukları için. ses sisteminden anlayan arkadaşlarımıza 1 2 soru sormak istiyorum; pioneer deh serisi 1amfi çıkışlı teyp takmayı düşünüyorum şimdi ben 4 kapıya yukarıda bahsettiğim hoparlörleri taktırıp çıkışı teypten alsam, amfiye'de subwoofer ı girsem bass sesi çok bastırır mı ? veya nasıl birşey önerirsiniz. ön 2 kapıya uygun yollu 1 takım component taktırsam daha mı iyi olur birde önerebileceğiniz model olursa sevinirim ve kapı kolonlar amfiye nasıl bağlanıyor teyp vasıtası ile mi yoksa kapıdan bagajdaki amfiye kablo mu çekiliyor bu konuları aklım hiç almıyor bu yüzden soruyorum kusuruma bakmayın.son olarak bütün bağlantıyı yaptırdıktan sonra amfiyi kapatıp açmak için bir aparat takılabilir mi aküyü yememek adına.

5. Gokhan2014

Gokhan2014 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Gökhan aşçıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Benim arac 2006 onleri degistim 16 cm

6. alper35

alper35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    alper öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
  7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

amfinin rms gücü nedir?

normal koşullarda amfiye woofer'ı bağlayıp, teypten hoparlörleri beslersen bass biraz bastırır ama sonuçta hepsi ayarlanabiliyor. bass'ı amfiden kısıp kaliteli müzik dinlenebilir.

bir de küçük bir ihtimal amfideki gecikme fazlaysa, yani sesi gecikmeli veriyorsa boğuk bir ses alırsın.

amfi zaten sinyal geldiğinde açılır, elektrik harcamaz ama yine de anahtar koymak iyi oluyor. harici anahtar tavsiye ederim, direksiyonun altına biryere koyulabilir.

alper35 bunu beğendi.
  8. alper35

alper35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    alper öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    an itibariyle araca ses sistemi bağlatmış bulunmaktayım ön kapı ebatları konusuna netlik getireyim, 2008 getz 1.5 crd vgt orjinal ön kapı kolonları 13 cm. kasnak yardımı ile 13cm olan orjinal kolonların yerine mıknatıs kısmı baya derin olan sığıp sığmayacağı konusunda şüphe duyduğum 16cm for-x-1660c model coaxial bağladılar sorunsuz bir şekilde yerine oturdu. bu 2 kabini amfiye bağladıktan sonra performansından gayet memnun kaldım midler tizler baslar gayet yerinde ve tatmin edici tavsiye ederim hatta önleri bağlattıktan sonra arka kapılara birşey taktırmaya gerek bile duymadım. arka kapı kolonlarını söktürme gereği duymadığım için ebatlarını bilmiyorum fakat tekrar belirtiyorum yazdığım model getzin ön kapı hoparlörleri 13cm

Halil bunu beğendi.
  9. Uuryavuzz

Uuryavuzz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Uğur yavuz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    2006 model hyundai Getz 1.5 crdi aracımın Ön ve arka kapı hoperlörleri 16cm ikisinide kendım bizzat ölçtüm

Bu Sayfayı Paylaş