LPG KABLO

Getz Dizel Mavi Ve Beyaz Duman

'Getz Forum - Club' forumunda saglıkçı tarafından 28 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Dün ilk çalışmada bır beyaz duman attı ki anlatamam.Baya zamandır ılk calısmalarda koku cıkıyordu.
    En son hafta sonu bursa donusu yolda po dan mazot almıştık.bu konuları okuyunca aklıma hem mazot hemde oncekı yakıt alımda enjektor temızleyıcı koydugum aklıma geldı.
    1dk surdu surmedı duzeldı.Sımdı dusunuyorum bu cıg yakıt kokusu ve duman enjektor mudur sadece cunku oysa benım tahmınım araba 116bınde eskı sahıbı daha hıc degısmemıs olma ıhtımalı varmı?

saglıkçı bunu beğendi.
  2. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Evet yarın sanayıye once kendı ustama gıdıcem bır baksın etsın.sonra gerekırse pompacıya goturucez pc baglayıp bır baksınlar ayarlarına sorun nedır ne degıldır yarın cıkıcak.Gıtmısken klıma gazımı da kontrol ettırıcem.yeterlı sogutmuyordu. umarım cok masraf acıcak bırsey cıkmaz. Sabah 116,600km olduk.

saglıkçı bunu beğendi.
  3. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Önce polen filtrenize bakın. Çıkarın klimayı çalıştırın. Sogutmayı kontrol edin öyle klima gazı bastırın.

saglıkçı bunu beğendi.
  4. saglıkçı

saglıkçı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    212
    Ad Soyad:
    alper
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    Benim aracımda bu sorunu kızdırmalardan yapıyordu. 2 ihtimal var ya enjektörlerden yada kızdırma bujilerinden . Soruna en ucuz çozüm olarak ustanıza kızdırma bujilerini kontrol ettirmenizi tavsiye ederim . Ben degiştirirken beru marka kızdırma bujilerini tanesi 20 liradan 80 liraya alıp ustama da 20 lira işçilik verip 100 liraya sorunu çözdüm.

5. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Geçen hafta ailevi sağlık problemlerinden gidemedim tamire.Bu hafta sonu gittim.

Kendi mekanık ustam tanıdık bir pompacıya yönlendirdi.Adam keyfi bir şekilde sallana sallana 30dk bekledıkten sonra yemekten çıktı geldi.Çalıştırdı baktı evet koku var çok fena ama sarsıntı ve sızdırma, dengesızlık yok arabada dedi. Emme manifoltu kurum bağlamış dedi.Ustana gıt sökup temızlesın gecer motor sıcak sımdı bız sokmeyelım pompaları olmazsa gelırsın bır ara bakarız dedı. (en sinir olduğum usta tipidir.pc ye bağlamadan kafadan yorumlayan)

Kendı ustama gıttım adam zaten yıgılıydı uzun surer onu temızlemek ama o degıldır dedı.
    Sonuc ıtıbarı sinirle gerı döndüm.
    Sonra tesadüf peder beyle konuştuk çalıştır bak dedim motor soğukken.Arabayı çalıştırıp inmesiyle duman altı oldu.
    bu kesinlikle enjektör dedi.Hem koku hem duman başka sebebi olamaz dumanı geç koku fena dedi.
    Kendi bosch pompacısı varmış.Bir ara oraya gidelim diye konuştuk.

Bu arada klıma gazı bastırdım once vakumla yag cekme ve hava cekme sağlandı.Sonra gaz basımı sonrası hava alamayınca alttan motora su vurup hava kanalları radyator vb yerler yıkandı.baya toprak kalıp halınde aktı arabadan.Sonra adam ıyıce kıl oldu hava gelmıyor dıye.Polen fıltrelerını soktu tertemız cıkınca şok oldu.
    klıma ayar dugmesı ıcın alta yattı ve tam yerıne oturmadıgını gordu.onu ayarladı.
    (o kısmı teyp takan elektrıkcı bozmustu) sonra yenı fıltre al bak nasıl sogutcak dedı.
    Polen fıltresını aldım taktık ve eve gelırken 2.kademede klımayı camlara verdım bır ara kapatmak zorunda bıle kaldım.

Bu Sayfayı Paylaş