LPG KABLO

Getz direksiyon kumandası

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda onur___e tarafından 5 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    görsel olarak güzel duruyor

2. TurkSpace

TurkSpace Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    220
    Ad Soyad:
    Serdar Kevzer
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

dur ibo birde onu çıkarma şimdi :)

3. ibrahim81

ibrahim81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    ibrahim taner
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    valla 350 400 tl arasına çıksa taktırmayı düşünüyorum ama sanırım yok öyle bir kit

4. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Teybin arkasında boş duran bir soket daha var, direksiyon kumandaları için olma olasılığı yuksek. Getzlerde o kısımdaki kapaklar çıkmalı tak söklü.

5. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Getz icın cc takılıyor resimde gorünen soldaki duğmeler cc için

Samsung Note3 Tapatalk pro.

6. ibrahim81

ibrahim81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    ibrahim taner
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    hangi resim

7. zeybek_efee

zeybek_efee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Mesut
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar switchi buldum ama direksiyonu sökünce zembereğin 4 pinli olduğunu gördüm, pinin birinde korna var diğer 3'ü boş. Benim aldığım switch ise 8 pinli, yani şimdilik olmadı (olmayacak değil uğraşıyorum olacak İnşallah), burdaki elektronikçilere güvenmiyorum, hepsi ayrı telden çalıyor gibi geldi bana. Sağlam birisini bulup tesisatı kontrol etmek lazım, zembereğin alt girişi uygun olup olmadığı falan İstanbul-İzmir-Ankara'daki arkadaşlar çok rahat yaptırabilir bence.

8. zeybek_efee

zeybek_efee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Mesut
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar, artık teybim direksiyondan kontrollü, basit bir işmiş, hadi hayırlısı olsun

9. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Tebrikler.
    Nasıl yaptınız acaba ? Bu önemli bi gelişme. Bunla ilgili bi konu açıp konu içinde detaylı anlatım yaparsanız harika olur bence

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. zeybek_efee

zeybek_efee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Mesut
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Merhabalar,

Kısaca özetleyeyim, herkes faydalansın. Öncelikle teybinizin arkasındaki soketleri kontrol edin, wr yazan boşta duran soket varsa tesisat hazır demektir, işimiz kolay, eğer ki böyle bir soket yoksa boşuna masraf yapmayın.

Malzemeler;
    Teyp kontrol düğmesi, 8 pinli zemberek, wr girişli (direksiondan kontrol edilebilen yani) teyp. Ben çıkma olarak temin ettim hepsini(accent era'dan çıkma)

Gelelim işin yapılışına;
    Sanayideki güvendiğiniz bir elektrikçinin yanına gidin, zembereği değiştirip teyp kontrol düğmesini takmasını söyleyin (Uzman değilseniz kendiniz yapmaya çalışmayın, çünkü hava yastığını patlatma riski var, ayrıca yeterli takımınız yoksa direksiyonu sökemessiniz), sonra soketleri yeni teybinize takın ve keyfinize bakın,

Yapanlar burdan fotoğraf paylaşırsa sevinirim, ben yaparken aceleyle hevesle yaptığm için çekemedim :(

<<bülent>> bunu beğendi.
  11. zeybek_efee

zeybek_efee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Mesut
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Videosunu izleyebilirsiniz :)

Link konu sahibi isteği üzerine kaldırıldı

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Mayıs 2017
  12. zeybek_efee

zeybek_efee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Mesut
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Videosunu izleyebilirsiniz dedim kimseden yorum çıkmadı, kimsenin kumandaya ilgisi kalmadı sanırım, bu arada araba satılık :(

13. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aracınızı satmak için çektiğiniz ve malum satış sitesinde olan videonuzu kim neden izleyip begenisini dile getirsin ki ?
    Daha önce nasıl yaptınız detayli anlatın diye sordum , cevabınızda "yapan arkadaşlar resim eklesin " dediniz güldüm geçtim. Bunu yapan ilk sizseniz resim ve yapılış ile ilgili detayı sizin eklemeniz lazım. Burada bizim amacımız karşılıksız paylaşımdır. Satış ilanını eklemek değil.

Bu arada ne alaka diyerek satış ilanınızın linkini hiç tıklamamıştım. Az önce istemeye istemeye izledim acaba detay var mi diye. Videonuzda hiçbir detay ve faydalı bilgi göremedim. Tuşa basınca kanal / parça atlayıp ses kontrolu olduğunu zaten biliyoruz , bunun için bu çalışmalar yapılıyor. Tuşa bastığınız videonun bir paylaşım niteliği yok sadece reklam niteliği var. Ama nasıl yaptığınıza dair video olsaydı işte o muhteşem bir paylaşım videosu olurdu. Zaten amaç paylaşım olsaydı arabayı satarken değil satmadan video eklenirdi.

Kusura bakmayın sitem ettim size ama sizin siteminizi görünce kendimi tutamadım açık açık yazayım istedim.

Hayırlı satışlar dilerim. Umarım kısa sürede ve istediğiniz rakamlara satarsınız aracınızı.

mursel_balci ve shadow50 bunu beğendi.
  14. zeybek_efee

zeybek_efee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Mesut
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Satış ilanındaki videoyu paylaşmak dediğiniz gibi absürt olmuş, art niyet olarak yorumlanabileceğini düşünmemiştim, haklısınız.

Konuyu başından beri takip ettiğimi, araştırdığımı bilirsiniz;

Bunu yapan ilk ben değilimdir mutlaka, başkaları da vardır, fakat kimse nasıl yapıldığını paylaşmadı şimdiye kadar! Yapımı esnasında hevesimizden kaynaklı acelemizden resim ve video çekmeye fırsat vermedik kendimize ve dedim ki biz montajı esnasında resim çekemedik fakat detaylıca yapılışı bu, tarife göre yapan arkadaşlar resim paylaşır mutlaka. nasıl yapıldığına dair anlatım içerisinden 1 cümleyi belirterek gülüp geçmenize üzüleyim mi yoksa bende mi gülüp geçeyim bilemedim . Detay zaten var, detay isterken kumandayı kim buldu, kumandayı ihtiva eden direnç, diyot, led lere dair elektronik devre şeması nasıldır diyorsanız inananın bende de yok :(

Nasıl yapıldığını anlatırken de satarken değil satışa çıkmadan önce paylaştım, yorum eklemeden önce açılan konu tarihlerini de inceleseydiniz keşke, demişsiniz ya "Burada bizim amacımız karşılıksız paylaşımdır." işte ben bu dediğinizi çok önce yaptım :cool:

Moderatör arkadaşlar malum satış sitesinin linkini kaldırabilirler mi acaba,

Konunun bütününü incelemeden yazılan yorumları beğenen arkadaşlara da saygılar,

15. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Konu tarihlerine ve mesajlara hakimim merak etmeyin. Sizi ilk tebrik eden de bendim hatırlarsanız.

Açıklama yapıp montajın bittiği tarih ile malum son mesajınızın tarihlerine de bir bakın derim. O kadar süre içinde video çekmek nasip olmadı galiba.

Mesajımdaki ifadem : "Zaten amaç paylaşım olsaydı arabayı satarken değil satmadan video eklenirdi." şeklindeydi.
    Siz karıştırdınız galiba. Satıştan önce eklediğiniz video nun hangi mesajda olduğunu göremedim. Forumda başka konuda paylaşım yaptıysanız linkini eklerseniz buraya sevinirim.
    Yazılı tarifiniz daha önce vardı zaten o mesajınızı beğenmiştim hatırlarsanız. Video paylaştığınız mesajı gösterebilir misiniz lütfen ?

Bu arada siteminize hala anlam veremedim ben. Arabayı satılığa koyan ve buradaki insanlara satış ilanı masajını işaret ederek direksiyon kumandasına ilgi kalmadığından sitem etmeniz garip.

Ayrıca kimse sizden devre şeması , devre elemanları ve teorisi hakkında bilgi istemedi. Forumda araştırma yaparsanız paylaşım konuları nasıl olur fikir sahibi olursunuz.

Bu Sayfayı Paylaş