LPG KABLO

Geri Park Esnasinda Ön Taraftan Çikan Ses Hk.

'Elantra Forum - Club' forumunda canbey06 tarafından 24 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. canbey06

canbey06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Can Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Merhaba arkadaşlar,

1 Hafta önce 2013 10. Ay çıkışlı 43000 Km'de 1.6 D-CVVT Manuel şanzumanlı Style paket elantra aracı almış bulunmaktayım. 2 Gün önce geri park esnasında yokuş yukarı geri geri gelirken çıkan uğultu tarzı iki demirin birbirine sürtmesi gibi meydana gelmek olup 45 Bin bakımı için yetkili servise gittiğimde bakım esnasında konuyu dile getirdim ve servis baskı balatanın değişmesi gerektiğini tarafıma ilettiler. Fakat bu cevap beni tatmin etmedi ve farklı 2 ustaya aracı test ettirdim. Ustaların orta fikri baskı balatada problem olmadığını söylediler. Sesin farklı bir yerden geldiği kanaatıne vardılar. Konu hakkında bilgisi olan veya başından geçirmiş olan varsa bilgisini paylaşabilirmi.

Teşekkürler.

coolbaris11 bunu beğendi.
  2. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Tam kavrama esnasinda 2013 i20 aracimdada aybi ses geliyordu.ozellikle arac rampa asagi yada yukarida kavrama esnasinda yapıyordu.aracin yetkili serviste garanti kapsaminda once sadece baski degisti.sorun devam edince baski balata birlikte degisti yine garantiden ve problem cozuldu.yetkili servise israrci olun aracinizin garantisi bitmeden muhakkak yaptirin.Bakin israrla soyluyorum yetkili servis baski balatanin garantiden degisemeyecegini ve musteri hatasi oldugunu soyleyecektir fakat bu bizim araclarimizda kronik bir ariza ve bir seri boyle problemli baski balata uretilmis(bana yetkili servis bu bilgiyi verdi. internetten arastirdigimi soyleyince tabi).cok ugrastirirlarsa hyundai genel merkezi arayacaginizi falan soyleyin muhakkak degistireceklerdir.

3. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Ve sunuda belirteyim ayni sesi bi sure sonra 1.viteste kalkarken hemde cok yokus olmayan yerlerde bile yapmaya baslayacak.Size degisecek derken garantiden mi yoksa ucretli mi degistireceklerini soylediler? Ve hangi servise gittiniz?

4. canbey06

canbey06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Can Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Merhaba,

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim Ankara Altınsoy servisine gittim. Baskının yanıp yanmadığına bakmak için şanzumanı indireceklerini kullanıcı hatası değilse garanti kapsamında değişeceğini fakat söküm sonrasında kullanıcı hatası cıkarsa 400 TL sanzuman indirme ücreti aldıklarını. değişim yapılmasını istersem 1100 TL parça fiyatı verdiler yani toplam 1500 TL gibi bir masraf çıkardılar.

5. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hocam bana karadeniz eregli servisi 2013 model i20 kullanilan baski balatanin kronik problemli oldugunu soyledi.ayni durum olustuguna gore sizdede ayni baski balata kullanilmis tahminim.o parayi odemeden yaptirabilirsiniz.arastirdim kronikmis bu falan deyip baski kurun.hakkinizi alin.gerekirse hyundai genel merkezi arayin yardimci oluyorlar gercekten

Bu Sayfayı Paylaş