LPG KABLO

Getz 1.4 Tekleme Stop Etme Sorunu (subap Ayarı?)

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda eoky90 tarafından 6 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. eoky90

eoky90 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erdem Ozan Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Aracım 2010 model Hyundai Getz 1.4 Dohc model Benzin+Lpg(Brc Sıralı sistem) 85bin km'de şu an. Sorunum şu araç Lpg de iken genel olarak 1. ve 2. vites geçişlerinde tekleme yapıyor ve o devirlerde gaza basınca araçta dalgalanma oluyor en kötüsü de aniden stop ediyor. Benzinde kullanırken hiç bir sorun yok. Tavsiye üzerine tanıdığım bir ustaya ateşleme sistemini kontrol ettirdim( bujiler,bobin vs.) bujiler yenilendi ama sorun devam etti. Daha sonra sadece Lpg'de bu sorunun oluştuğunu farkettik ve İzmir de Brc 2a Ege bölge Yetkili Servisine götürdüm. Ayar yaptılar filtre falan değiştiler 80 lirayı aldılar tamamdır dediler çıktım ordan akşama doğru eve dönerken aynı sorunlar devam etmeye başladı. Servisi şikayet ettim şimdi diyolar Boğaz kelebeğini temizlet ve Subap ayarı yaptır. Bunlar gerekli mi? Rolantide iken devirde dalgalanma titreme falan olmuyor araç daha 85binde boğaz kelebeği temizletip aracın ayarını bozma diyenler de çok. Subap ayarı konusunda da fazla bilgim yok. Bu anlattığım sorunlara göre ne yapmam lazım onu da bilmiyorum. Ustalara da servislere de güvenim kalmadı yardım edecek fikir sahibi birileri umarım bana yardımcı olur. Saygılar..

2. Biten

Biten Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Musaayaz
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Debriyaj swicine baktirmanizi tavsiye ederim benimde basima benzer bir sorun gelmisti debriyaj swicini degistirince duzeldi

3. eoky90

eoky90 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erdem Ozan Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    @Biten Hocam anlattığım sorun sadece Lpg'de kullanırken yapıyor. Benzinde bir sorun yaşamadım henüz (silkeleme, stop vs.). O parçada sorun olsa benzinde kullanırken ufakta olsa yapması gerekirdi diye düşünüyorum. Halen çözemedim sorunu.

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bogaz kelebeğini temizletebilirsin. Sıkıntı olmaz. Bizim araçlarda subap ayarı olmuyor.

5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

Bu Sayfayı Paylaş