LPG KABLO

Garanti Bitiyor...

'Teknik Malzemeler , Ürünler' forumunda deligurt42 tarafından 29 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Bahsettiğiniz servis neresi acaba hocam , benim de en çok sevdiğim şey Hyundai Yetkili Servisinden sorunum çözülmeyip , ordan evime dönüşüm

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Yusuf kardeş , Hyundai Genel Müdürlüğüne delil mahiyetinde bu tür garanti kapsamında aracında tamirat yaptırmış arkadaşlarımızın forumda paylaştıkları mesajları arşivliyordum( 3 yılda 2 klasör ) , bu gün sizin yukarıdaki mesajınızla arşivleme işlemim bitti sadece hangi Hyundai yetkili Servislerinde bu işlemleri yaptırdığınıza dair isimlerle tarihleri bana verebilirseniz ( mahsurlu görürseniz özelden ) verebilirseniz , yarın tüm birktirdiğim belgeleri Hyundai Genel Merkeze aktaracağım ve bu çarpıcı durum karşısında , Mersin Derya Hyundai Yetkili Servisleri ( Tarsus, Mersin ve Anamur ) ile Genel Merkesin nasıl bir gerekçe uyduracaklarını çok merak ediyorum , yardımcı olursanız memnun olurum.

3. ismailgulce

ismailgulce Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    468
    Ad Soyad:
    ismail gülce
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Direksiyon da sertlik hissediyorsaniz, yuksek suratlerde arabayı yolda tutmakta zorlaniyorsaniz, dönüş yaptıktan sonra direksiyon kendini toparlamiyorsa eps de sorun vardır, ayrıca direksiyon dan tumsekten filan geçince ses geliyor mu bakin

deligurt42 bunu beğendi.
  4. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Hocam malesef her güzel şeyin sonu varmış misali neredeyse 5 yıldır gittiğim, Maltepe ve Tuzla Dumankaya(DKY) servisleri kapandı. Hem fiyat hem müsteri yaklaşımı olarak mükemmel bir servisti. Ama direksiyon simidinin ilki Altunizade Uçar'da, Getz'in motor kulağı ise Düzce Özenler'de değişmişti. Düzce Özenler otomotivi de tavsiye ederim, işçilikte çok titizler, müsteri memnuniyeti de çok iyi. Bir kere yazlık/kışlık lastik değişimi için gitmiştim, usta aracın tekerlerini söktü, lastikleri janttan ayırmadan önce yıkama bölümüne götürdü bir güzel yıkadı, duruladı sonra janttan ayırıp diğer lastikleri taktı. Neden o şekilde yıkadığını sorduğumda, lastikleri arabaya koyacaksınız temiz olsun hemde jantların çamuru dökülsün balans iyi olsun, janttan ayırmadan önce yıkmamda sökulmüş lastiğin icıne su dolunca boşaltmak uğraştırıyor demişti tebrik ettim. Böyle bir uygulamayı daha sonra başka bir serviste veya herhangi bir lastikçide göremedim.

5. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Hizmette fark müşteri memnuniyeti ile ortaya çıkar işte , iyilik ve kötülükle anılmak gibi , neyse elimdeki belgeler de yeterli , Avukatla görüştüm , sorunlarımın serviste kullanıcı hatası sayıldığı işlerde gerekçeli yazı almıştım , elimde parça ile ilgili fotolarda var , ayrıca Derya servisin kullanıcı hatası dediği konulara diğer servislerin parça kusurundan olduğu görüşleri var , forumda yapılmış 278 adet servis garanti değişim konusu ve memnuniyet ve olumsuz durum belgeleri var , il makina müh nden alınmış rapor var bakalım , bu kez ne diyecekler.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

6. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Uğraşmak yerine servisinizi degiştirin, kotü servis yok mu tabiki var. Mesela Gebze Gör-tan, iki kere gittim sıkıntı yaşadım, uzerime bile yürüdüler, işçilik memnuniyet sıfır. Ama ben ne yaptım ugraşmak yerine servisi değiştirdim, bana 10km mesafede olmasına ragmen 30-40km mesafedeki diğer servislere gittim.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. deligurt42

deligurt42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Kaan Kara
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD

Yusuf BEY Benim anlamadığım servise gidip ne demem gerekiyor. alın bunun neyi eksikse bakın garantiden değiştirin mi demem lazım yoksa hepsine bi kılıf mı bulmam lazım ?

8. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Kılıf uyduramazsınız gereksiz değişim yapmazlar, şikayetinize istinaden incelenir sorun varsa değişim yapılır. ornek olarak hafif eğimli bir yokuşta bile aracınız yokuş yukarı dururken kapınız açtığınızda öylece durmuyor kendini tutamayıp kapanıyorsa kapı gergileri sıkıntılıdır.
    Koltuğuzu sabitlediğinizde hala oynuyor ise yani boşluğu varsa sorunludur. Emniyet kemer tokaları tutmuyorsa veya geri toplamıyorsa sorunludur. Kapılardan herhangi biri normalden daha fazla rüzgar alıyorsa fitili özelliğini kaybetmiştir. Direksiyon simidiniz deri ise ve soyulmuşsa degiştirmelerini isteyebilirsiniz. Sunroof(varsa) su alıyorsa veya kapandığında dışarıdan düz durmuyorsa onarmalarını isteyebilirsiniz. Motorda aşırı bir sarsıntı veya kalkışlarsa silkeleme gibi sorununuz varsa motor/şanzıman takozları özelliğini kaybetmiş olabilir. Yani kısaca araçtan şikayetiniz varsa servise belirtin.

deligurt42 bunu beğendi.
  9. tekosis

tekosis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    331
    Ad Soyad:
    Mustafa Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    hocam maşallah iyi yenilemişsiniz aracı. ancak ben okumaya üşendim siz servise gitmeye üşenmemişsiniz :)

10. Atilla25

Atilla25 Guest

İki ay önce Hyundai Maslak ( https://maslak.hyundaiplaza.com.tr ) oto'da;

Ön ve arka amortisörler

Ön ve arka amortisör izolatörleri

Ön ve arka helozonik yaylar

Rotiller vs garanti kapsamında değişti.

Direksiyonda hissiyatsızlık vardı, kremayer burcu ve körükler değişti.

Şimdi bir tek geriye otomatik şanzımanda ani hızlanmada ki vites geçişlerinde takılma problemim kaldı. Bu şikeyet ile servisi gittim, usta aldı bir çevre yoluna çıktık test için, ancak yolda trafik durumu müsait olmadığı için ani hızlanmayı test edemedik, ustada araçta bir şey yok diye kestirip attı. Normal kullanımda problem yok ama, dip gaz çekince bazen 2 bazen de 3. viteste takılıp kalıyor. Bunun içinde dyno gibi testlere sokmak istiyorum arabayı. En azından vitesin geçmediğini yazılı olarak belgelersem şanzımanı komple değiştirteceğim.

11. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bakım ya da balata degişimi için gittiğimde hallettiler çoğunu. Direksiyon kutusu ve egr contası için fazladan gittim sadece, çünkü direksiyon hidrolik yağı eksiliyordu, egr contasında da gaza yüklendiğimde ses yapıyordu.

12. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Yusuf hocam bu gün Hyundai merkezle iki telefon görüşmesi oldu ( bayağı uzun süreli) aracım için alternatif servisleri görüştük , hangi servise giderseniz oradan bizi arayınız , aracınızın incelenmesi sonucu rapora göre nelerin garantiye girip girmeyeceğini belirleyelim ve sonuca ulaştıralım dediler , alternatif servisler (Derya servis hariç) alanya alanses , adana ertuğrul , konya gibi ,forum üyesi arkadaşlardan bu servislerden hangilerinin müşteri canlısı olduğunu öğrenebilirsem oraya gideceğim inşaallah , aracım 13 gün ve üzeri kalacaksa ikame araçta inisiyatifin serviste olduğunu söylüyorlar.

13. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    ikame araç genelde Vag grubunda oluyor sebebi servis işlemleri çok uzun olduğundan sürekli müşterilerine sunuyor. Hyundai de istisna, bana sadece bir kere tahsis ettiler o da kendi hatalarından, işlem biter dediler bitmedi araba lazım dedim o zaman servisin kendi aracını verdiler 1gün.
    servis için https://www.hyundaiclubtr.com/kategoriler/hyundai-bayi-ve-servisler.41/ buraya göz atın arkadaşların tavsiyeleriyle tercih edin.

Bu Sayfayı Paylaş