LPG KABLO

Getz 2006 Mazot Geri Kaçıyor

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda yaymaz tarafından 5 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. yaymaz

yaymaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    cengiz yaymaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    selam arkadaşlar aracımda hiç bir sorun yoktu ne olduysa bayram arefesi oldu arefeden 15 gün önce
    aracıma bakım yaptırdım mazot filtresi hariç diğer filtreler ve yagı değişti 15 gün hiç bir sorun yoktu arefe sabahı arabayı yıkattım evin önüne çektim akşam 11:30 gibi yola çıkacaz bütün eşyaları araca yükledik bizde bindik arabayı çalıştırdım navigasyonu ayarlıyorum araba stop etti tekrar kontağı kapadım açtım araba çalışmıyor 3-4 sefer denedim çalışmadı bu işlerden anlayan oto elektirikci arkadaşım var onu çağırdım
    kaputu açtı ön göğsün altında el pompası var onun la mazotu çekti araba çalıştı 4 gün aracı bu şekilde kullandım gün içinde ara ara ama her sabah bu pompayla çalıştırdım yoldayken çalışırken hiçbir sorun yok 2000 km yol yaptım geldikten sonra sanayiye her zamanki ustama götürdüm 3 gün uğraştılar deponun boyası dökülmüş dediler depoyu temizlediler mazot filtresini değiştirdiler birde hava basınç sensörlerini değiştirdiklerini söylediler 2 adet 3 gün sonra arabayı aldım araba çalışıyor yola çıktım araba 3 üncü viteste yol ortasında stop ediyor 4 defa yaptı ustayı aradım aracı tekrar istedi bu defada mazot basınç sensörünü değiştirdiğini söyledi aracı denediğini almamı söyledi geçen cuma aldım pazar günü kullandım bir sorun yoktu ama bu akşam aynı arızayı tekrar verdi yani araç başa döndü araç ilk kontağı çevirmemde çalışıyor sonra stop ediyor bir daha el pompasını sıkmazsam çalışmıyor bir dünya para verdim yani yapılanların hepsi boşunaymış bu arıza neden olabilir daha önce başına gelen oldumu yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Pompanin onune cekvalf koydurabilirsiniz.

3. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Benim merak ettim , bu ustalar bu kadar masraftan sonra işin sonucu sıfır olunca sizin verdiniz parayı ve boşuna değiştirdikleri malzemenin parasını nasıl kabul edebiliyorlar, hiç mi vijdan yok bunlarda.
    Sorun çözülmediyse pompadan önce çek valf takınız, zanedersem pompanın kendi çek valfi olması lazım ve sorun onda.

VVadam bunu beğendi.
  4. NEFRET35

NEFRET35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Anlattıklarına göre mazot pompası sıkıntın. motor kısmında bulunan mazot pompasını kontrol ettir dostum. çatlama yada arıza olduysa mazot araba sıtop edince geri salıyordur yakıtı hava yaptığından. Sende bakabilirsin aslında araç sürdükten sonra mazot pompasının alt kısmına elini sok kurcala sıcak olur dikat et. yakıt kaçaklığı varsa belli eder. onu tamir ettir.

5. yaymaz

yaymaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    cengiz yaymaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    bugün tekrar götürdüm sistemi komple değiştirdim dedi akşam bende baktım mazot filtresinin üstündeki sistemi değiştirmiş fakat benim anlamadığım bu sistemin yanında siyah yuvarlak bir kasnak var kaplo bağlı gördüğüm kadarıyla birde soketi iptal etmiş orjinalinde metal parlak bosh filtre vardı bunda beyaz boyalı filtre var ve yandan gözüküyor orjinalinde gözükmüyordu yani nerden bakarsan cok can sıkıcı bir durum ne yapacağımı bilmiyorum

6. yaymaz

yaymaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    cengiz yaymaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    yok kardeş zaten motor kısmında bir el pompası var birde filtre ve filtrenin takıldığı sistem var o filtreyle sistemi komple degiştirmiş

7. 61civelek61

61civelek61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    murat civelek
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Değişimden sonra sorun düzeldi mi? Benzer sorun bende var. Bende ilk çalıştırmada sorun oluyor ama her zaman değil. El pompasıyla yakıt pompalayınca çalışıyor. Serviste ustaya söyledim yakıt geri kaçıyordur dedi ve hiçbir şey yapmadı :):)

8. yaymaz

yaymaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    cengiz yaymaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    yok hiç bir şey düzelmedi çarşamba sabah bıraktım arabayı bir daha da aramadım şimdi onun aramasını bekliyorum büyük bir ihtimal pompadan çıkacak arıza
    çünkü bir tek ona dokunmamış zaten oda onun işi değil ama arkadaş daha kabullenemedi kabullenmesini bekliyorum

9. yaymaz

yaymaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    cengiz yaymaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    selam arkadaşlar bu mesajım bilgilendirme amaçlıdır biraz geç oldu ama sorunumu kendim çözdüm eğer oluşan arızaları ve çözümleri burada paylaşırsak
    birbirimize daha çok yardımcı olabiliriz yukarda yazdıklarımdan sonra en son mazot filtresi takılan kısım komple değişti gene olmadı en son enjektörlere geldik
    eğer arızayı bulmasaydım onları da değiştirecekti gelelim arızaya (arıza el pompasıyla mazot filtresine bağlı olan hortumun ucundaki soketin dibinden hava kaçırmasından dolayı oluyormuş) ve bunu da tesadüfen ben buldum ve 15 cm bir hortum ve ucuna bir soketle 20 t l ye halloldu yani olan o kadar paraya oldu

ozgutozkan, Köksal ve MSC bunu beğendi.
  10. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    merhaba Serdar bey. Benzin basınç regülatörü benzini geri kaçırdığı için sabahları ilk marşta almıyor. ikinci marşta tık diye alıyor. eksi kutup başını söktüm bir saat bekledi ama yine düzelme olmadı. ustam benzin geri kaçıyor dedi. çekvalfi sisteme entegre etsek düzelme olur mu sizce?

11. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merhaba, olur ama benzin regulatoru arizaliysa degistirmek daha dogru. Sabahlari gaz dugmesine basili tutup deneyin, yine ilk seferde almiyorsa krank yada egzantirik sensoru arizali demektir.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Geri dönüş için teşekkür ederim Serdar bey. Akşam eve giderken deneyeceğim. bir ihtimalde lpg beyni gazı yanma odasına salıyor. tecrübelerinize dayanarak bu işi çözeceğim.

13. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Araba gazda calisirken depodan vanayi kapatip, gazin bitmesini ve benzine gecmesini saglayin. Sabah deneyin calisma durumunu

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    deddiğinizi harfiyen yapacağım. Meret 3-4 saat bekledimi ilk marşı almıyor. hemen ikinci marşta alıyor, benzinde çalışıyor, gaza basınca devir düşüyor, sanki basınç yok gibi. sorun bariz benzin tertibatında, dediğinizi deneyeceğim olursa olur olmazsa askerden sonra uğraşmaya devam edeceğim :)

Bu Sayfayı Paylaş