10 Kasım LPG KABLO

En İyi Gidebileceğimiz Hyundai Yetkili Se

'Marmara Bölgesi' forumunda senturk tarafından 12 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. mertm

mertm Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Mert Meriç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bu bahsettiğiniz maslak , mates aynı yerler değilmi zaten biri akvacıkta biri yenibosnada ?

2. aykaner

aykaner Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhabalar ben maslak hyundaiye gidiyorum mekanik servisi mükemmel özellikle ziya usta-harun bey-serdar bey yedekparça orhan bey çok çok ilgili ve gerçekten iyiler.fakat kaporta bölümü beni tatmin etmedi.bu civarda olupta servis arayanlara tavsiye ederim

3. erkansenel

erkansenel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Önemli !!!
    Era'm seyir halindeyken stop ediyordu.Çok önemli bir sıkıntıydı.Tavsiye üzerine Bayraktar 'a götürdüm aracı.Araç sıcak olduğu için arıza tespitinin yapılamayacağını bırakmamı sabah motor soğukken bakılacağını söylerdiler.Bıraktım 2 gün kaldı test sürüşü yapılmış,şikayet giderilmiştir diye aracı almamı söylediler.
    Bu arada test sürüşünde aracın sağ tamponunu,farını çarpıp kırmışlar.tampon yapılıp boyanmış,far yenisi iel değişmiş.
    Fakat aracı aldıktan sonra aynı şikayet daha sık omaya başladı.bu arada müşteri hizmetleri aradı servisten memun kaldınız mı diye sormak için.sıkıntının devam ettiini,aracımı çarptıklarını ve şuan hyundaiclub te şikayet yazdığımı söyledim.çok kısa süre sonra servis müdürü aradı .aracı getirin bizzat ilgileneceğim dedi.götürdüm tekrar 3 gün kaldı,sorun şimdilik halloldu.
    gitmeden önce srvise tüm arkadaşların bilmesini istedim başıma gelenleri,
    herkese servisler konusunda bol şanslar.

4. coban

coban Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İzmir'de bakım yaptıran yok mu arkadaşlar. özellikle Yükseliş te fiaytlar nasıl acaba. Benim araç dizel 1,5 Ocakta almıştım. şuanda 7500 km de. sanırım ocakta yıl dolunca götüreceğim.

5. Kuzey

Kuzey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    İzmirde Yükseliş'e gitmek gerçekten delilik diye düşünüyorum. Kaç kere bana 3 liralık parçayı 10 liraya vermeye çalışırken yakaladım. Bu konuda kesinlikle Yükseliş'e güvenmiyorum. Tavsiyem Çakırlar'dır. Çok fark varmı diye sorarsanız, Hayır yok ama en azından fiyat konusunda bu şekilde tavırları bulunmamakta.

6. atlantis

atlantis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Onur Öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Servislerin yaptığı klasik olay şu. Aracı kontrol edelim başka eksik görürsek haber veririz. Böylece benim yıllık bakım fiyatını iki katına çıkarma başarısını gösterdiler bu sene. Şu anda da aracımda mevcut sorunlar var ama çözemediler. Sorunları biriktirip toptan hallettireceğim. Halletmezlerse de merkeze şikayet edeceğim.

Düzenleyen : atlantis

7. coban

coban Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sayın Kuzey, ben arabayı yükselişten aldım onun için oraya bakıma götüreceğim diyorum. Peki yıllık bakım için izmirde istediğim hyundai servisine götürebilirmiyim. Mecburiyet yok mu. ??

8. atlantis

atlantis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Onur Öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Mecburiyet yok bildiğim kadarı ile. Ben ilk sene Denizli'de, son iki senedir de İzmir'de yıllık bakım yaptırıyorum.

9. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    İstabul'da Uçar https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

10. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    istediğiniz yetkili servise götürebilirsiniz, mesela ben 15 bini bursada, 30 bini istanbulda yaptırdım, sonra da gidip düzcede garantiden parça değiştirdim https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif
    ama sürekli aynı servise gitmeninde avantajları vardır, bir servisten memnun kaldıysanız sürekli oraya gideblirsiniz,

11. ozanmalkoc

ozanmalkoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    tatılde park halınde ıken dıger park halındekı aracın kapısı eramın arka kapısının gobegıne carptı 6 aylık 2011 eramın arka kapı gobecı 10 cm derın cızık ve gocme olustu.aracı aldıgım maslak servısıne goturdumexper gorecek aracı alacaksınız daha sora cagırdıgımızda getıreceksınız dedıler exper gormus aradılar almaya gıttıgımde busefer sag on kapı da derın 20 cm cızık gordum bıraz sert cıkıstıgımda tamam orayıda yaparız dedıler yaparsında 6 aylık araba orayı burayı yap noldu arabanın sıfırlıgı dıye cıkıstım velhasıl 3 gunde yapacagız dedıler 2 haftada teslım aldım maslak hundaı servısı hem guvensız hem ısı gec yapıyor asla tavsıye etmeme

12. emregun

emregun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende 2 yıldır ikitelli aşiyana götürüyorum ,işçilikleride ilgileride iyi.

13. By_BuZz3r

By_BuZz3r Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Savaş AKYILDIZ

tuna mı aman yaaaaaa

14. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    katılıyorum
    bence anadolu yakasında dumankaya tuzlada Sait bey
    maltepe dumankayada Bülent bey
    avrupadada Abdullah usta var asiyan servis bölümünün başı benim son derece memnun olduğum servisler olarak.

15. haluktr

haluktr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bence en iyi ve ilgili hyundai servisi istersenizadresten alma-adrese teslim etme kaydı ile bakım ve onarım hizmeti veriyor.yıllık bakımlarda fiyatlar çok iyi güleryüzlü personelin tavırları ilgileri MASLAK PLAZA müşterilerinin yaşadığı ayrıcalıklardan birkaçı diyebilirim.Bana Aracımı sevdiren bir servis...Bu vesiliyle o serviste çalışanlara başarılarının devamını dilerim.

16. alparslan76

alparslan76 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    34
    Ad Soyad:
    alparslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    yetkili servismi iyyyyyyy en iyi servis özel servis yetkili servis fasa fiso adam gibi işi bilen usta yok yeni yetmeler ve adama kazığı çakıyorlar işi yetkili serviste öğrenen ve kendine güvenen sanayide yetişmiş gerçek ustalar sanatına güvenip kendilerine özel servis açıyorlar yetkili servis demek collcentır demektir. kazıklanınca bana hak verirsiniz<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">

birolkeser bunu beğendi.
  17. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Tabi, yetkili servis kazık demek o yüzden bu forumda 1 kişi yetkili servisteki usta şunu bozdu demiyor, özel ustam şunu yaptı burası bozuldu diyor herkes. 10 lira fazla veriyorsunuz ya da bilmem kaç lira da onun garantisi, işçiliği her şeyi farklı.

18. scuderia

scuderia Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    benim peder bey 35 senelik otomobil ustası dükkanını kapatmadan önce garantili araba geldimi arızasını bulur müşterisini servise yollardı sonrada servisi arayıp burası arızalı başka yerinde bişey yok fazla kurcalamayın derdi... :))

birolkeser ve Ali Gök 89 bunu beğendi.
  19. Westwint

Westwint Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese merhabalar;
    Aman derim, Anadolu yakası Sultanbeyli AS OTOMOTİV' den uzak durun aracımı oradan 0 ( sıfır ) km olarak 2010 daaldım ne servisinden nede yedek parça olarak kendilerinden hiç memnun kalmadım ALLAH oraya kimseyi düşürmesin, ne genel müdürlüğe sözleri geçiyor nede herhangi başka bir yere. Aracımda fabrikasyon fren beyninde bir arıza oluşmuş ve değişmesi gerekiyordu, ne macera ama,iyi niyetimden ötürü tam 2 hafta bekledim baktım olacak gibi değil, açtım ağzımı yumdum gözümü iyi niyet falan kalmadı bende son olarak bahçelerinde satılmayı bekleyen diğer sıfır km araçtan parçayı söküp parça teminimi o şekilde olay çıkarmamla çözdüler..
    2011 bakımını DUMANKAYA da yaptırdım gayet hoş karşılanıp aracımı tertemiz bir şekilde kısa sürede aldım, tekrar bakım için önümüzdeki günlerde yine orada yaptırmayı düşünüyorum..

SAYGILAR.

20. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    en iyi fiyatı veren galeri olarak benim getz i Gör-Tan dan almıştık 22.800 e bırakmışlardı fakat zamanında okulu bitirmek için orada staj yapan birisi olarak servisine aynı güveni duyamadım ara sıra bakım yapacağım zaman yedek parça filtre falan almaya giderim ama servisini kullanmıyorum.

geçen hafta benim arabaya kapının önünde son derece kuytu ve güvenli bir şekilde park etmeme rağmen bir tane serseri sürücü tofaş doğan s ile çarpmış hatta doğan s kendi ön rotunu kırmış yolda kalmıştı benim getz yürüyebiliyordu çok sövdüm bunaldım ve bir hafta yemek yemedim:( ön sol lastiğe sol çamurluğa tampona arka çamurluğa arka tampona vurmuş direksiyonuda bozulmuş akslarda ve porya supportta eğiklik vardı yolda düz gidiyordu ancak direksiyon yamuk duruyordu rot ayarı komple bozulmuştu ben düzelebileceğini sanmıyordum işe gidiyorum vaktim yok bende arabayı babama verdim Dumankaya Hyundai Tuzla ya götürdü hiç uğraştırmadılar direk arabayı ve tutanakları verdik orada bi hasar danışmanı abla var her şeyi hallediyorlar eksperdir ıvır zıvırdır uğraşmıyorsunuz yalnız uyardılar eğer sigortadan yaptırırsanız parçayı yan sanayi olarak eksper getiriyormuş kaskodan yaptırırsak servisten orjinal parça takılıyormuş kaskodan yaptıralım dedik 160 lira pasta cila parası istediler olmaz dedik boya iyice kurusun sertleşsin sonra dışarıda yaptırırız dedik, ben yine ümitsiz şekilde araba mekanik ve kaporta hasarı düzelmez bunalımıyla bir hafta araba tamirde iken ümitsizce bekledim,

ilk gün bıraktığımızda daha eksper gelmeden tamire almışlar akşam imza atmaya gittim ustabaşı Kamil ustanın kartını almıştım Kamil usta yı adeta bir psikolog gibi kullandım:) sağolsun telefonda çok konuştuk eskisi gibi olurmu dedim yolda dümdüz gidebilecekmi dedim ses yaparmı dedim '' senin arabada birşey yok ne arabalar geliyor'' dedi değişen eden parçaları sordum söyledi, bir sürü soru sordum, lazerli kalibrasyonlu ön takım rot ayarı cihazları varmış oldukçada kurumsal yönetime sahipler ve anlattıklarına göre kabiliyetlilerdi, içim biraz rahatladı

cumartesi aracı almaya gittik test edeceğim yoksa almam dedim aracı getiren görevliye çok naz ettim şekil yaptım oldumu olmadımı bakacağız dedim, yinede adam çok sabırlıydı her hareketimi lafımı sabırla güleryüzle karşıladı, servise oraya gitmeden önce motor leş gibi tozlu çamurluydu teslim alırken kaputu bir açtım parlıyor üstünde gram toz yok, görevli ''biz kontrol ettik dedi'' olsun dedim bende bakayım, detaylı iç temizliği motor temizliği yapılmış gıcır gıcır full kaporta pasta cila yapılmış boya farkı aradım aradım bulamadım ek yerlerine baktım eskisi gibi, çarptıkları yere iki saat baktım neresi göremedim amortisörü değiştirmişler porya support değiştirilmiş aks rulmanı değiştirilmiş yaklaşık 5000 lira masraf, gerçi cebimden 5 kuruş çıkmadı üstelik aracı yolda test bile etmemişler rot ayarı şasi ayarı yaptıkları ıvır zıvır çalıştıkları cihazlarına ekipmanlarına işçiliklerine o kadar güveniyorlar, hatta eskiden kalma tamponda nokta nokta çizikler vardı onları bile boyamışlar:) sert amortisörlerini kullana kullana biraz eskitip yumuşatmıştım yeni taktıkları amortisörün de diğeri gibi yumuşak olması şansmıdır yoksa uyum sağlasın diye supaplarından kurcalandımı onu hala araştırıyorum.

aracı aldım teste çıktım ilk aldığım günkünden daha düz gidiyor yolda:) hatta direksiyon ilk aldığım günden beri 20-30km gibi yavaş hızlarda bıraktığımda tam toplamıyordu bende ona alışmıştım ama kazalı iken bıraktığımda topluyordu nasıl ayarlamışlar ise şu an ilk günkü gibi direksiyon yavaş hızda toplamıyor ilk günkü neyse o, camber caster toe itme açısı orjinali gibi olmuş Allah dedim olmuş bu!! o gün test ederken ne zorladım çukurlara daldım, 140km ye çıkıp direksiyonu serbest bıraktım çabuk çabuk şerit değiştirdim durduğu yerde direksiyonu full sağ yaptım ileri geri gittim full sol yaptım ileri geri döndüm çevirdim ses şıkırtı yok akslar da tamamdı rotlarda tamamdı ve o kadar çukurlara daldım o gün gevşek bırakılan yerleri keşfetmeye çalıştım, ön takımı kendimce tatmin olabileceğim ufak testlerde bozamadım sallantı langırtı bile yok eskiden olan langırtılar bile düzelmiş inşallah öyle kalır. Kalite yönetim sistemine sahipler memnun kalınmayan noktada direk bizi arayın diye arabanın heryerine not asmışlar aynaya torpidoya arka ceplere.

tek kötü yanı asansöre bindirirken heralde anteni hafif eğmişler onu elle düzelttim:) kırılmadığı sürece problemde sayılmaz hatta olayı çakmışlar ve tavana bantlamışlar antende bant izi vardı:)

öncesinde yine benzerlerini yaşadığım aracımın park yerinde dururken olan sürtmelerde ve çiziklerde götürüp düzeltme ve boyaya 400-500 lira verdiğimiz sanayideki meşhur kaporta boyacıların hepsinin yaptığı işte büyük kusurlar vardı iki sene önce çarptıkları ön sol kapımı gidip o sanayideki kaportacıya vidalayıp takasım var:)

Açıkçası Dumankaya nın DKY hyundai servisi gidip görülmeye ve hizmet almaya değer bir yer.

fakat babamın kullanmakta olduğu 2013 i30 otomatik dizel deki esp problemini halen çözemediler bu ayın 22 sinde periyodik bakımı var yazılımı güncellenecekmiş bakalım göreceğiz.

Bu Sayfayı Paylaş