LPG KABLO

era fren sorunu

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda blooower tarafından 2 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. blooower

blooower Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim arabam 2010 stayl otomatik crdı aracım yavaş giderken frene basınca araba kızaklıyor abs var ama anlık oluyor düşük hızlarda ve birde 15000 bakım kaç paradır tahminen yorumlarınızı bekliyom lütfenhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

2. Halil Altunay

Halil Altunay Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    109
    Ad Soyad:
    Halil ALTUNAY
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    bence araç kızaklamıyor abs devreye giriyor hızınız yavaş olduğundan durmayacak endişesine kapılıyorsunuz. abs nin en kötü kısmı bu olsa gerek en zından bana göre
    bu durumda siz pedala baskı uygulamaya devam edin merak etmeyin absli araba kızaklamaz

3. blooower

blooower Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaş kızaklıyor hemde genellikle arkalar araba yeni çalıştığında ve yavaş giderken fazla yapıyor sana lafımyok ama ben yaşadığımı söylüyorum ilk zamanlar olmuyordu hızlı giderkende sorun yok zaten herzaman yapmıyor ama ara ara yapıyor şimdi dahada sıklaştı bir problem var birkere kullansan sende hak verirdin zaten servise götürcem ama bilgim olsunki neolduğu hakkında servisi uyarabileyim o açıdan soruyorum

4. Halil Altunay

Halil Altunay Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    109
    Ad Soyad:
    Halil ALTUNAY
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    Tabi kullanan sizsiniz sonuçta ben tecrübemi paylaştım neticede. fren şakaya gelmez servise bir an önce götürün.

5. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Arka Balatalar Tekeri Kilitliyor..El Freni Telinin Biraz Açılması Lazım + Balataların Biraz Daha Açılması Lazım

6. Bedri Baki

Bedri Baki Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ben de abs yok ama arkadaşın dediği gibi özellikle araba sabahları yeni çalıştığında frene basınca 2-3 dakika sert fren yapıyor. Sonra düzeliyor. Ben fren balatalarının soğukluğuna bağlıyordum çünkü 2-3 defa firen yapınca düzeliyor.
    Bir de araba sabahları yeni çalıştığında ilk frene bastığımda rolenti yükselmesi oluyor sonra düzeliyor.

7. blooower

blooower Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ya işte bu benim de anlatmaya çalıştığım arkadaş anlamış nedemek istedimi ben okadar araba kullandım hiç böyle bir problem görmedim

8. peace

peace Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Ben dede abs yok arkadaşın yazdıkları ilk firenlerde aynisi oluyor.geztin her seyini beğendimde firenine alısamadım..firenleride yeni yaptırdım balata g.b bakımını..servisinde..firen bakımın dan babamın tofaş kartal 93 model araçı gibi..

9. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    dert etme benım arabada da var sorun degıl bu sabahları ılk hareket esnasında oluyor demı frene hafıf dokunsan bıle araba cok sert bı sekılde fren yapıyor bır ıkı basıp bıraz yol gıttıkten sonra normale donuyor bana gore problem degıl ama sen gene servıse sor bakalım ne dıyecek

10. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    yook daha neler, yav ben getze bındıkten sonra dıger arabalarda fren varmı yokmu anlayamaz oldum bu kadar hassas anında tepkı veren sıstemı kartalla esıt yaptın helal olsun

11. Bedri Baki

Bedri Baki Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Sürekli yapsa sorun olarak düşünülebilir belki ama sabah soğukken yaptığı için açıkcası ben metallerin genleşmesine falan bağlıyorum. Veya ilk başta motor sesli çalışıyor sonra ses epey azalıyor. Bence ikisi de soğuklukla ilgili.

12. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Fren hidrolik viskozitesindende olabilir ...

13. ozanylmz15

ozanylmz15 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    getzin bi frenine şahit oldum edirneye giderken hızımız 160 civarı onumuze köpek bi çıktı ama yol bombaş arkada önde araç yokhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif köpek eymiş başını yavaş yavaş yolun ortasında gidiyor dayım frene bir asıldı abs de yok ama araç kızaklamadı 160'dan yaklaşık 80'e kadar saniyelik bir hız düşüşü oldu.direksiyonuda kırınca çarpmaktan kurtulduk ama o hızla öyle frene basınca ve direksiyonu kırınca dedim herhalde takla atıcakhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gifdayım frenin sonuna kadar basmamış ama çok sert bi frendi herkez öne uçuodu[​IMG] bi kerede e-5 den 1. boğaza giricektik.tam sağ sinyal verdi dayım hızımız gene 110 civarıydı hızlı girdi viraja genişten aldı tabi onumuze soldan bir araç çıktı yer biraz topraktı frene asılmasıyla arabanın kayması bir oldu çarpmadık ama az daha bariyerlere giriyorduk araba yol ortasında durdu daha bir sürü şey oldu getz'in frenlere kartalla karşılaştırılamaz bile[​IMG]

14. mavser

mavser Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar aynı sorun bende de var 2009 era 15000 bakıma kadar yoktu el frenide zayıf tutuyordu sanıyorum el fren ayarını sıktılar şimdi ise sabahları frene ayak gösterince kilitleme yapıyor sonra normale dönüyor servise danıştım zamanla düzeleceğini söylediler 6 ay oldu hala aynı sanırım arka fren ayarlarını biraz düşürmem gerekecek

15. eflatun3

eflatun3 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar.2009 dizel era arabam.2. sahibiyim.aynı fren sorunu bendede var.arabayı ilk çalıştırdığımda ilk 1-2 fren çok sert oluyor.sonra normale dönüyor.bazende fren pedalı ilk frende en sonda tutuyor ve fren kazık oluyor.bir süre sonra düzeliyor.servise götürmeyi düşünüyorum.abs yok.ne yapsam?

16. ademira

ademira Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bahse konu araçların arka frenleri kampana mı? Disk mi? Bu önemli bir husus sorunun tespiti için.

17. sob67

sob67 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar şimdi servisten geliyorum ve bir sorunum var.Aracım 2006 era.Arka fren kampanaları temizlemdi ve güya ayar yapıldı.Aracı aldım rampada el frenini çekip istop ettim araba boştaydı ve araba geriye kaymaya başladı.Öncesinde el frenini 2 tık çekince duran araba şimdi sonuna kadar çektiğim halde kayıyor ve adamlar buna normal yeni temizlendi dedi.20 Yıldır araba sürerim böyle bişey duymadım.Tam tersine daha sert ve sağlam olması gerekmezmiydi.Lütfen cvp verir misiniz?

18. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    el freni ayarı olmamış gibi balatalar değiştimi durumu nasıldı

19. sob67

sob67 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    balatalar iyi dedi ama buna normal demesi servisin çok saçma geldi arkadaşlar

20. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Çoğu servis fren balataları iyi durumdaysa kötü demez fakat servise gitmeden önce fren iyide sonrasında bozulduysa ya ayarını yapamadılar yada balataya yağ gibi bir şey sürünmüştür.
    Bazende balatalar iyi gözüksede özelliğini kaybetmiş olabiliyor,budasağlıklı bir fren ayarı olmasınarağmen frenin tutmamasınayol açıyor.

Bu Sayfayı Paylaş