LPG KABLO

Eski Kasa I20 Aracımın Ön Direklerine Kaplama

'Aracın Dış Modifiyesi' forumunda delgado5445 tarafından 13 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. delgado5445

delgado5445 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Aracım 2011 beyaz renkli i20 troy.
    Aracımın ön sağ direğinde (ön camın sağındaki direk) taş çarpması sonucu madeni 1 TL boyunda boya kalkması oldu. Çirkin gözüküyor ve pas yapmasından korkuyorum.

Orayı haliyle boyatmak istemiyorum çünkü rütuş boya kötü duruyor. Boyacılara sordugumda ise diregi kompleboyarız diyorlar. Bende ön iki direğe kaplama yapmayı düşünüyorum. Bu reklamcılar yapıyor karbon kaplama gibi sizce nasıl olur fikir verebilirmisiniz

Son düzenleme: 13 Mayıs 2019
  2. borabora40

borabora40 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    101
    Ad Soyad:
    bora ç.
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    İnce kum zımparası alın suyla ıslatıp sadece o bölgeyi yavaştan zımparalayın düz bir zemin olsun sonra aracınızın boya koduna göre internetten sprey boya alın direğin etrafını bantla kapatın etrafa boya sıçramasın güzelce sildikten sonrada o bölgeyi boyayın ben tampona ve bazı bikaç bölgeye yaptım çizdikçe uyguluyorumhiç belli olmuyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Asel Kaan Efe ve delgado5445 bunu beğendi.
  3. delgado5445

delgado5445 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Anladım hocam deniyeceğim teşekkürler

4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:

Hocam bende de aynı aracın 2013 ü var ve renk kodu PHW ( mercn beyazı) , sizin arabanın görülen yerinin tam aksi sol tarafta benimki taş izi , camdakileri kısmen yapabiliyoruz ancak , kaportadakiler sıkıntı , ben de @borabora40 arkadaşın dediği yolu izleyeyim dedim boyayı da aldım netten ama önde olduğu için cesaret edemedim , bir kaportacı fısılattı geçti , zaten fındık çapında bir yerdi sadece son kat boyayı bozmuştu alttaki astar çıkmıştı, yalnız netten alınan boya birebir aracımın boya rengine uymadı , bir dışarıdan görülmeyecek yerde denedim , farklı duruyor , sizin boya kodu neyse sendealabilirsin ama ton farkı oluyor ve önde hemen fark edilir, siz en iyisi bir kaportacıda fıs fıs yaptırın kurtulun.

Bu Sayfayı Paylaş