LPG KABLO

Fiat Scudo Alınır Mı?

'Diğer Markalar' forumunda oskanush tarafından 5 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

1. oskanush

oskanush Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    775
    Ad Soyad:
    Özkan ANDAÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Sonata 3.3 V6 (2006-2010) NF
    Merhaba.

İşyerimizde personel taşıma amacıyla Fiat Scudo (galiba combi mix 8+1) almayı düşünüyorum.
    2011~ model, 1.6crdi motorlu, 90hp, 8+1 kişi, otomobil ruhsatlı, manuel vites, çift klima vb.

Şu an 4 kişi taşıyacak, dördü de hanım. İlave 1 kişi sık sık oluyor, o yüzden 2014 Fiorinomuz bu işleve yetemez. Sonrasında 1-3 kişi daha ilave olabilir.

Neden mi Scudo?

Kocaman boyutlu değil, kullanması kolay. Benim arabalar kadar uzunluğu anca :)
    Sokaklara daha kolay girer çıkar.

Minibüs kadar yüksek değil, hemen devrilmez.
    Ağırlığı çook değil. (1700e yakın) (Starex 1800ün az üstüydü, ne laflar ettik!)

Minibüs gibi hoplatıp zıplatmaz gibime geliyor. (Hiç bir teknik dayanağım yok buna)

Otomobil ruhsatlı olduğundan bir milyon tane src,k2 vb evrak ve zırt pırt muayene derdi yok.
    Motor ufak, o yükle yavaş yavaş gitsin :) Ben kullanmayacağım.

Trakya tarafında sarı ve sarı olmayan taksilerde çok görüyordum bu arabayı, bir seferinde bir sahibiyle sohbet etmiştim, 500k km yi tamirsiz, sadece bakımla geçirdim demişti. Abartı bile olsa diyelim, adam çok memnundu.

Benim buradaki (Eskişehir'deki) tamircim de al dedi.

Ne dersiniz?

muhendus bunu beğendi.
  2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

arka amortisörleri yük için yapılmışsa hoplatır ve rahatsız eder, fiat ticari araçları genelde süspansiyonu sert oluyor. ama onun dışında dediğiniz herşeye ben de katılıyorum.

Bu Sayfayı Paylaş