LPG KABLO

Frende Sertlesme Getz

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda cumofb tarafından 11 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. cumofb

cumofb Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    cumali ulug
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Hyundai Getz 2007 Bir aydir frenlerde ciddi sekilde sertlesme var neden olabilir yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler.

2. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Isınmadan kaynaklı olabilir. Daha önce yumuşak KALE marka balata taktırmıştım. yayladan inerken özellikle çok ısındığı için sertleşiyordu. Onun dışında çok memnundum daha sonra balatanın sertleşmesinden kaynaklı tekrar gidip yetkili serviste orjinal disk fren değişimi yapmıştım. Havaların ısınması ne kadar etkiler bilemiyorum ama bu sebeple olabilir.

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    fren ana merkezindeki vakum hattına yeterli vakum sağlanmıyor olabilir, vakum sistemine baktırabilirsiniz. 1.5 crdi leri bilemiyorum ancak turbo lu otomobillerde fren pedalını yumuşatan basıncı sağlayan vakum manifolttan değilde ekzantrik miline bağlı yada başka bir motor tahrik bölümüne bağlı bir yerde ayrıca bir vakum pompasından alınır orada bir tıkanıklık yada bir problem olabilir. Tıkanıklık varsa sadece işçilik ücretiyle hallolur pompa vs bozulduysa işin içine parça ücreti de girebilir.

Frenleri sık sık ve sıcak şekilde uzun süre kullandıysanız fren hidroliği ömrünü doldurmuş olabilir. Fren ana merkez silindirinde bir aksaklık oluşmuş olabilir. Bunlara bakılması lazım iyi bir frenci lazım yetkili servis te olur fren işini iptidai olarak ekstradan yapan tamircilere gitmeyin fren önemli mesele ya yetkili servis yada sadece frenle uğraşan bir tamirci işinizi görecektir.

umutd07 ve onrgly88 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş