LPG KABLO

Getz Fren Balatasi

'Detaylı Temizlik' forumunda SeçkinTürk tarafından 17 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Arabam yaklaşık 2 senedir bende. Fren balatalarını aldığımda adam yeni değiştirdim demişti. Dün sabah aracımda frene sert bastığımda sanki metal sürtme sesi gibi bi ses geliyodu. horultu şeklinde. Hemen arabayı telrar garaja çektim. Muhtemelen disk e sürtüyor diye düşündüm. Balataları değiştiricem ancak. Bizim araçlara hangi marka balata almamo tavsiye edersiniz? Daha önce herhangi bi markayı taktırıp memnun olan yada olmayan biri varmıdır. Bilginizi ve tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Yetkili servisin sattığı haricindeki getz balatalarını çoğu kaliper şıngırtı sesi yapar. Ölçüleri birebir tutmadığı için. Getz orjinal olmayan balata sebebiyle kaliper pimi de bozuyor forumda eski konularda bunlar hep var

SeçkinTürk ve umutd07 bunu beğendi.
  3. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Orjinal balatanın markaso nedir? Mobis mi üretiyor. Parçacıdan kendim almak istiyorum ustalar kafasına göre alabiliyorlar.. daha önce canım yandı bu konuda. Detay verirseniz sevinirim..

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
  5. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ben Getz'de 2 sene TRW marka kullandım memnun kaldım. 2015 yılında 80 tl civarına almıştım. Ama orjinal ile arasında pek fark yoksa orjinal alabilirsiniz.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    üç dört yıl önce getz ön balata 140 lira arka 80 lira idi yetkili serviste, şu anda Nisan ayı sonuna kadar kampanya var getz i30 elantra gibi binek modellerinin tümünde fren sistemi ve fren sistemi işçiliği yüzde 30 indirimli, geçen gün cep telefonuma mesaj geldi babamın i30 için balata almaya gittim eğer serviste işlem yaptırırsam indirimden faydanalabilirmişim ben öyle yapmadığım için normal fiyattan yetkili servisten parçaları perakende aldım i30 için komple ön arka takım balataya 377 lira vermiştim geçen cumartesi

benim honda nın önler 400 arkalar 250 lira civarı diyorlar, getz için en az 50000km dayanan balataya 100-200 çok mu? dışarıdan orjinal zannedip kazayla gafletle alıpta ona 20-30 lira az vermektense bu frenler canımızı emanet ettiğimiz şeyler üç beş liradan değerli yani, ben giderim servise disk balata ne varsa alırım sonra ister kendim ister ustaya :) mis gibi olur hayatımda disk tornalattırmadım direk değiştirtiyorum ben. Cam sileceği değil ki mübarek :) fren yani:)

Orjinal bulunamaz ise TRW disk ve balatalarından nerdeyse herkes memnun, demekki o da güzel.

7. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Valla hpcam mobis almam i yi olur sanırım. Kendi ustama da götürür taktırırım.

Bu Sayfayı Paylaş