LPG KABLO

Gaza basınca motordan gelen ıslık sesinin kaynağı?

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda ecnosten tarafından 27 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. ecnosten

ecnosten Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ecnosten
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Merhaba
    Aracım 2014 model 10000 km de İ20 1.2 benzinli
    Gaza her basışımda ıslık gibi sanki sessiz olan elektrik süpürgeleri gibi motordan ses geliyor.Neden kaynaklanıyor olabilir?
    Şimdiden teşekkür ederim.

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Forumda Tanışma bölümüne tanışma konusu açmanızı forumda güzel vakit geçirmek sorunlarınıza daha kolay çözüm bulunabilmesi ve güzel arkadaşlık ortamı adına tavsiye ederim:) kalabalığa girerken selam vermek milletimizce adettir:) profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmalısınız, nasıl hitap edeceğimize dair isminizi yaşınızı bile bilmiyoruz şu anda:)

gaza bastıkça motor sesinin duyulması normal şartlarda iki farklı yerden olur, birisi hava emiş kısmı diğer eksoz çıkışı, hava girişi dediğim hava filtresi, hava kutusu, hava emiş sesini azaltan parçalar rezonatör vs. emme manifoltuna kadar olan hortumlar bunları ilk aşamada kontrol edebilirsiniz, bir diğer ses kaynağı eksozdur ama problemli eksoz sesi ıslık şeklinde değil zırıltı patırtı şeklinde olur ıslık sesi daha ziyade hava giriş bölümünden gelebilir.

Onun dışında turbo olan araçlarda turbo arızası sebebiyle gaza basıldıkça uğultu duyulabilir

Tanışma konusunu ve profil bilgilerinizi ısrarla bekliyoruz,

MSC bunu beğendi.
  3. ecnosten

ecnosten Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ecnosten
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bende uzun bir süre site moderatörlüğü yaptım.Tanışma bölümü tanışmak isteyen içindir.Burada amaç insanların isterse sohbet ettiği isterse sorunlarını çözmeye çalıştığı bakmaktan keyif alacağı bir site midir yoksa illa sohbet edilecek midir.Öyleyse keşke arkadaşlık sitesi olsaymış daha uygun olurmuş.Hayatım boyunca üye olduğum hiçbir sitede böyle bir tavırla karşılaşmadım.Isterseniz tc kimlik numaramı ev adresimi söyleyim.Bırak interneti gittiğim sanayi ustası bile yaşımı sormuyor.Ne zamandan beri adetimiz internet sitelerinde isim vermemiz olmuş.Takma ad diye bir şey var.Adımı bilseniz ne farkeder.Ben sadece sorunuma çözüm arıyorum.Sitenizle karşılaştım ve sordum.Çare olmasa bile zaman ayırıp ceyaplayana teşekkürlerimi sundum ve içimdende canı gönülden teşekkür edecektim.Fakat sizin bu tavrınızdan sonra yazdığınız çözümu okumadım bile teşekkür falanda etmiyorum.Bir daha sitenize girmeyeceğim sizde yasaklayabilirsiniz.

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Git hyundai yetkili servisine goster o zaman. Burasi adinda anlasilabilecegi gibi CLUB. Ergen forumu degil.

boalquno, Tilki, bekobey ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ulen ergen misin, psikolojisi bozukmusun nesin, Sen hangi hakla site'deki moderatör kardeşime fırça atarsın, Seni Adam yerine koyup zamanını ayırıp sana cevap vermiş, sorununu ele almış, senin yaptığın atara bak... Adam ol diyeceğim ama senide zor durumda bırakmak istemiyoum !

6. cenker_baba

cenker_baba Guest

ahahahah çok pis oturmuş laf

MSC bunu beğendi.
  7. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşımız sana ilgi göstermiş sorun hakkında cevap yazmış sizin verdiğiniz cevaba bakın birde. Burda kimse gbt sorgulaması yapmıyor sizede zaten bu sitede meraklı kimse yok.

MSC bunu beğendi.
  8. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    abi bencede deme çok zorlanır :d

Tilki bunu beğendi.
  9. Sadettin

Sadettin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,300
    Ad Soyad:
    Sadettin E.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Fiat
  10. Göksenin Arda

Göksenin Arda Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Nasıl bi kafa yapın var arkadaş senin ? Adam senden gayet kibar bi şekilde ismini ve yaşını öğrenmek istemiş ki sana hitap edebilsin misal Ali bey , Ali kardeşim v.s şeklinde .Bu forumda yaşı 30 40 ve 50 üstü üyeler var bunlar yaş belirtmeseler ve ben 21 yaşında bi genç olarak onlara ahmet mehmet şeklinde hitap etsem hoş bi şey mi?Bu forum sadece internet sitesi değil insanlar birbirleriyle gerçek hayatta da dost ve ahbap olan kişiler dolayısıyla buranın ortamı bu şekilde olduğundan üye olanlara da 'aileye hoşgeldiniz' gibi şeyler yazar ve yeni üyelerden de o seviyeyi korumasını isteriz ama sen tutup da burayı oyun siteleriyle karıştırırsan ve de böylesine küstahlık ve nankörlük yaparsan defolur gidersin.Haa bu arada unutmadan hani sen konuna yazanlara canı gönülden teşekkür edecektin ya benim de canı gönülden söyleyeceğim birkaç şey var: Umarım araban en kısa zamanda yağsız kalır da yatak sarar ya da umarım radyatörün delinir de hararet yaparsın.Bu tarz durumlarda da ustayı arayıp -merhaba Hüseyin usta ben 'ECNOSTEN' şeklinde kendini tanıtırsan ustan hemen seni tanıyacak ve tamir için yanına gelecektir :)

bekobey ve MSC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş