LPG KABLO

Gazcıların Yemin Ederek Vatandaşı Kazıklaması

'LPG Sistemleri' forumunda yusuf1985 tarafından 5 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. yusuf1985

yusuf1985 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Yusuf Şahin
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 CRDI (2000-2003) LC
    Arkadaşlar atiker bayileri ile yaşadığım ilginç olayı kısaca anlatacağım i20 1,2 aracımda tekleme oluştu atiker servisine gittim eline bir pense alıp hortumları sıkarak enjektörlerin bozulduğunu 250 parça 100 de işçilik alacağını söyledi. bende indirim yapmasını rica ettim. devamlı müşterisi olduğum için 300 takabileceğini söyleyince bende takdırdım. aynı gün akşamı evde konu açılınca yeğenim kazıklandığımı iki ay önce internetten 120 tl ye aynı enjektörü satın aldığını söyleyince bende şaştım telefondan internette atiker enjektör fiyatlarına baktım. yeğenimin dediği aynen doğru çıktı sabah olunca 300 tlye enjektör takan gazcıya gittim ustacım dün senin 250 tl gelişi var deyip yemin ederek 300 tl ye taktığın enjektör internette 120 lira ya 100 liramı geri ver yada enjektörünü sök al dedim. bu sefer onlar sahte çin malı ondan ucuz satılıyor deyince yanında 120 ye satan firmayı arayıp sitede sattığınız atiker enjektörleriniz orjinalmi çin malımı diye sordum. aldığım cevap beyfendi 55 tl gelişi olan enjektörün ne yan sanayisi olsun. bize gelişi 55 tl bu iftira gazcıların iftirası ise onlara geliş faturasını göstermelerini rica edin gösteremeyeceklerdir deyince konuşmaları diyafondan duyan gazcının rengi kıp kırmızı kesildi ok deyip telefonu kapattım. gazcıya ustacım geliş faturasını göster eğer 250 tl yazıyorsa hemen gideceğim deyince abi kabutu aç sen git internetten al bozulunca o sahtekarlara yaptırırsın dedi ordan çıkıp başka gazcıya gittim birde ona fiyat sorayım dedim o beyfendide peşin 250 kartla 300 takacağını söyledi onada internette atiker enjektör 120 lira deyince aynı ağızla onlar sahtedir dedi. adama başımdan geçeni bir bir anlatım ve geliş faturasını görebilirmisin diye sorunca az kalsın birbirimize girecek olduk. şimdi sizlere soruyorum arkadaşlar 55 tl ye alınan enjektörü 300 tl ye vatandaşa satan gazcılarda merhamet varmı. bunları mali yönden denetleyen kurum yokmu üstelik enjektörü takması 5 dakika sürmedi 250 kar ortada ne fatura ne fiş keşke söktürmeden önce maliyenin yolunu tutup faturasız 300 sattı fatura vermedi deseydim. sizlere tavsiyem benim durumuma düşerseniz parçayı taktırıp doğru maliye veya emniyetteki mali şube bölümüne şikayet edin.

i20_Troy bunu beğendi.
  2. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Fatura almadığınızı alo 189 maliyeye bildirirseniz gereğini yapmanıza yardım ederler.

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    geçmiş olsun,

sanayi esnafının bazıları gerçekten böyle oluyor.

ama "serbest piyasa" kuralları gereği adamın bu malı istediği fiyattan satması normal. size 300tl fatura da kesebilirdi,

internetten satış fiyatıyla dükkan fiyatının farklı olması çok normal, sonuçta kira, bağkur, personel benzeri birçok giderleri oluyor. ama yalan söylemeleri çok kötü.

açıkça söylese, "ben 120 liraya aldım sana 250tlye satıyorum, yoksa zarar ederim" dese bence ortada hiçbir sorun olmaz.

ben toyotam için 5 liralık bir plastik parça için 150tl ödedim, ama arızayı gidermek için gereken ustalık çok az rastlanan türdeydi, bu nedenle kazıklandığımı düşünmüyorum.

4. yusuf1985

yusuf1985 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Yusuf Şahin
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    bu günece senede 2 defa 50 tl verip filtre değişiyorum oralı olmuyordum bundan sonra fatura vermeyeni erinmeyip maliyeye şikayet edeceğim.

5. yusuf1985

yusuf1985 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Yusuf Şahin
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    abicim serbest piyasa işçi çalıştırıyor giderleri var doğru hak veriyorum. 55 tl ye alıp ve takması 5 dakika sürmeyen parçayı 300 tl satmak vicdansızlık değilmi. bu kadar fiyat şişirilmez 150 taksa inan sorun etmem. kaldıki hangi sektörde % 500 üzeri kar var merak ediyorum örneğin benim dayım 20 yıllık opel parçacısı inanın kar oranı %15 geçmez

Halil bunu beğendi.
  6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

mesela cafeler, 5-10 kuruşa mal ettiği çayı 1,5-2-3-4 lirada satıyor değil mi?
    lastikçiler sök-tak yapınca 40-50tl alıyor, hesaplasanız maliyeti 5 lira bile değildir.

haklısınız, bu şekilde hesaplayınca, adam çok kar etti görünüyor,

geçenlerde bir konuşma duydum:
    - doktor 10 dakka baktı 250lira para aldı
    - 10 dakka değil, 22yıl+10 dakika( bir uzman doktor toplamda yaklaşık 22 yıl okul okuyor)

tavsiyem, bu tip konularda önceden fiyat araştırması yapmak. hatta herkes akıllı telefon kullanıyor, adam size fiyatı söylediğinde cepten enjektörün fiyatına baksaydınız belki farklı olurdu.

yusuf1985 bunu beğendi.
  7. emrex

emrex Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,371
    Ad Soyad:
    emre olgun
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Bence simdiye kadar bunu farketmemis olmaniz anormal bi durum
    Benim aracimda prins lpg var
    Gecen gun sadece bir tane olan filtresini degistirdim
    140 tl ucret aldilar bir filtreye
    Ama internette satis fiyati 80 tl
    Benim elimden bu isler gelmedigi icin ben bu fiyati verdim
    Bir hafta once yine bu sitede payladildi
    Arkadqsin bobini bozulmus
    Servisin 300 tl cektigi bobini yine orjinalini disarda 140 tl ye buldu
    Yani biraz arastirmak gerek
    Yoksa atikerin enjektoru hakkaten 250 etmez

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Valla abi kendi işinin ustası olucaksın , benim tamirden felan para kazanmam hobi amaçlı yaparım ama evimde ısı tabancasından , jet taşına , boru kaynak makinesine,fayans kesme makinesine kadar gırtlak doludur herşeyim. Geçen banyoda kaloriferi iptal ettim yolları kırdım borular hazır tanıdık komşuya dedim ki böyle böyle , sadece 50 cm borular yukarı alınacak duvarıda kırdım sıvasını kendim yaparım.. Dedi kardeşim sana 250 tl olur.. Gittim 120 liraya bizim mağazadan boru kaynak makinesi aldım bide personel indirimi yaptım mis gibi geldim kendim kaynağımı yaptım yarım saat sürmedi , apartmanın ana borusu patlamıştı usta ona 400 fiyat çekti sadece dirsek değişmeye , 15 liraya malzeme aldım onuda yaptım mis gibi :)) Millet yolunacak kaz arıyor , ben elimden geldikçe herşeyi kendim yapıyorum vallahi

abdullah3471 ve emrex bunu beğendi.
  9. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Geçmiş olsun, cam filmi iptal oldu bir cok kişi perde düşünüyor fiyatlara hemen zam yaptılar.

emrex bunu beğendi.
  10. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    İşçilik paraları malesef haddiden fazla pahalı malzeme degil işçilik para ediyor. 15 tl malzeme 100 lira işçilik çüş diyorsun çok biliyorsan kendin yap o zaman boşunamı ögrendim emek verdim diyor. atiker tüp düşünüyordum bu olaydan sonra bir kez daha soğudum atikerden lavato en güzeli italyan marka. atiker reklamlarında tanıtımlarda italyan enjektör kullanıyoruz diyor ee ben neden italyan varken seni takayım o zaman :) bide lavato prins ustaları az herşeyini bilmiyorlar atikeri herkez biliyor diyor evet biliyor çok sorun çıkardıgı için ustaların elinden düşmediği için herşeylerini öğrenmişler artık digerleri sorunsuz oldugu için nadir geçiyor ustaların eline bilmiyorlar sorununuda o yüzden :)

11. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)

Yorumsuz ...
    Benim bu tür konularda eleştiri şeklim biraz sertleşiyor ...
    Geçmiş olsun ...

Bu Sayfayı Paylaş