LPG KABLO

Garanti Kabul Etmedi

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda Salgam tarafından 11 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

1. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    su giren far garantiye girer ama gösterge paneli garantiye girmez diye düşünüyorum çünki gösterge paneli suya karşı yalıtımlı değil, elbette öyle birşey yapmazsınız ama serviste size içine birşey dökmüşsünüz sonra belli olmasın diye dıştan silmişsiniz diyebilirler, tamirat tadilat esnasında ikame araç vermeyebilirler kaza olmadığı için kasko da vermez hyundai de arıza durumunda ikame araç varmıydı bilmiyorum, aracınız yürüyorsa servise gidiş gelişler tüketicinin cebinden sağlanır, eğer garanti işlerse parçalar sipariş verilir gelir garantiden değişim kesinleşince daha 1-2 gün kadar parça gelmesini bekleyeceksiniz genellikle kısa sürer ama tekrar tekrar gelip gideceksiniz o servise, araç burada kalsın derlerse arabayı orada bırakırsınız, eğer sadece motor yada şanzıman gibi mevzular sebebiyle yolda kalırsanız hyundai den çekici çağırabiliyorsunuz çekici alıyor götürüyor servise sonra ilgilenmezseniz iki üç ay yatırırlar arabayı serviste ilgilenirseniz arıza giderilip hemen teslim edilebilir.

Çekiciye yükletip göndermek her zaman çok risklidir illa ki zarar görür aracınız. Ben olsam yapmam bunu. Çekiciler genelde taşeron çalışırlar yetkili servise bağlı demirbaş çekicisi olan servis çok azdır tek tük, illa ki bir yerden ucuza ufak bir kamyonu olan kiralık basit bir çekici çağırırlar yollarlar, yüklerken illa ki ön tamponu oynatırlar çizerler çeki demirine bağladıkları halatı kaportaya sürterler çizerler, tekerleklerin altından rampayı kaydırıp arabayı düşürürler rotu bozarlar falan. Bir de onunla uğraşırsınız. Çekiciyi sadece ağır hasarlı kazalarda öneririm.

İyi bir servis bulursanız hemen garantiden değiştirirler hem farı hem gösterge panelini, iki gün içinde değiştirilip teslim edilir.

Bence benim kendi fikrimce hem su giren far hemde su giren gösterge paneli üretici hatasıdır. Ancak kullanıcı tarafından da bozulabilir. Üretici firma bu yüzden iyice incelemek ister.

Garanti kapsamında yetkili servislere ilettiğiniz ufak tefek problemlerin bir veri havuzunda toplanarak sonraki modellerde iyileştirmeye gidilerek başkalarının başına gelmemesi için önlem alınacağını düşünmeniz sizin açınızdan doğru güzel bir düşünce doğru olan budur, ama aslında bu bizdeki işlerde olmayan birşey:) Türkiye de hizmet veren birçok firmada öyle birşey yok:) görmedik öyle bir şey, varsa da hafiften var bazı şeyler düzeltiliyor ama bazı sorunlar yıllardır var. Siz kendinizi kurtarın yeterli.

Nacizane tavsiyem güzel anlayışlı ve müşteri memnuniyeti yüksek bir yetkili servis bulup ona gitmenizdir.

Hyundai sahibi olup ta biz neleri değiştirttik garantiden. Hyundai nin garantisi asla kötü değildir. Servislerin bazıları fenadır. Bazıları çok güzel. Hyundai Türkiye de tipik bir ekonomik sınıf otomobil markası, lütfen premium şeyler beklemeyiniz.

blue55 bunu beğendi.
  2. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Size sonuna kadar katılıyorum sadece premiumdan kastettiğiniz nedir onu anlayamadım.

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    premium dan kastım, yani bir arıza halinde servisin kapımıza kadar gelip arabayı götürüp tamir edip geri teslim etmesi, en ufak bir sıkıntıda ikame araç vermesi, garanti kapsamında yedek parça için hiç bekletmemesi gibi ekstra şeyler biraz lüks şeyler:)

bilemiyorum ki abi:) Ferrari ye Bentley e binsek onlarda varmı? :D dalga geçmiyorum hayal ediyorum, şikayet var com da Ferrari si için üç ay hava filtresi bekleyen var.

blue55 bunu beğendi.
  4. Salgam

Salgam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad Soyad:
    Göktan ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    24-ERZİNCAN
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Çok pozitif ve destekleyici yaklaşımınız için size ve diğer herkese çok teşekkür ederim. Haftaya Erİncandaki servisi denicem. Resim aşağıda paylaşıyorum arkadaşlar[​IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onurforces bunu beğendi.
  5. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Sanki bu su gibi değil. Kimyasal madde sıkılmış silinmiş de plastik deforme olmuş gibi. Bunun suyla buharla alakası yok. Siz arka tarafından olduğuna eminmisiniz. Resimden sanki ön yüzü gibi görünüyo. Bunu ilk sahibinin bilmemesi mümkün değil. Öyle gözden kaçacak kadar hafif bişey değil.

6. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bu daha çok yanlış temizlik malzemesi gibi duruyor sanki ya

7. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    3. Şahıs olarak konuşursam yüz kişiye sorsan 90 tanesi biri buraya bişey dökülmüş der. Benim şahsi fikrim. Bence amerikalı buraya bişey dökmüş.
    Su buharlaşınca da içindeki kireç kalmış.

Amerikalıdır diye diyorum ortalama iq seviyeleri pek yüksek değil 250.000 kişinin kafası çalışıyor orada neyse bu hortumla su tutmuş bile olabilir oraya.

Far da su olması ama normal değil.

Göstergenin sökülüp silinip takılması 1 saatlik iş olabilir. Bozarım diye hiç bulaşmam oralara.

Fardaki su daha önemli çünkü mesela su ampüle değerse ampülü patlatır en basitinden.

Lenovo telefon bozulmuştu. Daha önceden dışarıda batarya soketini filan değiştirmiştim. Buna göre garanti dışı olması lazım ama Lenovo aletin anakartının yandığına karar verdi ve para iadesi yaptı.

İşte servisten servise bakış açısı değişebiliyor.

Benim kısaca fikrim amerikalı bişeyler dökmüş sonra buharlaşınca geriye kireç kalmış.

Erzincan deyince karlıova da çalışırken arkadaşın skoda Erzurum da sözde bir yetkili serviste onarım gördü daha beter oldu bingölde daha da beter oldu. En son Elazığ da araç kendine geldi. Zor yerler oralar araç sahipleri için

<<bülent>> ve erenuzel41 bunu beğendi.
  8. Salgam

Salgam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad Soyad:
    Göktan ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    24-ERZİNCAN
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Günaydın Arkadaşlar,

İçine dökülen bir şey olabilir mi? Ekranın üstünde, yanında, çevresinde herhangi bir lekelenme yok. Ekran camının dışında ele takılan ve ekranın pürüzsüz yapısını bozan bir pütürlenme yok.

Haftaya Erzincan serviside denicem, sonrasında Erzincan tüketici mahkemesine veririm. Mahkeme karar versin duruma.

Sonrasında kaybedersem açıp temizlerim, nasıl açıldığına dair video bulabilen var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

Doğrudan merkez ile irtibat kurun.
    Servis ile bu konu çözülmez.

Gerekir ise konuyu noter huzurunda ehil teknisyenlere söktüreceğinizi ve bu durumun eğer montaj yada fabrika hatası olması durumunda sorunun çözümünün mahkeme olabileceğini ifade edin.
    Ki öyle olması gerek.
    16000 de araç 2016 3. yılında göstergeye su zerresi geçmesi mantıklı mı ? Değil.

Bir şekilde ön panel lastik takımında problem olduğu aşikar.

10. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    artık otomotivde bir çok komponent fabrika üretimi aşamasında birebir test edilir ve bu kayıt altına alınır. eğer hyundai tucsonlarsın gösterge panelinde şimdiye kadar böyle bir şikayet hiç gelmemişse ve firma ürettiği ürünün fabrika çıkışında test edildiğini biliyorsa garantiden değiştirmeyi reddetmiş olabilir.

firmalar hangi parçanın kronik sorunlu olduğunu çoğu zaman biliyor. bu durumlarda da inceleyip garantiden değişim yapıyor.

farın içindeki su buharı da çloğu otomobil için normaldir. zaten farın bazı yerlerinde hava tahliyeleri bulunur. bazen iklim kaynaklı far içinde buhar görülür.

sizin yolladığınız resme bakınca bir "silme" izi görülüyor. yani o kalıntı oraya nasıl girmişse, girdikten sonra içerden silinmiş.

polikarbonat gibi bir malzeme olan gösterge camı bazen üretim sırasında "buğulu" çıkabiliyor. buğulanma bir üretim hatasıdır. ama sizdeki görüntü buğulanma değil.

bakalım ne çıkacak, gönül ister ki bu durumlarda da firma iyi niyetle garantiden değişim yapsın.

<<bülent>> bunu beğendi.
  11. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Resim üzerinden yorum yapmak çok zor ancak hyundai ankaradaki servislerinde garanti konusunda çok iyi bence.
    Yeni aldığımız sıfır i20 de hafif bir balans vardı arabada. Lastik tabanlarında atlama tespit edildi. 4 lastik garantiden değişti.

Dolayısı ile iyi bir servis bulmanız garantinin işlemesi bakımından çok önemli..

Roadrunners bunu beğendi.
  12. Salgam

Salgam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad Soyad:
    Göktan ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    24-ERZİNCAN
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhaba, bende aynı şeyi ifade erme peşindeyim aslında servise :) Bakın resimden sonra bir sürü yorum var ama kimse net şudur diyememiş. Ama Hyundai Assan resimden bunu söyledi. bana yazılı bir açıklama yapsınlar, şu şu nedenden Garantiye almadık. resim görülerek bu sonuca varıldı. Sadece bir resim çekilerek, hiç bir yazılı açıklama olmadan yaptık oldu mantığına karşıyım.

Gösterge'nin nasıl söküldüğünü sormamın nedeni; o noktaları kontrol edip oynama olmuş mu onu kontrol etmek için. Eğer o noktalarda hiç oynama olmadı ise gösterge nasıl olur sökülüp, içi açılıp, silinip tekrar kapatılmış olabilir? Su bile dökülmüş olsa bu parça nem ve toza karşı %100 yalıtımlı olması gerekmez mi? Bence asıl sorun üretim esnasında sağlanan yalıtımda ve/veya preslemede bir hata olmuş. Açmadan da anlamamız mümkün olmayacak gibi.

13. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:

YouTube da direk tucson gösterge paneli sökümü yok varsa diğer ve eski modeller

14. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Suya karsı far gibi bir yalıtım beklemeyin. Çünkü gösterge panelinin su ile teması beklenmez. Yukarıdaki videoda da aynı durum var gibi. Bu su ile olacak bişey değil. Sonuca bi şekilde varılır neden olabileceği tespit edilir.

Bu Sayfayı Paylaş