LPG KABLO

Era Orijinal Double Boy Teyp Elektrik Kesiyor Sebebi Nedir ?

'Elektrik & Elektronik Sistemler Sorun Ve Çözümleri' forumunda Buraktokatli tarafından 25 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hayirli aksamlar arkadaslar. Gecen gun sehirler arasi yolda radyo dinleyerek yolculuk yapiyordum. Ses seviyesi 13 civarindaydi. Birden teyp elektrik kesti. Sigortasina baktim saglam. Bagaj lambasi ic aydinlatma felan teyp sigortasina bagli onlar calisiyordu. Arabayi stop edip tekrar calistirdim ama yine calismadi.

Durakladim 1-2 saat felan. Bindim tekrar power tusuna bastim acildi. Her ayar sifirlanmisti bass tizz felan yaptigim ayarlar sifirlanmisti.

2 gundur sorun yoktu fakat bugun yine bir anda elektrik kesip geri geldi.
    Bu durumu yasayan oldumu daha once ?

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

benim eskiden başıma gelmişti. inat edip kendim tamir etmiştim ama seninle aynı teypten bahsetmiyorum, başka bir teyp.

teybin içindeki devrede güç kısmı var, orada sigorta benzeri bir parça bozulmuş. onu değiştirmiştim.

ikinci bir ihtimal var. accent ve getzlerin bazılarında sigorta paneli çok ince pas yapıyor. sigortalar geçici olarak elektriği iletmiyor. bunu şöyle anlarsın: teyp tekrar giderse, teybin sigortasını yerinden çıkartmadan aşağı yukarı oynat. gelirse sigorta panelindendir.

<<bülent>> bunu beğendi.
  3. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Benim başıma benzer fakat değişik olay geldi. Bir gün teybi söküp işim bitince yerine koyup vidalarını sıkmıştım, bundan sonraki günlerde çalıştı işe gittim geldim. Aradan kaç gün geçmiş bilmiyorum bir gün işten dönerken güç düğmesine bastım teyp açmadı tekrar tekrar denedim olmadı. Ertesi gün teybi sökmek için açtığımda teybin sabitleme yerlerinde bir kabloyu kıstırdığımı gördüm onu kurtarıp deneyince teyp açıldı ama kablonun damar gibi gücü nasıl kestiğini aklım almadı.

4. Emregnc

Emregnc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    74
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Burak bey sizin konunuz vardı lehimle ilgili lehimler tekrar atmış olmasın çünkü ben lehimleri yeniledikten sonra aynı sorunu 2 kez daha yaşadım uzun aradan sonra baya ısınma yapıyor lehimleri yenilediğimiz yeri kontrol edin ondan yapıyor.

Halil bunu beğendi.
  5. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:

Tesekkurler üstad bunu deneyecegim giderse. Kontak spreyi işimi gorur heralde boyle bir durum söz konusuysa

6. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:

Bende teybi sok tak yaptim. Ses cikislari cok isinip lehimleri eritmisti 3 ay oldu sokup takali ama yinede acip onuda kontrol edeyim tesekkuler

<<bülent>> bunu beğendi.
  7. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:

Evet lehimleri yenilemistim ama ozaman ses kesmesi yapiyodu sadece simdi komple elektrik kesiyo anlasilan teyni sokup lehimleri kontrol edip komple sigorta paneli ve teybe kontok spreyi sıkma zamani gelmis. Arabamin yaslanmis olma ihtimalini kendime kabullendiremiyorum ama 7 yıl olucak üzüyor bu beni :)

Bu Sayfayı Paylaş