LPG KABLO

Engel Olmayın

'Türkiyeden / Dünyadan Güncel Haberler' forumunda cemkaan tarafından 1 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. cemkaan

cemkaan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    325
    Ad Soyad:
    Kaan Akkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Yer: Osmanbey / Şişli

Fikret Adil, MSC ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    milletimizde kuralsızlık almış başını gitmiş, ben yaptım oldu havası var böyle vurdum duymazlarda. hele ki kapalı - açık otoparklarda engellilere ayrılmış bölümlere park edenlerin tekerine kapan takacaksın

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. cenker_baba

cenker_baba Guest

şimdi bu araç sahibi suçlu ok.
    peki o boyayı sıkan yazıyı yapıştıran masum mu? arasın polisi ceza yazdırsın neden mala zarar veriyor. benim aracıma denk gelse o sprey kutusunu yediririm.

MSI, Asel Kaan Efe ve Murat bunu beğendi.
  4. badlizard

badlizard Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    ilker kutlu
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Aslında daha fazlasını hak ediyorlar.

5. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Bence araç sahibi suçlu,
    Stickeri yapıştıran masum, ama boyayı sıkmakla suçlu konuma düşmüş. Ancak engellilerin haklarını görmezden gelerek kendilerini nasıl hissettirdiğimizi ve bu duruma karşı duydukları öfkeyi engelli olmadan asla anlayamayacağız.

Asel Kaan Efe, deza ve cenker_baba bunu beğendi.
  6. cenker_baba

cenker_baba Guest

evet ama daha fazlasını bizler değil kanunlar vermeli bize düşen polisi aramaktır fazlasını yapan suçlu duruma düşer

7. cenker_baba

cenker_baba Guest

çok haklısın hakan abi

8. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

cenker abi bu duruma defalarca şahit oluyorum, polis bu tip durumlara müdahale etmek istemiyor. evimizin yanındaki engelli park yerini boş olduğunda babamın kullanması gerekiyor(engelli) ama başkaları park ediyor, polisi aradığımızda neler neler duyuyoruz!

yani ülkede adalet ve polis varsa müdahale eder, ama etmiyor. maalesef durum böyle.

Asel Kaan Efe, deza ve cenker_baba bunu beğendi.
  9. JanissaryWolves

JanissaryWolves Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Metehan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Geçen sene sirenle kırmızı ışıktan bir ambulans geçiyordu bize de yeşil ışık yanıyordu iki araç önümdeki araba beklemeden geçmeye çalıştı ambulansı durakladı ambulans şöförüyle filan tartıştı sonra devam ettiler adamın az ilerde önünü kestim sadece diyecektim o ambulansın içinde sende olabilirdin, ama adam pişkin çıktı bana da atarlandı. Bende bunu arabadan çıkardım (arabanın camından çekerek çıkardım bunu da ifadesinde beni camdan çıkardı diye özellikle söylemiş) ağzını burnunu dağıttım şimdi adamla davamız hala devam ediyor. Diyeceğim o ki adam itse yapacak bir şey yok bunların hangi birini yola getireceksin ki

Hakan07, Asel Kaan Efe ve ahmetakif34 bunu beğendi.
  10. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Ya şimdi olaya tek fotoğraf karesinden bakınca sanki tek suçlu araç sahibiymiş gibi duruyor ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum.Lafım meclisten dışarı siz de görmüşsünüz yeni moda bu engelli rampasına park eden tek tekeri kaldırıma çıkaran arabalara laf söylemek ifşa etmek sosyal medyada.Yaşadığım yerde sürekli engelli rampası ama benim yürüyerek bile geçemediğim yola inmek zorunda kaldığım kaldırımlar var. Arkadaş bir Allah'ın kulu da çıkıp belediyelere kardeşim oto-park yapın kaldırımları düzgün yapın yolları düzgün yapın diye serzenişte bulunmuyor.Burdan sakın yanlış anlamayın tüm arabaları kaldırımlara park edelim engelli rampalarını kapatalım kimse geçemesin demeye çalışmıyorum.Sadece tek taraflı bakılarak yapılan bu tek kişiye yüklenme işini benim bünyem kabul etmiyor.Yukarıda da belirttiğim gibi belki o fotoğraf karesinin hemen arkasında engellinin geçişini kapatacak bir direk kaldırımın ortasında duruyor olabilir.Aracını buraya bırakan adam acil bir telefonla belki ailesinin yanına gelmesi gerekti ve arabasını gelişi güzel bıraktı.Hemen marjinal ilerici bir hıyar çıkıp arabayı sprey boyayla boyuyor.E madem bu işler böyle yapılıyor yaya geçidi hariç yola inan her yayayı ön kaputta gezintiye çıkarmamız lazım bizim de.Böyle mi yürüyor bu işler.O arabayı alan adam belki ne kadar süre o arabanın parasını biriktirdi adaletin sağlanma yolu bu mu yani yanlış yapana zarar ver.Bu zararın maddi yada manevi olmasının hiçbir önemi yok.Böyle gereksiz hareketlerle zaten gergin olan trafiği iyice geriyoruz.Bu kafayla biz daha çok görürüz yol kavgası park kavgası.

Uzun lafın kısası 2 yanlış 1 doğru etmiyor ve internette gördüğünüz şeyleri hemen tek kareden yargılamamanızı tavsiye ediyorum.

ekremce, Asel Kaan Efe ve sunbeki bunu beğendi.
  11. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

evim eskişehirin en sıkışık yerinde, trafiksiz saniye yok. gece 2lere kadar trafik var. en acil işimde yapacağım şey aracı engelli rampasının önüne bırakmak değil yola bırakmaktır. gerçekten acil durumda ben aracı yolda bırakıp koşuyorum en fazla 1,5 şerit olan yolda araçlar biraz daha yavaş gidiyor.

ayrıca dediğiniz gibi acil durumda kalıp engelli rampasına araç bırakmak %1 bile değildir. bu anlayış meselesidir. bünyenizin kabul etmesi lazım. ayrıca daha önceki mesajımda da belirttim, bu konuda adalet İŞLEMİYOR. toplumda çok önemli bir çoğunluk engelli rampasını bilerek isteyerek kapatıyor, bırakın engelli rampasının arkasında ağaç-direk varsayımını. öyle bile olsa sırf orası engelli rampası diye kapatmaması gerekirdi.

adam o kadar zaman para biriktirdiyse arabayı doğru parketmesini de ÖĞRENECEK.

ayrıca yaya geçidi hariç yola inen yayayı kaputta gezdiremezsiniz, araç sürdüğünüz yol yayaların da kullanabileceği bir yoldur. yayaların pozitif hakkı vardır.

"belki şöyleydi, belki böyleydi"yi bırakalım, bünyeler kabul etsin.

Asel Kaan Efe ve deza bunu beğendi.
  12. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    sprey boyayi fark etmemişim yanlis olmus. insanlar birbirini cezalandirirsa memleket texasa döner. polis teskilati yetersiz kalabilir onemli olan insanlari eğitmek. insanlar basibosluga kuralsizliga alistiklarinda her sokağa polis koysak kar etmez

cenker_baba ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Düşüncem değişmedi.Olayın ardını arkasını bilmeden yapılan bu tarz yargılar yanlış.Adelet işlemiyorsa eleştirilmesi gereken adalet sistemidir.Şu olayda arabanın sprey ile boyanmasının savunulacak hiçbir yanı yok.Benim de mesajımda belirtmek istediğim şey o.Kaldı ki mesajımda sosyal medyada yapılanları merkeze alıp eleştirimi ona göre yapmıştım tek olay üzerinden konuşmadan 2 tekerleğini kaldırıma çıkanlardan da bahsetmiştim okurken eminim görmüşsünüzdür.Yazdıklarımın harfiyen arkasındayım.Siz en fazla 1.5 şerit olan yolda araçlar yavaşlayıp gidiyor diyorsunuz yaptığım varsayımları reddediyorsunuz sanırım fotoğrafın o karesinden yolun durumunu da görüp bu kadar net konuşuyorsunuz.Burada yapılan yanlış kadar sizin yapıyorum dediğiniz şey de yanlış. Bir gün duyarlı bir vatandaş gelip aracınıza zarar verdiğinde şurada yazdığım şeyi anlayacağınıza eminim.Umarım anlamazsınız. Daha fazla laf anlatmaya tartışmaya gerek duymuyorum iyi akşamlar.

14. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Birçok yerde karşılaştığım engelli park yerine park eden araçların sahibini "zihinsel engelli" olarak tarif ediyorum artık , başka açıklaması yok...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan07, Roadrunners ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  15. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Aracı park eden evet hatalı ve suçlu fakat biz hakim değiliz hüküm verelim ceza keselim. Tamam yazıyı yapıştırdın neden boyarsın? Sonra haberlere düşersin adam sana dava açınca. Yaman hırsız ev sahibini bastırır misali.

İşim gereği her yaş ve her tür engelli birey ile birlikte çalışıyorum ve 9 senedir onlara hizmet ediyorum. Ayrıcalıkları hak ediyorlar evet. Ama ordaki benim arabam olsaydı yaparken görmemek daha hayırlı olurdu sanırım benim için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cenker_baba ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  16. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Önce hepimiz engellilere bilerek isteyerek bu şekilde engel olanlara lafımızı söyleyelim. Çünkü sadece engelliler ve onların yakınları söyleyince olmuyor.

Lütfen Siz işiniz ne kadar acil olursa olsun böyle parketmeyin.

En kolayı görmezden gelmek arkadaşlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Asel Kaan Efe ve Roadrunners bunu beğendi.
  17. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Avrupadan gelen gurbetci vatandasimiz bile edirneden girince kirmizida gecmeye başlıyorsa durum farkli ben sahsen Almanyayi ve Avusturyayi gordum hemde 1995 1999 arasinda aramizda 50 yil var bir gece yola geliş yonune göre ters parketmisiz gece 11 de hans abi bizi uyarinca tipis tıpış cektik hukuk var polis var burada bu pek islemiyor iş yerim cadde uzeri bazen kırmızı ışık ihlaline bakiyorum her ışıkta 3 _ 5 araba gecermi her akşam dolmuş otobüs halk otobüsü trafikten kaçmak icin yol değiştirip ara yoldan kacarmi kaçar

deza ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  18. cemkaan

cemkaan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    325
    Ad Soyad:
    Kaan Akkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yazı çok kolay çıkıyor buralarda hep yapıyorlar yani öyle göründüğü gibi sağlam bir yapışkanlık yok. Boya da su bazlı hemen çıkıyor. Yanlış anlaşılmasın arabaya bir zarar verilmiş değil.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil ve sukru56 bunu beğendi.
  19. sukru56

sukru56 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    172
    Ad Soyad:
    Mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    56-SİİRT
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD

Boyanin cikmadigini düşünüp cooook uzun bi cevap yazmistim.Bilgilendirme için teşekkürler...

20. cemkaan

cemkaan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    325
    Ad Soyad:
    Kaan Akkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aslında en başta yazmalıydım :)

sukru56 bunu beğendi.