10 Kasım LPG KABLO

Era 1.5 Dizel Eski performansı yok.

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda sedatny tarafından 7 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. mdmrx

mdmrx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    ne uzayı yaw..adamlar yakalandı..normal deponun ilrsine başka depo koyuyolar. birde düğme özellikle fulle dendiğinde adam basıyor bir düğmeye her iki depodanda yakıt geliyor arabaya. dentçi geldiğinde içerden şalteri indiriyorlar 2. depo dan yakıt kesiliyor tahlil sonuçları normal..bunun önüne geçmenin tek yolu araç deposun daki yakıtı tahlil ettirmek. yoksa istasyon deposuna uzay vericisi koymak değil. araçların deposuna koysunlarda o vericileri görelim..ama 10 seneye kalmaz onuda yapar birileri. gps i yapan onuda yapar. ben size opet i tavsiye ederim. çünkü ford ve fiat dizel arabalarının yakıtlarını opetlerden aldıkları sürece garanti kapsamna sokuyor yakıt pompası ağrızalanırsa..3 üde koç un sonuçta..

2. sedatny

sedatny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

3. sedatny

sedatny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Evet servis Hyundai Cangarlardı.

Düzenleyen : sedatny

4. sedatny

sedatny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    2.0 olmasın, 2200 bar silindirleri balon gibi şişirir....https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif,
    yakıt konusuna gelince, VW bile 16v motoru sırf bu yüzden yıllarca
    TR'ye sokmadı, Hyundai'de böyle bir önlem almak istemiş olabilir, ancak
    yakıttan daha çok motora zarar verir düşüncesiyle bu önlemi aldıklarını
    düşünüyorum, 5 yıl garanti vermek her baba yiğidin harcı değil, ayrıca
    ben 2008 model araç kullanıyorum ve bir çok benzinli araçtan daha iyi
    performans alıyorum, sanırım siz alışkın olmadığınız için
    performansdaki kayıp sizi çok etkilemiş, ayrıca bence böyle olması
    motorun daha uzun ömürlü olması açısından daha iyi, aşırı beslemeli
    motor her zaman atmosferik motordan daha çabuk yıpranır üstelik aşırı
    besleme 2.0 bar gibi bir güç üretiyorsa, ben 1.9 dizel Skoda'ya 0.7 bar
    basanturbo koydum 60.000'de motoru elime aldım, VW transporter bile
    1.1 basıyor.

Valla coşkun abi arabanın eski performansına göre şu anda çok ciddi hayal kırıklığı içindeyim. önceki halinde gaza köklediğim zaman köklemem ile birlikte devir saati 4500 ü anında gösteriyordu. şu anda 3000 devirden sonra daha yavaş yükseliyor ve buda benim canımı çok sıkıyor. merak ediyorum acaba arabamı dynoya çıkartsam kaç bg çıkacak. Antalya'da bu işi yapan bir yer bilen varsa bana bildirsin. benim tahminimce bu araba 10bg civarı bir güç kaybetti. bu da beni çok rahatsız ediyor. ben bu aracı alırken performansına hasta olup almıştım. o da elimden alınınca canım çok sıkıldı çok...

Düzenleyen : sedatny

5. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    kardeş aslında bir aracın parçası şaşi numarasına göre gelir.yani senin turbon 2007 model aracın turbosu olmalıydı.mesela eski jant kapakları göbekli kapaktı,şimdikiler göbeksiz.şipariş veriirken senin şaşi numaranı yazarlarsa,sana orjinal göbekli jant kapağı gelir.

anlatmak istediğim,senin aracının orjinalindeki turboyu takmalıydılar.yani yeni modellerin (bar basıncı düşürülmüş)turbosunu takamazlar normalde...nasıl olmuş anlamadım...

6. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Aman hocam diyorum. Sözkonusu servis Cangarlar ise herşey mümkündür... Çok geçmiş olsun. Su iç üstüne. Ama dikkat et turbo arızası diye sanada aracın altı vuruk dolu raporu çıkarmasınlar:)))

7. macellan72

macellan72 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    İlahi Zınar https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gifGece gece güldürdün beni.

8. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Abi aman dedim o servisten. Aman uzak durun. Adamlar rapor vermedi bana Hyundai'ye gönderilen raporda aracın altı vurukla dolu demişler. Ustalara gösterdim. Birtek vuruk yok:)) O yüzden aman. Ben yandım başkası yanmasın:)))

9. Misafir

Misafir Guest

İlginç bir durum hocam bende birkaçgün 1.3 mjet Linea kullandım aracım serviste olduğundan. Linea dan tekrar era ya geçmek dehşet bişi... Turbonun fazla basınçtan sık sıkbozulduğunu bu yüzden bu tür bir ayarlama yaptıklarını okumuştum.

10. Onur Dilek

Onur Dilek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Mantıklı bişey motoru korumak adına ...1996 yılındada astra gsi ları 150 den 136 hp ye düşürmüşlerdi ecotech adı altında ...eksoz emisyonlarını düşürmek için hayranları bayağı bozulmuştu bu işe....

11. Misafir

Misafir Guest

Ben performanstan son derece memnunum. Arkadaşın aracındaki sorunu bence tam olarak çözemedi servis. Çünkü bendeki 2008 model.Yani turbo bazıncı düşük bende bu durumda ama bende bir çekiş sorunu yok. Hatta fazlası var diyebilirim...Umarım hep böyle sürer...

12. semerkaw

semerkaw Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yani accent mi iyi linea mı
    :)

13. Misafir

Misafir Guest

Elbette Era nın perfomansı Linea yı ezer geçer. Linea 1.3 mjetçok ama çok ağır kalıyor bence. Yalnız onunda süspansiyonu Era yı ezer geçer. Aslında Era nın dizel motorunu alıp, Linea ya uygulamalı varya tadından yenmez. Gerçi 2009 başında o da 1.6 mjet ile çıkacakmış. Fiyatı uçuk birşey olmazsa ciddi ciddi düşünüyorum...

14. DARK LIGHTNING

DARK LIGHTNING Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    orj.turbolar 1750 devir değiştikten sonra 2600 devirde açılmaya başlıyo.banada servisten böyle söyledikleri için değiştirmedim

15. stylance

stylance Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar eger yeni modellerde turbo basıncı düşürüldüyse bu açıgı kapatmak için bir başka deger yükseltilmiş olmalıdır hızlanma verileri suan 2009 ların katalogunda 2007 ile aynı degilmi?

16. sedatny

sedatny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

abi sen bence 2006-7 model bir dizel era kullan o zaman performans farkını anlarsın.

17. Misafir

Misafir Guest

Yapma hocam acaip merak ettim şimdi. Yalnız tekrar ediyorum. Benim 2008 model aracımın çekişi böyleyse eskiden daha verimli çalışan turbonun torkunu düşünmek bile istemem. Birde merak ettiğim, 2006-2007 modellerde tork değeri nedir? Bu durumda 2008 lerde 235 nm olan torkun 2006-2007 lerde daha yüksek olması gerek öyle değil mi? Fabrika verilerinde filan bunun illaki belirtilmesi gerekir...

18. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    konuşulanlara göre 08lerde turbonunu barı düşürülmüş dolayısıyla tork 06-07lerde daha fazla oolması gerekiyor

19. SPEEDDYNO

SPEEDDYNO Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    MERHABA ANTALYADA DİNAMOMETRE VE CHİPTUNİNG HİZMETİNİ VERİYORUZ.YARDIMCI OLMAK İSTERİM.SELAM

20. streetdevil

streetdevil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aracın 2.0bar basması mümkün degil eger öyle bir basınç olsaydı gazı her çekişinde turbonun boşlatma sesini duyardın.. başka bir servise gidip önce turbonu kontrol ettir hiçbir sorun çıkmassada elemanlara turbonun veskeyt ayarına baktır hatta biraz sıksınlar eski performansına bu şekilde kavuşması gerekir...

Bu Sayfayı Paylaş