10 Kasım LPG KABLO

Getz 2006 Model 1.5 Dizel Araç Debriyaj Müşürü

'Getz Forum - Club' forumunda ermansn tarafından 18 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. ermansn

ermansn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ES
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba,
    2006 Model Dizel 1.5 Getz CRDi sahibiyim. Aracımda 1. ve 2. viteslerde debriyajdan ayağımı çektikten sonra silkelenme yaptı. Risk almamak adına aracı kullanmadım ertesi gün yarım debriyaj yaparak bağımsız bir servise götürdüm.

Debriyaj müşüründen olduğunu söylediler. Orjinal araçtan çıkan müşürün numarası (93840-38000) her yerde aradık ne yazıkki bulamadık. Servise sorduğumuzda ellerinde bunun olmadığını, bu parçanın numarasıın 93840-2e010 olarak değiştiğini söylediler. Ancak servisin söylediği 93840-2e010 nolu parçayı usta takamadığını aşağıda fotoğrafını gönderdiğim kırmızı ile işaretli şekilde siyah uzantıdan dolayı girmediğini söyledi, parçayıda bulamayınca yetkili servisin yönlendirmesine istinaden o siyah plastik kısım kesilerek müşür takıldı. 1 ve 2. viteste tekleme-silkelenme sorunları çözüldü. Aracımı alıp çıktım ancak bir kaç gün içinde farkettim ki araçta ciddi performans kaybı var yani aracın seriliği gitmiş, 3-4-5 viteslerde gazla birlikte debriyaja basıyormuş gibi yada boşa dönüyor gibi olştuğunu farkettim. Yeniden servise gittim aracı bilgisayara bağladılar yine devriyaj müşürü arıza gösteriyor. Orjinal parcaayı bulmamız gerektiğini söylediler ancak ne yazıkki hiçbiryerde orjinal parça üzerinde yazan 93840-38000 nolu parçayı bulamıyoruz.

Bu model'de benzeri sorun yaşayan var mı nasıl çözdüler. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,188
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    hocam müşür değişecek. yetkili servis nasıl temin edemez? getzler üretimden 2012 de kalkti diye biliyorum. satis sonrasi hizmetler yonetmeligine gore hyundai 2022 ye kadar yedek parca temin etmek zorunda...
    internetten yada ilinizdeki kore yedek parcacisina baktiniz mi?

3. ermansn

ermansn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ES
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Merhaba,
    Antalya'da yaşıyorum.japon parçacıları var hepsine sordum 93840-38000 yok numarasının değiştiğini yerine 93840-2e010 kullanıldığını söylüyolar, ustam da yeni parçanın takılamadığını belirtiyor. ortada kaldık, tüm yetkili servisleri arıyorum. Yurtdışından gelecek 1 ay bulur diyorlar...

Türkiye'de bir yerlerde mutlaka olmalı benzeri bir sorun yaşayan, araç gidiyor ama ciddi bir performans kaybı yaşıyoruz. Testte de uyumlu olmadıgı için arıza gösteriyor.

4. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,188
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    şehir dışındaki kore yedek parçacılarını da arayın. belki bir ihtimal bulunabilir.
    anladığım kadarıyla sizin araç 2006 model. atıyorum 2007'den sonraki üretimlerde parça değişiyor. o yüzden parçayı bulmakta sıkıntı yaşıyorsunuz. doğru mudur?

5. keser

keser Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Anıl keser
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    s.a 2006 1.5 getz aldım bu sorunu bende yaşıyorumm

6. y_cerci

y_cerci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    yıldırım çerçi
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Benzer bir sorun bende de olmuştu, araç sürekli silkeleme yapıyordu. fakat bendeki sorun müşürün pedalda bastığı siyah bir pabuç var o parçalanmış ve çıkmıştı, pabuçun geçtiği yer boşluk kaldığı için müşüre basmıyordu. Aynı pabucu bulamadık oraya bir parça uydurduk sorun çözüldü.
    Ustacım belki bakmışsındır, Antalyada eski sanayide Arslanlar Otomotiv japon var. bazı getzlerin parçası era ile aynıymış orada era ile uyumlu olan müşürden varmış.

7. keser

keser Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Anıl keser
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

8. keser

keser Kayıtlı Üye