LPG KABLO

Geniş Taban Lastik

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda ates123 tarafından 10 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. ates123

ates123 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Ateş Neoldum
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Accent era 185-65-14 orjinal lastik ölçülerini 205-45-16 yada 17 yapsak ne gibi zararları olur arkadaşlar büyük jant kullanmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi

2. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    17 yapabilir misiniz bilemiyorum ama yapabilirseniz eğer çok ince bir yanak lastik almanız gerekir ki böylece yoldaki en küçük taşı hisseder ve lastikleriniz sert girilen ilk çukur sonrası balon yapar. Sanırım Era için en büyük ve uygun ölçü 15", en yakışanı 16" blue jantı, forumda yapılan araçlar var, arama yaparsanız bulabilirsiniz.

ates123 bunu beğendi.
  3. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,923
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
  4. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Ilk akla gelen isim olmak guzel tesekkurler :)

205 45 17 jant kullandim. Kitlerle kamber verdik lastik camurluga surtmesin diye orjinal haliyle surtuyor cunki. O halde bile surttugu oluyodu ve kamberden dolayi lastikler 1 yilin icinde omrunu tamamliyordu sadece ic taraftan yedigi icin. Lastikler cok pahali birde bu var tabi

Sonra 205 45 16 bi replika vossen buldum. Replika oldugu icin fazla agirdi aracin yuruyen aksamindaki 1 kiloluk agirlik bi performansa ve yakita ciddi mudahele ediyor. O yuzden hemen elden cikardim.

Sonra blue janti buldum 16 inc. 205 45 16. Jant guzel hafifti en uzun bunu kullandim. Digerlerini 1 ay 1.5 ay kullanip sokmustum. Bunu 3 ay kullandim. 45 yanak en ufak cukurda balon yapar. Hatta bazen sert girilen yerlerde keske balon yapsaydi bile dedirtir. Janti büktüm. Bitanesi bukulunce 3 tanesini yok pahasina sattim.

Sonra 15 e dondum. Suan 15 kullaniyorum
    ama jant arayisindayim. Jant alacaksaniz, lastigi 45 yanak ustu olsun. Ona gore boyut secin 16 mi 17 mi olcagina ona göre karar verin. 45 yanak gercekten az ve bir tavsiyen daha jant hafif olsun yoksa arac ceviremiyor. Mesela forumda bir i20 de drag jant vardi. 16 incdi galiba.

O jantlarin tanesi 5 kilo. Oldukca hafif. Oyle bisey bulmaniz gerek. Isiniz zor. Ama size blue janti oneririm. Aracta guzel duruyor. Saygilar

Bu Sayfayı Paylaş