LPG KABLO

Far Ayar Motoru Arızası

'Getz Forum - Club' forumunda emrahyldz23 tarafından 25 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

1. emrahyldz23

emrahyldz23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    emrah yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    arkadaşlar öncelikle herkese merhaba... Getzimi yeni aldım henüz detaylı bir bilgiye sahip değilim bundan dolayı sizlerin değerli bilgisine başvurmak istedim. aracımın dün baskı balatasını değiştim aracı ustadan aldıktan sonra saatimin sıfırlandığını fark ettim demekki akü sökülmüş tüp ayarımda sorun çıkardı malum zor bir ayar yapmıştım. ama bunlar bir yana uzun yola çıktım alır almaz akşam farlarım çok düşüktü kaldırmak istedim olmadı ayar düğmesi ile ayar yapınca far ayar motorunun sesi geliyor ama farlarda bir değişiklik olmuyor bu arada sağ farımda patlamış. bunların hepsini ustadan aldıktan sonra farkettim sizce sorun nedir? bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

2. emrahyldz23

emrahyldz23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    emrah yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    değerli forum üyeleri bu arada aracım 2004 model 1.3 benzin lpg getz gls 133 binde

3. emrahyldz23

emrahyldz23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    emrah yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    arkadaşlar sanayiye gittim patlak anpülü değiştirdim meğer sağ farın motoru çalışıyormuş sol farın motoru da arzalıymış usta öyle dedi...

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,056
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    far ayar motorları genelde çok çalışmaya dayanıklı değildir. sizden çnek sahibi çok oynamış olabilir.

bir de far ampülü değişimleri sırasında bilmeyen biris motora zarar verebilir.

tavsiyem size düzgün gelen bir ayarda bırakın öyle kalsın. piyasada moto bulup değiştirmek de mümkün. bunun için far yerinden sökülecek, farın arka kapağından motor çıkartılıp yenisi takılacak.

emrahyldz23 ve <<bülent>> bunu beğendi.
  5. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Far Motor olayı arabada cok yuk varsa kullanılacak bır durum yoksa gereksız para harcamayın derım.
    Ama arabanın aku sıfırlaması konusu bazı ustalar ne ıs olursa olsun şase vermesın dıye akuyu alıp soker.
    Hatta arabayı bıraktıysanız basıda durmadıysanız onu alıp bı yere takvıyeye bıle gıtmıs olabılırler yada aküyü elındekı bıtık akulerle degıstırenlerde vardır elbet.

arabayı ne olursa olsun tamırde ustanın basında ızleyın maalesef oyle bır zamandayız kı aracın basında durulmayan durumlarda abı buda bozuk degıselım deyıp aynı parcaya degıstık dıyenler de gorduk. Saglam parcaları sokup ozelden satan, kendı arabalarına aktaran cıraklarda var.

Usta Çok tanıdık bıle olsa yanındaki çırağa kefil olan bir usta ben görmedim.

emrahyldz23 ve <<bülent>> bunu beğendi.
  6. emrahyldz23

emrahyldz23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    emrah yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    aynen hocam ben olduğu gibi ayarlayıp kullanacagım. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

7. emrahyldz23

emrahyldz23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    emrah yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    23-ELAZIĞ
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    malesef sanayinin tarifi dediğiniz olayları çok duydum bazılarını yaşadık zamanında. bende bu far motoru için olduğu yerde bir güzel ayarlayıp kullanacagım. ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş