LPG KABLO

ERA 2007 1.4 TEAM SORUNU

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda ercakmak tarafından 2 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. ercakmak

ercakmak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Merhaba arkdaşlar. arabama LPG taktırdım ECOTECH marka 15 gün oldu. çok iyi gidiyordu. şimdi ise soğukken geç çalışma yapmaya başladı. ayar ile ilgili olduğunu söylüyorlar. Bende akşamdan arabyı benzinde bıraktım denemek için fakat sabah gene geç hatta 2-3 kontak sonra çalıştı. Ne olur yardım edin. arabayı yeni aldım ve canımı sıktı bu olay. Teşekkürler.

2. hndnrcp

hndnrcp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    işin içinde teknik sorunlar var ama asıl temelinde ise idari ve siyasi sorunlar var..ülkemizde akaryakıt o kadar pahalılaştı ki hemen hemen herkes benzinli aracını lpg ye dönüştürmek ve tasarruf yapmak istiyor..hal böyle olunca da araç sahiplerinden birçok şikayet geliyor..araçlar soğukta çalışmıyor..güç ve performansı düşüyor vs..keşke ülkemizde benzin daha ucuz olsa da hiç kimse aldığı sıfır aracının orjinalliğini bozmadan gönül rahatlığı ile kullansa..

3. hyundai_engine

hyundai_engine Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2-3 kontak sonrası çalışması da ilginç...çünkü önce benzinle çalışır, sonra belli bir sıcaklığa gelince lpg'ye geçer...önce benzinle çalıştığı halde 2-3 kontak sonrası çalışıyorsa, acaba benzininiz mi çok az kaldı...yani yakıt göstergesindeki kırmızı ışık yandıktan sonra 40-50 km gittiyseniz, benzinli halinde de ilk kontakta çalışmayabilir....bence en güzeli sıralı sistem taktırdığınız servise bu durumu iletmeniz ...
    Düzenleyen : hyundai_engine

4. gokeri06

gokeri06 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    Gökhan Güneri
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    akü zayıflamış olabilir mi?

5. ercakmak

ercakmak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    ne benzin az nede akü zayıf ve garantili araba serviste kontrol ettirdim fakat benzin ile ile ilgili bir sıkıntı çıkmadı.

6. paramedik06

paramedik06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynı sorunu bende yaşadım ustaya gittim arabayı 1-2 gün benzinle kullan ve benzinini çeyrek deponun altına düşürme geçer dedi ve dediğini yaptım.1 gün benzinle kullandım sonra normale döndüm ve arabamda normale döndü.

7. ercakmak

ercakmak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    onuda yaptım dediğiniz gibi bir kaç gün benzinde kullanındıktan sonra sorun ortadan kalkmış gibi ggörülsede aslıda sonradan tekrar nüksediyor. denedim. genede teşekkürler başka neden olabilir başına gelen varmıdır..

8. 01014osman

01014osman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Osman sel
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    meraba arkadaşlar yeni era team aldım 2007 model 2006 da trafiğe çıkışlı sanırım koreden ithal olanlarından teyple sorun yaşıuyorum içine cd hiç almıyor cd sokuyorum tepki vermiyor otomatik içine aması lazım normalde bu tepkisiz kalıyor ikinci olarak bu model araçlara usb modül montajı yaptıran oldu mu yada aux *???

9. SoysaL06

SoysaL06 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    236
    Ad Soyad:
    Mustafa SOYSAL
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    usb modül ya da aux işlemi burda en uygun 60tl civarında bununla uğraşana kadar zaten cd bölmeniz arızalı bir elektronikçi yine alır onun tamirine 60tl kızak sorunu vardır muhtemelen diyeceğim o ki güzelce 100 tl civarında usb li bir teyp alıp kendinizi eziyetten kurtarabilirsiniz

10. 01014osman

01014osman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Osman sel
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Şöyle söyleyim kardeşim onu bende düşündüm ancak direksiyon kumandasini kullanamiyorsun malesef ya o fiyatlardaki teyp lerde ; (

11. memo0681

memo0681 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    mehmet ışık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kontağı açtığınızda çalıştırmadan immobilizer ışığı yanıyormu.yanmıyorsa çalışmıyor.bazen bu problemle karşılaşıyorum.immo ışığı yanıncaya kadar kontağı aç kapa yapıyorum yoksa çalışmıyor.çok nadir de olsa karşılaşıyorum bu problemle.immo ışığı yanmayınca marş basıyor fakat motor çalışmıyor.

Bu Sayfayı Paylaş