10 Kasım LPG KABLO

Getz 1.4 LPG li Araç Sahipleri

'Getz Forum - Club' forumunda getz14 tarafından 29 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    ewt abi lpg daha az değil daha cok yakıyor ama litre fiyatı ucuz (ki dunyanın en pahalı lpgsi) oldugu için daha az para gidiyor. Benim asıl merak ettigim lpg ile benzinden daha az yakıt tuketen insanların hesap yapma kabiliyetleri. Adam lpg e geciyor, lpg de daha az yakıyor! benzinde 8-10 litre yaktıgı yerde lpg de 6-7 litrew yaktıgını söyluyorlar https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley11.gif

2. U.F.U.K

U.F.U.K Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    127
    Ad Soyad:
    ufuk gunaydin
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    gaan88 haklisin dediklerine katiliyorum... Bu arkadaslar nassil hesap yapiyorsa binin araciniza gezin rahatlikla ya madem LPG li araciniz var madem ucuz LPG gezin dolasin arac ayni yakar sadece satis fiyati farklidir bunu anlamayan da ................... bukadar basit ...... neyse yazmim sonra banlanirim falan uyelik askiya alinmasin simdiye kadar alinmadim

3. sportmeen

sportmeen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    iki arkadaşa da katılıyorum arkadaşlar benzinle 10 lt yakarak gittiğiniz mesafeyi lpg ile 12 lt gaz yakarak gidebilirisiniz. işi rakamlara döktüğünüzde lpg o yüzden %40 tasarruflu çıkıyor. ben bunu bizzat test ettim şöyle ki önceden 120 tl benzin ile 350 km (şehir içi şehir dışı)gidebilirken aynı yolu 70 tl lik lpg ile (full klima açık 4 kişi) gidebiliyorum lpg fiyatı 1,84-1.80 arası oynuyor benzinin lt si 3,79-3,9 gibiydi. hesap ortada arac 2006 1.4 Dohc

4. cemba81

cemba81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2006 model 1.4 doch motor 98 beygir getz var bende.30 lt lik lpg deposu var 60 tl ye doluyor ve 275 km gidiyor.ortalama tabi bu şehir içi.şehirler arası 400 km.

bu aradaki fark biraz fazla değil mi sizce arkadaşlar?dedim lpg yi aldıgım yerde bi sorun vardır.şimdide tekrar denemek için doldurdum umarım ş içi km biraz daha artar.

5. eray509

eray509 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    1.4 doch fabrika çıkışlı lpg, 110-130 arası hızla 410km yolgitti 75tl.lik gazla( lt=2.02tl.)

6. selected

selected Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar yani tatilden geldim eskişehir - silifke, silifke - antalya (sahilyolu bilen bilir) antalya - didim, didim - akçay toplamda 2800km ve gece olduğu için genelde 150-160 arası gittim gündüzde sürekli klima açıktı 450 tl gaz yaktım. ortalama 245lt falan
    Düzenleyen : selected

7. kelordekyavrusu

kelordekyavrusu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    getz 2009 benzin.hy,klm,
    bir depo benzin şehir içi: 420 km yapıyor.uzun yolda 500-520 km arası artıyor.kışın benzin tüketimi ekranda 8-8,5 lt idi. yazla birlikte 6,5-7 lt/100 km arasına düştü. tahminen kışın 320 TL/km üstü yakıyordu.şımdi 250 TL/km yakıyor.
    Aklımdaki soru işaretleri:
    1. 1 lt otogaz ile 1o km gittiğini söyleyen bir çok kişi var.LPG:2TL civarında olsa 200 TL/km eder,makul görünüyor.
    2. şehir içi 150 TL , şehirler arası 120 TL yaktığını söyleyenler var; bu başlık altında yukarıdaki getz sahipleri ve aynı zamanda Vectra CD 1600 CC sahibi bir akrabamız.24 TL otogaz ile 220 km yol yaptı geçen hafta vecta ile geçen hafta.ben getz ile aynı yolda 250 TL/km civarı yaktım.LPG montajını yapan usta çok önemli diyorlar.
    3. simit tank mı yoksa normal tankmı taktırmalıyım. simit cazip görünüyor ama istepnenin bir yere sabitlenmesi gerekiyormu acaba vize açısından.hani küçük minik istepne alsak onuda sabitlemek gerekirmi acaba?
    4.Ruhsata şimdilik işletmeyeyim diyorum.
    yardımınızı rica ederim arkadaşlar.

8. asukasan

asukasan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba, 02.07.2010 tarihinde getz ime brc lpg kiti taktırdım, simit depo montajı oldu ve hemen ardından ankara çorlu arası toplam 1250 km yol yaptım, 120 km sabit hız ve devamlı klimam açık olarak yaptığım hesapta km de 16 kuruş yaktı. neredeyse benzinli yakışının yarısı. ankara dönüşü hemen evrak ve ruhsat işlemlerine başladım. montaj yapılıp proje imzalandıktan sonra 1 ay içerisinde ruhsat işlemlerinin yapılması gerekiyor. önce gaz sızdırmazlık raporu alınıyor, daha sonra bu raporla aracın muayeneye gitmesi gerekiyor, simit depo taktığımdan doyalı aracın kendi stepnesi bile bagajına yatık olarak sığmıyor, bende 4*100 bijon aralıklı mini bir stepne aldım onun la muayeneye gittim, stepne yatık olarak bagajda duruyor, muayene istasyonu stepnenin bu şekilde durmasına "stepne bağlantısı doğru değil" olarak hafifi kusur veriyor ve muayeneden geçiyorsunuz.

9. kelordekyavrusu

kelordekyavrusu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Asukasan arkadaşım;
    1.küçük istepne ile mi vizeye girdiniz, normal istepne ile mi?
    2.simit tüp kaç litrelik acaba? 32 ve 45 lt likler yazılmış bu sitedeki mesajlarda.acaba 45 lt yüksek gelirde bagaj halsını yukarı kaldırarak görüntüyü bozarmı??
    3.demekki biraz daha sakin bir sürüş ile 130 -140 TL/km yakalnabilir...
    cevaplarsanız memnun olurum.saygılar...

10. asukasan

asukasan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    vizeye mini stepneyi ozaman almadığım için kendi stepnesi le girdim, kendi stepnesinide sürücü koltuğunun arkasına koymuştum, çok farketmiyor yani, depom 45 lt lik bağaj halısını çok az kaldırıyor farkedilmiyor bile, zaten 45 lt lik depo 36 lt civarında lpg alıyor, menzilinin uzun olmasını istiyorsanız 45 lt lik depodan şaşmayın derim, şu anda antalyadayım çorlu antalya arası devamlı klima açık, ortalama 100 km hız ile geldim. 128 tl lik gaz aldım ilk gazı çorlu da aldım 63 tl aldı, 2. gazıda yanlış hatırlamıyorsam bozöyük ü geçtikten sonra alım oda 65 tl tuttu, gazı bitene kadar kullandım tam olarak 860 km yol yaptım, hesapladığımda 0,148 kr yakmış. 90 km hızla klimanızıda kıvamında kullanırsanız keyfine doyum olmaz :) buarada antalyada lpg 2.05 tl civarında, lpg mide montaj personelinin tavsiyesi üzerine bp ve shell den alıyorum. katkılı otogazlardan uzak durun diyorlar. zira lpg filtrelerini tıkayabiliyormuş. tamamen usta tavsiyesi yani.

11. DaMdaKi_KeMaNCi

DaMdaKi_KeMaNCi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Suat suna
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Evet bende bundan 6-7 ay önce aracım daha 3500 kmde iken Atiker Sıralı Sistem LPG ve 45 lt tank taktırdım ve hiç sorunum olmadı. Tek şikayetim benzindeyken aracımın maşallahı var, gaz pedalına dokunmamla beni koltuğa yapıştırıyor,en dik rampaları bile 5. viteste 3000 d/dk ile tırmanırken LPG de aynı verimi alamıyorum. Özellikle uzun yolda araç yüklüyken rampada araç bayılıyor ve mecburen benzine geçirmek zorunda kalıyorum. Bu işten anlayan anlamayan herkes istediği kdr lpg aracın performansını etkilemez desede bal gibi etkiliyor. Yakıtımı her zaman Shell den alırım, katkılı gaz dan uzak durmaya çalışırım fakat bu katkılı gazların farkı gerçekten ortada. Performans yönünden sizde sıkıntı çekiyorsanız ya katkılı lpg kullanacaksınız ya da benzine devam. Katkısız gaz türleri silinidir içine püskürtüldüğü anda anında buharlaşıyor ve sıcaklığın da etkisiyle zamanından önce yanıyor ve buda araca performans kaybı yaşatıyor. Katkılı gaz türlerinde içine konulan katkı her neyse ( bu bir sır gibi saklanıyormuş ) yakıtın silindir içinde havayla karıştırıldıktan donra zamanında yanması sağlanarak performans kayıplarının engellendiği söyleniyor. Diğer yandan da katkılı gaz türleri lpg filtresinin ömrünü yarı yarıya kısaltıyor. 5-6000 km de bir değiştirmeniz öneriliyor. KAtkısızlarda ise bu 10.000 km civarında...
    Düzenleyen : DaMdaKi_KeMaNCi

12. getz14

getz14 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    güncell

13. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    suan sehır ıcı yol bılgı ekranında 8.2 lt goruyorum benzınlı aracım

14. ercan41

ercan41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    ERCAN KILIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    30 tl gaz ile 135 km gıdıyorum.(lpg:2,27tl)

15. getz42

getz42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba. bende hundai getz 1.3 2005 lpg li yakıtını bugün ölçtüm 30 tl ile 135 km gitti (şehir içi) gazı da shell den aldım. fazla yakıyor diye taktırdığım yere atiker servisine gittim yakıt normal dediler, çünkü gazın zamlandığını söylediler (2.25). ama yinede ayar yapalım dediler biraz kıstıklarını söylediler bakalım ne kadar yakacak. forumu okuduktan sonra servise hak verdim....

16. getz42

getz42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba. 1.3 getz zamdan önce şehir içinde benzin ile km de 3.16 lira yakıyordu.

17. getz42

getz42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhabalar. kaliteli gaz ile normal gaz arasında 5 km farketti. bu hafta ölçtüm jetpetten aldım 2.17lira 130 km gitti. shell den aldım 2.25 lira 135 km gitti.

18. doganses

doganses Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim getz de brc var. gaz göstergesinde sorun var ve servis çözemiyor, yada anlamıyolar. fulleyince tüm ışıklar yanıyo bi süre sonra tek tek sönüyo. sonra tekrar hepsi yanıyo. sonra bidaha yarı gösteriyo, sonra 3 kafayı yedi yani... nasıl çözeriz beyler, tavsiyeniz için teşekkürler...

19. tufandeniz

tufandeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    120
    Ad Soyad:
    Ersin KARABULUT
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Honda
    son zamlardan sonra lpg düşünür oldum
    aracım 2007 model garanti devam ediyor.
    servis brc takıyor ve 1600 tl gibi bi fiyat vermişti 4 ay öncesi(10 ay taksitli)
    yılda 12-15 bin km falan yapıyorum.
    lpg li getz kullanan arkadaşlar tavsiye edermisiniz?
    brc yada diğer markalardan hangisi en az sorun çıkarıyor,birkaç arkadaşım var atiker taktırdılar ve ilk zamnlar bi arkadas arabayı yakacam pişman oldu diyordu(şimdilerde memnun sayılır)
    lpg olunca aracın biraz performanstan düşmesi normal olabilir diye düşünüyorum.
    değerli arkadaşlar fikir ve görüşlerinize ihtiyacım var

20. metege

metege Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    40 tl / 17,31 litre gaz ile 164 km yaptım..
    yerli sermaye diye opetten katkılı lpg alıyorum..
    100 kmde 24,39 kuruş yapıyor..
    performans ile alakalı çok büyük bir değişim fark etmiyorum

Bu Sayfayı Paylaş