LPG KABLO

Gaz yemiyor

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda cubane tarafından 8 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    + işçilik alacaksa fiyat normal. İnternetteki parçalar daha pahalı, sanayi içinde gezmeyenler aldanıp alabiliyor. Başında durarak yaptırabilirsiniz, eskisinide size versin.

2. benzin pompasınında yan sanayisi olmaz sanırım orj takarlar

3. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Bazen çıkma, yada onarım görmüş parçalar olabiliyor.

Ancak bu parçanın fiyatı makul gibi, İnternet fiyatlarına herzaman önem verme,

İnternette Adamlar bir arka bagaj kapağını orj olarak 400 küsürata satıyor.
    ancak dışarıda daha uygu bulabiliyorsun Orijinal parça.

Bazı şeyleri fazla zorlama :)
    Çalışan mal iyi maldır .

4. cubane

cubane Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ustaya gittim getirttiği parçaya baktım poşetinde. Başında durarak yaptıracağım birazdan... Ayrıntıları size aktarırım...
    Selamlar...

5. cubane

cubane Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Bujiler ve benzin pompası değiştikten sonra arabanın stop etme derdi %90 azaldı diyebilirim. Sadece 1 ve 2. viteslerde ilk gaz pompalama sırasında gazı yemiyor. Bi de arka koltuğun altında yer alan benzin pompası sisteminden ben aracı durdurduktan hemen sonra tıkırtılar geliyor. Bir süre sonra kesiliyor. Birazdan benzin filitresini değiştirmeye gideceğim.
    Ayrıntılar aaazzz sonra... ;)

6. emreaccent

emreaccent Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    sonuclarını beklıyoruzz yaptıgın ıslemlerden sonra sorunun hala cozulmemıss gorunuyorr...ozellıkle benzın pompasını degıstırmenden sonra....

7. ankarali179

ankarali179 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam aracı ilk çalıştırırken ve aracı stop ederken benzin pompasından gelen ses çok çok normal o ses ilk çalıştırmada benzini motora iletiyor stop ederkende borularda kalan benzini tekrar sisteme çekiyor.diyebilirimki benzin pompanız sorunsuz çalışıyor.

8. cubane

cubane Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Evet arkadaşlar.
    Bujiler, benzin pompası ve benzin filitresi değişti...
    Ancak araçta gaz yememe problemi hala devam ediyor. Eskisine oranla aradaki tek fark rolantide durmuyor. 1 ve 2. viteslere ilk basışta araba gazı gemiyor.
    Ankaralı arkadaşım, aracın durduktan sonra çıkardığı ses rahatsız edici boyutta... Takır takır ediyor, millet soruyor bu ses ne diye...
    Usta servise götürüp beynine bakacaklar dedi. Yapabileceği bu kadarmış...
    Şimdi fikirlerinizi merak ediyorum. Servis ücretleri vs... Ayvayı yedim sanırım.. :(

9. emreaccent

emreaccent Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    benımde degıstırmedıgım parca kalmamıstı servıste bılgısayara baglayıp benzın pompası demıstı pompayı degıstırmeden once ama sorunum hala devam edıyordu..pompayı degıstır sorunun kalmıcak dıorlardı....:)))sonunda cozmustum ınsallah en yakın zamanda sende cozersın...

10. ADAY

ADAY Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynı problem bir ara benimde başıma geldi ama depodan havayı alıp oktan derecesine kadar ayarlayan bir parça var hava akış sensörü diye bir şeydi galiba motor kısmında elektronik bir parçaserviste 145 ytl değiştirdiler hiç bir problem kalmamıştı

11. cubane

cubane Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4

İlk gittiğim usta birine telefon ettikten sonra bu parçaya bakmıştı. Temizledi vs. ama değişmedi birşey. Elektronik olduğu için tamiri olmaz sanırım. Bende benzin sarfiyatı da oldukça yükseldi. Sende de aynısı olmuş muydu acaba?
    Yarın başka bir ustaya gidip baktıracağım. Hatta accent'i olan bi arkadaşla gideceğim bunu değiştirip bi denerim düzelirse pamuk eller cebe artık... :)

12. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  13. cubane

cubane Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
  14. cubane

cubane Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Evet arkadaşlar. Gaz yememe sorununa devam.
    Bugün başka bir ustaya gittim. Enjektör temizliği, avrupa buji değişimi, bazı contalar, benzin pompası aksamı temizliği vs yapıldı ancak sonuç yok.
    en sonunda şunu tespit ettik. arabayı çalıştırıp gaz verdikçe deponun içinde vakum oluşuyor ve bu da depoyu yamultuyor...!!!
    çok ilginç bir durum... bunun için bazı elektronik parçaları arkadaşımın arabası ile değiştirip deneyeceğiz. sizin yorumunuz nedir?
    bir de o kadar işlem yapılmasına rağmen sorunum çözülmedi... yapılan gereksiz işlemler için ücret ödemem doğru mudur sizce... sonuçta sorunumu çözen birşey yapılmadı.... ne dersiniz?

15. Misafir

Misafir Guest

"Gaz yememe" derken gaza bastığınızda araç yığılıyormu yoksa ileri atılmıyor'mu..... çok isterdim şu otomobili kullanmayı...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley13.gif

16. cubane

cubane Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    abi. 1 ve 2. viteslerde,ilk basışta hızlanmıyor. bir süre sonra aklı başına geliyor...

17. cubane

cubane Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4

yığılma, hızlanmama vs gibi... karşıdan karşıya geçerken korkuyorum artık...

18. Misafir

Misafir Guest

Ukalalık yapmış gibi olmayayaım ama "kapış pompası" diye bir sistem vardır, gaza yüklenildiğinde hava - yakıt karışımını arttırarak kapaklanmayı önlerve aracın ileri atılımını sağlar ama sizin modellerde bu nasıl çözülmüş tam bilemiyorum, bu konuyu araştırabilirsin.

19. cubane

cubane Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    hımm... dediğim gibi benzin deposunun vakumlanmasına ne diyorsunuz?

20. Misafir

Misafir Guest

O depo 1.2 bar'la yamulacaksa vay haline diyorum...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif, pek ihtimal vermiyorum üstad, şu olabilir, hava emiş hortumu tıkalıysa kullanılan yakıtın yerine hava girmediği için böyle bir ihtimal olabilir...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif

Bu Sayfayı Paylaş